Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Land Roverze Freelanderze?

Niezależnie od tego, czy dla własnego bezpieczeństwa, do badania przydatności do ruchu drogowego, czy też w celu uniknięcia mandatu, upewnienie się, że żarówki kierunkowskazów zawsze działają, jest konieczne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z biegiem czasu z pewnością się przepalą i w związku z tym należy je wymienić. Prawie na pewno jesteś na tej stronie, ponieważ jeden z twoich przednich kierunkowskazów jest wypalony i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w Land Roverze Freelander, stworzyliśmy treść tego artykułu, aby pomóc Ci zrobić to samodzielnie i niezależnie, bez konieczności zwracania się do technika. W pierwszej części przyjrzymy się sprawdzaniu wypalonej żarówki kierunkowskazu przedniego w Twoim Land Roverze Freelander, a w drugiej części, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim samochodzie..

Jak sprawdzić, czy przednia żarówka kierunkowskazu w Twoim Land Roverze Freelander jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz swój pojazd, nie masz stałej możliwości sprawdzenia wszystkich urządzeń bezpieczeństwa Twojego Land Rovera Freelandera. W rzeczywistości przez większość czasu się spieszysz i masz tendencję do wsiadania do pojazdu, odbycia podróży i odstawienia go od razu, bez poświęcania czasu na okresowe przeglądy. Dlatego ważne jest, aby poświęcić czasem trochę czasu na sprawdzenie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że masz przedni kierunkowskaz w Twoim Land Roverze Freelander, ale że tego nie zauważyłeś. Oto dwie proste opcje sprawdzenia, czy przedni kierunkowskaz jest wypalony, czy też trzeba go dość szybko wymienić:

 • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w samochodzie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy przedni kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
 • Słuchając dźwięku migaczy. W rzeczywistości na każdym samochodzie znajduje się sygnał dźwiękowy, który informuje o: żarówka przedniego kierunkowskazu spalona w Twoim Land Roverze Freelanderze, rozpoznasz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie krótszy, oznacza to, że będziesz musiał Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów; lub przed. Do Ciebie należy sprawdzenie i zweryfikowanie, który z nich jest wypalony przez weryfikację wizualną, jak w pierwszej procedurze pokazanej powyżej.
Weiterlesen:
Jak zresetować licznik kilometrów w Land Roverze Freelander

Możesz mieć dodatkową żarówkę do wymiany, taką jak światło mijania lub światła pozycyjne, nie wahaj się czytać naszych artykułów, które pomogą Ci przeprowadzić tę wymianę.

Wymiana przedniej żarówki kierunkowskazu w Land Roverze Freelander

Przejdźmy teraz do najważniejszej sekcji treści tego artykułu, jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w Land Roverze Freelander? Powinieneś mieć świadomość, że to zadanie jest bardzo proste, będziesz musiał uzyskać dostęp od wewnętrznej strony maski, przez nadkola lub przez zderzak do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną przednią żarówkę kierunkowskazu Land Rovera Freelandera;. Jeśli jest to żarówka na tylnym sygnalizatorze skrętu, zapoznaj się z treścią naszego konkretnego artykułu. Poniżej znajdują się jednak szczegóły prostych kroków, które należy wykonać, aby móc poprawnie wykonać to działanie, w zależności od techniki, którą chcesz zastosować.

Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w Land Roverze Freelander przez maskę:

 • Otwórz maskę i uzyskaj swobodny dostęp do strąków reflektorów.
 • Użyj końcówki Torx, aby otworzyć reflektor w samochodzie
 • Odkręć przednią żarówkę kierunkowskazu z samochodu, obracając ją o ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
 • Wymień przednią żarówkę migacza Land Rovera Freelandera na nową (upewnij się, czy jest to pomarańczowa czy przezroczysta żarówka).
 • Zmontuj i sprawdź, czy działa nowa żarówka przedniego kierunkowskazu.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu Land Rovera Freelandera przez nadkole:

  Takie podejście jest szczególnie cenne, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca pod maską, aby uzyskać dostęp do przedniego kierunkowskazu w samochodzie:

  • Podnieś samochód i zdejmij przednie koło z boku, nad którym chcesz pracować.
  • Wyjmij nadkole za pomocą bitu Torx.
  • Podejdź do bloku reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim samochodzie, wykonując te same podstawowe czynności, co w przypadku poprzednio widzianej części.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu Land Rovera Freelandera przez zderzak:

  W niektórych latach lub wykończeniach, w oparciu o opcje, jedynym prostym dostępem, który będziesz musiał wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w samochodzie, będzie przejście pod przednim zderzakiem, jest tylko kilka kroków, które zmieniają się z pełnej techniki, my opisze je teraz:

  • Postaw swojego Land Rovera Freelander na podnośniku lub świecy.
  • Odkręć śruby buta silnika samochodu (plastikowa część pod silnikiem) i amortyzatora. Uważaj na plastikowe zszywki, które mogą być kruche.
  • Zdejmij blok reflektora i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu Land Rovera Freelandera, postępując zgodnie z krokami przedstawionymi w częściach widocznych powyżej.
  • Złóż całość z powrotem.

  Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Land Rovera Freelandera, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Land Rover Freelander.

Weiterlesen:
Jak holować Land Rovera Freelandera?
Ссылка на основную публикацию