Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Nissan Navara?

Nie ma znaczenia, czy ze względu na własne bezpieczeństwo, testy przydatności do ruchu drogowego czy uniknięcie mandatu, ważne jest, aby żarówki kierunkowskazów były zawsze sprawne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z pewnością po pewnym czasie się przepalą i w konsekwencji trzeba je wymienić. Prawie na pewno jesteś na tej stronie, ponieważ jeden z twoich przednich kierunkowskazów jest wypalony i pytasz jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w Nissan Navara, stworzyliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci zrobić to sam i nie musisz iść do warsztatu. W pierwszym kroku przyjrzymy się kontrolowaniu wypalonej żarówki przedniego kierunkowskazu w Twoim Nissan Navara, a w drugim kroku, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim samochodzie..

Jak sprawdzić, czy żarówka przedniego kierunkowskazu w Twoim Nissan Navara jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz samochód, nie zawsze masz możliwość sprawdzenia wszystkich funkcji bezpieczeństwa swojego Nissana Navara. W rzeczywistości często się spieszysz i masz tendencję do wsiadania do samochodu, odbycia podróży i odstawienia go natychmiast, bez poświęcania czasu na regularne przeglądy. Dlatego ważne jest, aby czasem poświęcić trochę czasu na sprawdzenie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że masz przedni kierunkowskaz w Twoim Nissan Navara, ale nie zdawałeś sobie z tego sprawy. Oto dwa proste rozwiązania, aby sprawdzić, czy przedni kierunkowskaz jest wypalony lub czy trzeba go szybko zmienić:

 • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w samochodzie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy przedni kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
 • Słuchając dźwięku migaczy. W rzeczywistości na każdym samochodzie znajduje się sygnał dźwiękowy, który ostrzega Cię o: żarówka przedniego kierunkowskazu spalona w Twoim Nissan Navara, rozpoznasz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie krótszy, oznacza to, że będziesz musiał Zamień przednią żarówkę kierunkowskazów lub przed. Od Ciebie zależy, czy zweryfikujesz i sprawdzisz, który z nich jest wypalony przez kontrolę wizualną, tak jak w przypadku pierwszego rozwiązania pokazanego wcześniej.
Weiterlesen:
Jak zmienić głośniki w Nissan Navara?

Możesz wymienić inną żarówkę, na przykład światło mijania lub światła pozycyjne, nie wahaj się przeglądać naszych postów na blogu, które pomogą Ci przeprowadzić tę wymianę.

Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu w Nissan Navara

Przejdźmy teraz do najważniejszego kroku tego artykułu, jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w Nissan Navara? Powinieneś mieć świadomość, że ta procedura jest nieskomplikowana, będziesz musiał uzyskać dostęp od wewnętrznej strony maski, przez nadkola lub przez zderzak do reflektora, otworzyć go i wymień wypaloną przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Nissan Navara. Jeśli jest to żarówka na tylnym sygnalizatorze skrętu, zapoznaj się z naszym specjalnym artykułem. Niemniej jednak, oto szczegóły prostych kroków, które należy wykonać, aby wykonać tę czynność odpowiednio w zależności od strategii, którą chcesz wybrać.

Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w Nissan Navara przez maskę:

 • Otwórz maskę i uzyskaj swobodny dostęp do strąków reflektorów.
 • Użyj końcówki Torx, aby otworzyć reflektor w samochodzie
 • Odkręć przednią żarówkę kierunkowskazu z samochodu, obracając ją o ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
 • Wymień przednią żarówkę migacza w swoim Nissan Navara na nową (upewnij się, czy jest to pomarańczowa, czy przezroczysta żarówka).
 • Zmontuj i sprawdź, czy działa fabrycznie nowa żarówka przedniego kierunkowskazu.

  Wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu swojego Nissana Navara przez nadkole:

  Ta procedura jest szczególnie przydatna, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca pod maską, aby uzyskać dostęp do przedniego kierunkowskazu w samochodzie:

  • Podnieś samochód i zdejmij przednie koło po stronie, po której chcesz operować.
  • Wyjmij nadkole za pomocą bitu Torx.
  • Podejdź do bloku reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim samochodzie, wykonując te same czynności, co w przypadku poprzednio widzianej części.

  Zmień przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Nissana Navara przez zderzak:

  W niektórych latach lub wykończeniach, w oparciu o opcje, jedynym prostym dostępem, który będziesz musiał wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w samochodzie, będzie przejście pod przednim zderzakiem, jest tylko kilka kroków, które zmieniają się od pełnej procedury, my wskaże je teraz:

  • Postaw swojego Nissana Navara na podnośniku lub świecy.
  • Odkręć śruby buta silnika samochodu (plastikowa część pod silnikiem) i amortyzatora. Uważaj na plastikowe zszywki, które mogą być kruche.
  • Wyjmij blok reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim Nissan Navara, postępując zgodnie z instrukcjami przedstawionymi w częściach przedstawionych wcześniej.
  • Złóż całość z powrotem.

  Więcej wskazówek dotyczących Nissana Navara znajdziesz w kategorii Nissan Navara.

Weiterlesen:
Przyspieszenie wibracji w Nissan Navara, co robić ?
Ссылка на основную публикацию