Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Oplu Grandlandzie X?

Nie ma znaczenia, czy ze względu na własne bezpieczeństwo, badanie przydatności do ruchu drogowego, czy też uniknięcie mandatu, ważne jest, aby mieć pewność, że Twoje żarówki kierunkowskazów są zawsze sprawne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które po pewnym czasie nieuchronnie się przepalą i dlatego należy je wymienić. Na pewno jesteś tutaj, ponieważ jeden z twoich przednich kierunkowskazów jest wypalony i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim Oplu Grandlandzie X, napisaliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci zrobić to wszystko samodzielnie, bez konieczności chodzenia do warsztatu. W pierwszym kroku zbadamy sterowanie wypaloną żarówką przedniego kierunkowskazu w Twoim Oplu Grandlandzie X, a w drugim kroku, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim samochodzie..

Jak rozpoznać, czy żarówka przedniego kierunkowskazu w Twoim Oplu Grandlandzie X jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz swój samochód, nie masz ciągle możliwości sprawdzenia wszystkich urządzeń zabezpieczających swojego Opla Grandlanda X. W rzeczywistości na ogół się śpieszysz i masz tendencję do wsiadania do samochodu, odbycia podróży i odłożenia go od razu, bez poświęcania czasu na nieoczekiwaną kontrolę. W związku z tym ważne jest, aby od czasu do czasu sprawdzić stan reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że masz przedni kierunkowskaz w Twoim Oplu Grandland X, ale nie zdałeś sobie z tego sprawy. Oto dwa proste rozwiązania, aby sprawdzić, czy przedni kierunkowskaz jest wypalony lub czy trzeba go dość szybko wymienić:

 • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w samochodzie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy przedni kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
 • Słysząc dźwięk twoich kierunkowskazów. W rzeczywistości w każdym samochodzie jest sygnał dźwiękowy, który ostrzega o: Przepalona żarówka przedniego kierunkowskazu w Twoim Oplu Grandland X, rozpoznasz, że czas między każdym „kliknięciem” jest znacznie krótszy, oznacza to, że będziesz musiał Zamień przednią żarówkę kierunkowskazów lub przed. Od Ciebie zależy, czy zweryfikujesz i sprawdzisz, który z nich jest wypalony, poprzez kontrolę wizualną, jak w przypadku pierwszej procedury pokazanej wcześniej.
Weiterlesen:
Gdzie znajduje się podnośnik w Oplu Grandlandzie X?

Możesz mieć dodatkową żarówkę do wymiany, taką jak światło mijania lub światła pozycyjne, nie wahaj się przeglądać naszych postów na blogu, które pomogą Ci przeprowadzić tę wymianę.

Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu w Twoim Oplu Grandland X

Przejdźmy teraz do najważniejszego kroku tego artykułu, jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w Twoim Oplu Grandland X? Powinieneś mieć świadomość, że ta technika jest dość prosta, będziesz musiał uzyskać dostęp od wewnętrznej strony maski, przez nadkola lub przez zderzak do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Oplu Grandland X. Jeśli jest to żarówka na tylnym sygnalizatorze skrętu, zapoznaj się z naszym konkretnym artykułem. Niemniej jednak, oto szczegóły wytycznych, których należy się trzymać, aby właściwie przeprowadzić tę akcję w zależności od rozwiązania, które chcesz przyjąć.

Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Oplu Grandland X przez maskę:

 • Otwórz maskę i uzyskaj swobodny dostęp do strąków reflektorów.
 • Użyj końcówki Torx, aby otworzyć reflektor w samochodzie
 • Odkręć przednią żarówkę kierunkowskazu z samochodu, obracając ją o ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
 • Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów w swoim Oplu Grandland X na nową (upewnij się, czy jest to żarówka pomarańczowa, czy przezroczysta).
 • Zmontuj i sprawdź, czy nowa żarówka przedniego kierunkowskazu działa.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Oplu Grandland X przez nadkole:

  Ta taktyka jest szczególnie przydatna, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca w masce, aby uzyskać dostęp do przedniego kierunkowskazu w samochodzie:

  • Podnieś samochód i zdejmij przednie koło z boku, nad którym chcesz pracować.
  • Wyjmij nadkole za pomocą bitu Torx.
  • Podejdź do bloku reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim samochodzie, wykonując te same podstawowe czynności, co w przypadku poprzednio widzianej części.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Oplu Grandland X przez zderzak:

  W niektórych latach lub wykończeniach, w oparciu o opcje, jedynym prostym dostępem, który będziesz musiał wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w samochodzie, będzie przejście pod przednim zderzakiem, jest tylko kilka kroków, które zmieniają się z pełnej techniki, my opisze je teraz:

  • Postaw swojego Opla Grandlanda X na podnośniku lub świecy.
  • Odkręć śruby buta silnika samochodu (plastikowa część pod silnikiem) i amortyzatora. Uważaj na plastikowe zszywki, które mogą być delikatne.
  • Zdejmij blok reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim Oplu Grandland X, postępując zgodnie z instrukcjami przedstawionymi w częściach przedstawionych wcześniej.
  • Złóż całość z powrotem.

  Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Opla Grandland X, przejdź do naszej kategorii Opel Grandland X.

Weiterlesen:
Silnik Opla Grandlanda X grzechocze, gdy jest zimny
Ссылка на основную публикацию