Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Renault Trafic?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, testowanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki kierunkowskazów zawsze działają, jest bardzo ważne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które oczywiście po pewnym czasie się przepalą i w rezultacie trzeba je wymienić. Na pewno jesteś w tym artykule, ponieważ jeden z twoich przednich kierunkowskazów jest wypalony i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w Twoim Renault Trafic, napisaliśmy i opublikowaliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci zrobić to wszystko samodzielnie, bez konieczności wizyty u technika samochodowego. W pierwszej części przyjrzymy się sprawdzaniu wypalonej żarówki kierunkowskazu przedniego w Twoim Renault Trafic, a w drugiej części, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim samochodzie..

Jak sprawdzić, czy żarówka przedniego kierunkowskazu w Twoim Renault Trafic jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz pojazd silnikowy, nie zawsze masz możliwość sprawdzenia wszystkich urządzeń bezpieczeństwa Twojego Renault Trafic. W rzeczywistości, ogólnie rzecz biorąc, jesteś w pośpiechu i masz tendencję do wsiadania do pojazdu mechanicznego, odbycia podróży i odstawienia go natychmiast, nie poświęcając czasu na okazjonalne kontrole. W związku z tym ważne jest, aby czasem poświęcić trochę czasu na sprawdzenie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że masz przedni kierunkowskaz w Twoim Renault Trafic, ale nie zdałeś sobie z tego sprawy. Oto dwie proste techniki sprawdzania, czy przedni kierunkowskaz jest wypalony lub czy trzeba go szybko wymienić:

 • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w samochodzie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy przedni kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
 • Słysząc dźwięk twoich kierunkowskazów. W rzeczywistości na każdym samochodzie znajduje się sygnalizacja dźwiękowa, która ostrzega o: żarówka przedniego kierunkowskazu spalona w Twoim Renault Trafic, rozpoznasz, że czas między każdym „kliknięciem” jest znacznie bliższy, oznacza to, że będziesz musiał Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów; lub przed. Do Ciebie należy sprawdzenie i sprawdzenie, który z nich jest wypalony poprzez kontrolę wizualną, tak jak w przypadku pierwszego rozwiązania pokazanego powyżej.
Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Renault Trafic?

Możesz mieć dodatkową żarówkę do wymiany, taką jak światło mijania lub światła pozycyjne, nie wahaj się czytać naszych artykułów, które pomogą Ci dokonać tej wymiany.

Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu w Twoim Renault Trafic

Przejdźmy teraz do głównej części tego artykułu, jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w Twoim Renault Trafic? Zwróć uwagę, że ten proces jest bardzo prosty, będziesz musiał uzyskać dostęp od wewnętrznej strony maski, przez nadkola lub przez zderzak do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Renault Trafic. Jeśli jest to żarówka na tylnym kierunkowskazach, zapoznaj się z naszym dedykowanym artykułem. Jednak tutaj są szczegóły działań, które należy wykonać, aby wykonać to działanie poprawnie, w zależności od techniki, którą chcesz zastosować.

Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w Twoim Renault Trafic przez maskę:

 • Otwórz maskę i uzyskaj swobodny dostęp do strąków reflektorów.
 • Użyj końcówki Torx, aby otworzyć reflektor w samochodzie
 • Odkręć przednią żarówkę kierunkowskazu z samochodu, obracając ją o ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
 • Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów w Twoim Renault Trafic na nową (upewnij się, czy jest pomarańczowa, czy przezroczysta).
 • Zmontuj i sprawdź, czy nowa żarówka przedniego kierunkowskazu działa.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu Twojego Renault Trafic przez nadkole:

  Ta technika jest niezwykle skuteczna, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca pod maską, aby uzyskać dostęp do przedniego kierunkowskazu w samochodzie:

  • Podnieś samochód i zdejmij przednie koło po stronie, nad którą chcesz pracować.
  • Wyjmij nadkole za pomocą bitu Torx.
  • Podejdź do bloku reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim samochodzie, postępując zgodnie z tymi samymi procedurami, co w przypadku poprzednio widzianej części.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Renault Trafic przez zderzak:

  W niektórych latach lub wykończeniach, w zależności od opcji, jedynym prostym dostępem, który będziesz musiał wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w samochodzie, będzie przejście pod przednim zderzakiem, jest tylko kilka kroków, które zmieniają się z pełnej techniki, my wskaże je teraz:

  • Postaw swoje Renault Trafic na podnośniku lub świecy.
  • Odkręć śruby buta silnika samochodu (plastikowa część pod silnikiem) i amortyzatora. Uważaj na plastikowe zszywki, które mogą być delikatne.
  • Wyjmij blok reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim Renault Trafic, postępując zgodnie z instrukcjami przedstawionymi w częściach przedstawionych wcześniej.
  • Złóż całość z powrotem.

  Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Renault Trafic, przejdź do naszej kategorii Renault Trafic.

Weiterlesen:
Jak zamontować zaczep w Renault Trafic ?
Ссылка на основную публикацию