Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Renault Twingo 2?

Nie ma znaczenia, czy dla własnego bezpieczeństwa, dla badań przydatności do ruchu drogowego, czy w celu uniknięcia mandatu, zapewnienie ciągłego działania żarówek kierunkowskazów jest bardzo ważne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które w przewidywalny sposób po pewnym czasie się przepalą i w konsekwencji będą musiały zostać wymienione. Prawie na pewno jesteś w tym artykule, ponieważ jeden z twoich przednich kierunkowskazów jest wypalony i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w Twoim Renault Twingo 2, napisaliśmy treść tego artykułu, aby pomóc Ci zrobić to wszystko samodzielnie, bez konieczności zwracania się do technika. W pierwszej części przyjrzymy się sterowaniu wypaloną żarówką przedniego kierunkowskazu w Twoim Renault Twingo 2, a w drugiej części, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim samochodzie..

Jak sprawdzić, czy żarówka przedniego kierunkowskazu w Twoim Renault Twingo 2 jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz samochód, nie zawsze masz możliwość sprawdzenia wszystkich funkcji bezpieczeństwa swojego Renault Twingo 2. W rzeczywistości często się spieszysz i masz tendencję do wsiadania do samochodu, odbycia podróży i natychmiastowego odstawienia bez poświęcania czasu na okresowe kontrole. W konsekwencji niezbędne jest poświęcenie czasu na od czasu do czasu sprawdzenie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że masz przedni kierunkowskaz w Twoim Renault Twingo 2, ale tego nie wykryłeś. Oto dwie proste metody sprawdzenia, czy przedni kierunkowskaz jest wypalony, czy też trzeba go szybko zamienić:

 • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w samochodzie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy przedni kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
 • Słysząc dźwięk twoich kierunkowskazów. W rzeczywistości na każdym samochodzie znajduje się wskaźnik dźwiękowy, który ostrzega Cię o: żarówka przedniego kierunkowskazu spalona w Twoim Renault Twingo 2, rozpoznasz, że czas między każdym „kliknięciem” jest znacznie bliższy, co sugeruje, że będziesz musiał Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów; lub przed. Od Ciebie zależy, czy zweryfikujesz i zweryfikujesz, który z nich jest wypalony przez weryfikację wizualną, tak jak w przypadku pierwszego pokazanego wcześniej procesu.
Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Renault Twingo 3 ?

Możesz mieć inną żarówkę do wymiany, taką jak światło mijania lub światła pozycyjne, nie wahaj się zapoznać z naszymi artykułami, które pomogą Ci dokonać tej wymiany.

Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu w Twoim Renault Twingo 2

Przejdźmy teraz do najważniejszej sekcji treści tego artykułu, jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w Twoim Renault Twingo 2? Należy pamiętać, że ta technika jest dość łatwa, będziesz musiał uzyskać dostęp od wewnętrznej strony maski, przez nadkola lub przez zderzak do reflektora, otworzyć go i wymień przepaloną żarówkę kierunkowskazów w Twoim Renault Twingo 2. Jeśli jest to żarówka na tylnym kierunkowskazach, zapoznaj się z treścią naszego dedykowanego artykułu. Niemniej jednak, oto szczegóły działań, które należy wykonać, aby móc prawidłowo wykonać tę czynność w zależności od podejścia, które chcesz przyjąć.

Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w Twoim Renault Twingo 2 przez maskę:

 • Otwórz maskę i uzyskaj swobodny dostęp do strąków reflektorów.
 • Użyj końcówki Torx, aby otworzyć reflektor w samochodzie
 • Odkręć przednią żarówkę kierunkowskazu z samochodu, obracając ją o ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
 • Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów w Twoim Renault Twingo 2 na nową (upewnij się, czy jest to żarówka pomarańczowa, czy przezroczysta).
 • Zmontuj i sprawdź, czy działa fabrycznie nowa żarówka przedniego kierunkowskazu.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów swojego Renault Twingo 2 przez nadkole:

  Ta technika jest niezwykle cenna, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca w masce, aby uzyskać dostęp do przedniego kierunkowskazu w samochodzie:

  • Podnieś samochód i zdejmij przednie koło po stronie, po której chcesz operować.
  • Wyjmij nadkole za pomocą bitu Torx.
  • Podejdź do bloku reflektorów i zamień żarówkę przedniego kierunkowskazu w samochodzie, wykonując te same podstawowe czynności, co w przypadku poprzednio widzianej części.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Renault Twingo 2 przez zderzak:

  W niektórych latach lub wykończeniach, zgodnie z opcjami, jedynym prostym dostępem, który będziesz musiał wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w samochodzie, będzie przejście pod przednim zderzakiem, jest tylko kilka kroków, które zmieniają się z pełnej techniki, my opisze je teraz:

  • Postaw swoje Renault Twingo 2 na podnośniku lub świecy.
  • Odkręć śruby buta silnika samochodu (plastikowa część pod silnikiem) i amortyzatora. Uważaj na plastikowe zszywki, które mogą być delikatne.
  • Zabierz blokadę reflektora i zamień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim Renault Twingo 2, postępując zgodnie z instrukcjami przedstawionymi w częściach przedstawionych powyżej.
  • Złóż całość z powrotem.

  Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Renault Twingo 2, zapraszamy do zapoznania się z naszą kategorią Renault Twingo 2.

Weiterlesen:
Moje Renault Twingo 3 ściąga w prawo, co robić ?
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector