Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Renault Twingo?

Bez względu na bezpieczeństwo osobiste, testy przydatności do ruchu drogowego lub uniknięcie mandatu, konieczne jest upewnienie się, że żarówki kierunkowskazów zawsze działają. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które w przewidywalny sposób przepalą się w przyszłości i w rezultacie należy je wymienić. Na pewno jesteś tutaj, ponieważ jeden z twoich przednich kierunkowskazów jest wypalony i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w Twoim Renault Twingo, stworzyliśmy tę zawartość, aby pomóc Ci to zrobić bez zatrudniania kogoś i nie musisz iść do mechanika samochodowego. W pierwszej części przyjrzymy się sterowaniu wypaloną żarówką przedniego kierunkowskazu w Twoim Renault Twingo, a w drugiej części, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim samochodzie..

Jak rozpoznać, czy żarówka przedniego kierunkowskazu w Twoim Renault Twingo jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz samochód, nie zawsze masz możliwość sprawdzenia wszystkich zabezpieczeń swojego Renault Twingo. W rzeczywistości prawie zawsze się spieszysz i masz tendencję do wsiadania do samochodu, odbycia podróży i odstawienia go natychmiast, bez poświęcania czasu na regularne przeglądy. W konsekwencji konieczne jest poświęcenie czasu na sprawdzenie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że masz przedni kierunkowskaz w Twoim Renault Twingo, ale tego nie zauważyłeś. Oto dwa proste rozwiązania, aby sprawdzić, czy przedni kierunkowskaz jest wypalony lub czy trzeba go szybko wymienić:

 • Po zatrzymaniu włącz zapłon w samochodzie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy przedni kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
 • Słuchając dźwięku migaczy. W rzeczywistości na każdym samochodzie znajduje się wskaźnik dźwiękowy, który ostrzega Cię o: żarówka przedniego kierunkowskazu spalona w Twoim Renault Twingo, rozpoznasz, że czas między każdym „kliknięciem” jest znacznie bliższy, oznacza to, że będziesz musiał Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów; lub przed. Do Ciebie należy sprawdzenie i sprawdzenie, który z nich jest wypalony poprzez kontrolę wzrokową, tak jak w przypadku pierwszej procedury przedstawionej wcześniej.
Weiterlesen:
Renault Twingo 3, które przyspiesza samotnie

Możesz mieć inną żarówkę do wymiany, taką jak światło mijania lub światła pozycyjne, nie wahaj się przeglądać naszych artykułów, które pomogą Ci dokonać tej wymiany.

Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu w Twoim Renault Twingo

Przejdźmy teraz do najważniejszej części tej treści, jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w Twoim Renault Twingo? Należy pamiętać, że ta operacja jest dość prosta, będziesz musiał uzyskać dostęp od wewnętrznej strony maski, przez nadkola lub po prostu przez zderzak do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Renault Twingo. Jeśli jest to żarówka na tylnym sygnalizatorze skrętu, zapoznaj się z naszą konkretną treścią. Z drugiej strony, oto szczegóły kroków, które należy wykonać, aby móc wykonać ten akt dokładnie zgodnie z techniką, którą chcesz zastosować.

Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w Twoim Renault Twingo przez maskę:

 • Otwórz maskę i uzyskaj swobodny dostęp do strąków reflektorów.
 • Użyj końcówki Torx, aby otworzyć reflektor w samochodzie
 • Odkręć przednią żarówkę kierunkowskazu z samochodu, obracając ją o ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
 • Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów Twojego Renault Twingo na nową (upewnij się, czy jest pomarańczowa, czy przezroczysta).
 • Zmontuj i sprawdź, czy nowa żarówka przedniego kierunkowskazu działa.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów Twojego Renault Twingo przez nadkole:

  Ta procedura jest szczególnie skuteczna, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca w masce, aby uzyskać dostęp do przedniego kierunkowskazu w samochodzie:

  • Podnieś samochód i wyjmij przednie koło po stronie, po której chcesz operować.
  • Wyjmij nadkole za pomocą bitu Torx.
  • Podejdź do bloku reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim samochodzie, wykonując te same proste czynności, jak w przypadku poprzednio widzianej części.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Renault Twingo przez zderzak:

  W niektórych latach lub wykończeniach, w zależności od opcji, jedynym prostym dostępem do wymiany żarówki przedniego kierunkowskazu w samochodzie będzie przejście pod przednim zderzakiem, jest tylko kilka kroków, które zmieniają się od pełnego procesu, my wskaże je teraz:

  • Postaw swoje Renault Twingo na podnośniku lub świecy.
  • Odkręć śruby buta silnika samochodu (plastikowa część pod silnikiem) i amortyzatora. Uważaj na plastikowe zszywki, które mogą być delikatne.
  • Zdejmij blok reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w Twoim Renault Twingo, postępując zgodnie z krokami opisanymi w częściach przedstawionych wcześniej.
  • Złóż całość z powrotem.

  W przypadku dalszych pytań dotyczących Renault Twingo, zachęcamy do zapoznania się z naszą kategorią Renault Twingo.

Weiterlesen:
Renault Twingo 2, który przechodzi w tryb awaryjny
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector