Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim smart fortwo?

Niezależnie od tego, czy dla własnego bezpieczeństwa, do testów przydatności do ruchu drogowego, czy w celu uniknięcia mandatu, ważne jest, aby żarówki kierunkowskazów były zawsze sprawne. Rzeczywiście, żarówki to części zużywające się, które oczywiście po pewnym czasie przepalają się i w konsekwencji wymagają wymiany. Być może jesteś w tym artykule, ponieważ jeden z twoich przednich kierunkowskazów jest wypalony i pytasz jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w smart fortwo?, napisaliśmy i opublikowaliśmy tę treść, aby pomóc Ci zrobić to samemu, a nie musisz iść do swojego mechanika. W pierwszej części przyjrzymy się sterowaniu wypaloną żarówką przedniego kierunkowskazu w Twoim smart fortwo, a w drugiej części, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim samochodzie..

Jak sprawdzić, czy przednia żarówka kierunkowskazu w Twoim smart fortwo jest przepalona lub czy trzeba ją wymienić?

Kiedy prowadzisz swój samochód, nie masz możliwości ciągłego sprawdzania wszystkich elementów bezpieczeństwa Twojego smarta fortwo. Rzeczywiście, w wielu przypadkach jesteś w pośpiechu i masz tendencję do wsiadania do pojazdu, odbywania podróży i odkładania go natychmiast, bez poświęcania czasu na okresowe przeglądy. Dlatego ważne jest, aby od czasu do czasu sprawdzić stan reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że masz przedni kierunkowskaz w Twoim smart fortwo, ale tego nie zauważyłeś. Oto dwie proste metody sprawdzenia, czy przedni kierunkowskaz jest wypalony lub czy trzeba go dość szybko zmienić:

 • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w samochodzie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy przedni kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
 • Słuchając dźwięku migaczy. Rzeczywiście, na każdym samochodzie znajduje się sygnał dźwiękowy, który ostrzega o: Wypalona żarówka przedniego kierunkowskazu w Twoim smart fortwo, rozpoznasz, że czas między każdym „kliknięciem” jest znacznie bliższy, oznacza to, że będziesz musiał Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów; lub przed. Od Ciebie zależy, czy sprawdzisz i upewnisz się, który z nich jest wypalony, jak w pierwszym procesie pokazanym powyżej.
Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa zablokowała się w smart fortwo?

Możesz wymienić inną żarówkę, na przykład światło mijania lub światła pozycyjne, nie wahaj się zapoznać z naszymi artykułami dotyczącymi treści, które pomogą Ci przeprowadzić tę wymianę.

Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu w smart fortwo

Przejdźmy teraz do najważniejszej części tej treści, jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w Twoim smart fortwo? Należy pamiętać, że ta procedura jest naprawdę łatwa, będziesz musiał uzyskać dostęp od wewnętrznej strony maski, przez nadkola lub przez zderzak do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną przednią żarówkę kierunkowskazu swojego smarta fortwo!. Jeśli jest to żarówka na tylnym kierunkowskazach, zobacz naszą specjalną treść. Niemniej jednak, oto szczegóły działań, których należy się trzymać, aby móc skutecznie wykonać tę akcję w zależności od metody, którą chcesz zastosować.

Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim smart fortwo przez maskę:

 • Otwórz maskę i uzyskaj swobodny dostęp do strąków reflektorów.
 • Użyj końcówki Torx, aby otworzyć reflektor w samochodzie
 • Odkręć przednią żarówkę kierunkowskazu z samochodu, obracając ją o ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
 • Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów Twojego smarta fortwo na nową (upewnij się, czy jest pomarańczowa, czy przezroczysta).
 • Zmontuj i sprawdź, czy działa nowa żarówka przedniego kierunkowskazu.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojego smarta fortwo przez nadkole:

  Ta metodologia jest szczególnie przydatna, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca pod maską, aby uzyskać dostęp do przedniego kierunkowskazu w samochodzie:

  • Podnieś samochód i zdejmij przednie koło po stronie, po której chcesz operować.
  • Wyjmij nadkole za pomocą bitu Torx.
  • Podejdź do bloku reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim samochodzie, wykonując te same podstawowe czynności, co w przypadku poprzednio widzianej części.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojego smarta fortwo przez zderzak:

  W niektórych latach lub wykończeniach, w oparciu o opcje, jedynym prostym dostępem, który będziesz musiał wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w samochodzie, będzie przejście pod przednim zderzakiem, jest tylko kilka kroków, które zmieniają się od pełnej procedury, my wyjaśni je teraz:

  • Postaw swojego smarta fortwo na wale lub świeczce.
  • Odkręć śruby buta silnika samochodu (plastikowa część pod silnikiem) i amortyzatora. Uważaj na plastikowe zszywki, które mogą być delikatne.
  • Zdejmij blokadę reflektora i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu swojego smarta fortwo, postępując zgodnie z krokami opisanymi wcześniej.
  • Złóż całość z powrotem.

  Więcej wskazówek dotyczących smarta fortwo znajdziesz w kategorii smart fortwo.

Weiterlesen:
Jak zamontować elektryczny zaczep holowniczy do smarta fortwo ?
Ссылка на основную публикацию