Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Suzuki Grand Vitara?

Niezależnie od tego, czy ze względu na bezpieczeństwo osobiste, badanie przydatności do ruchu drogowego, czy też uniknięcie mandatu, konieczne jest upewnienie się, że żarówki kierunkowskazów są zawsze sprawne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które oczywiście z czasem się przepalą i dlatego należy je wymienić. W tym artykule jesteś całkiem prawdopodobne, ponieważ jeden z twoich przednich kierunkowskazów jest wypalony i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w Suzuki Grand Vitara, napisaliśmy i opublikowaliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci zrobić to bez pomocy i bez konieczności wizyty u technika samochodowego. W pierwszym kroku przyjrzymy się sprawdzeniu wypalonej żarówki przedniego kierunkowskazu w Twoim Suzuki Grand Vitara, a w drugim kroku, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim samochodzie..

Jak sprawdzić, czy żarówka przedniego kierunkowskazu w Twoim Suzuki Grand Vitara jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz swój samochód, nie masz możliwości ciągłego sprawdzania wszystkich elementów bezpieczeństwa swojego Suzuki Grand Vitara. W rzeczywistości przez większość czasu się spieszysz i masz tendencję do wchodzenia do pojazdu, odbycia podróży i odstawienia go natychmiast, nie poświęcając czasu na okazjonalne przeglądy. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na od czasu do czasu sprawdzanie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że masz przedni kierunkowskaz w Twoim Suzuki Grand Vitara, ale tego nie zauważyłeś. Oto dwie proste techniki sprawdzania, czy przedni kierunkowskaz jest wypalony, czy też trzeba go szybko zmienić:

 • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w samochodzie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy przedni kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
 • Słysząc dźwięk twoich kierunkowskazów. W rzeczywistości na każdym samochodzie znajduje się wskaźnik dźwiękowy, który ostrzega o: Przepalona żarówka przedniego kierunkowskazu w Twoim Suzuki Grand Vitara, zauważysz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie bliższy, oznacza to, że będziesz musiał Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów; lub przed. Od Ciebie zależy sprawdzenie, który z nich jest wypalony przez weryfikację wizualną, jak w pierwszym procesie pokazanym powyżej.
Weiterlesen:
Jak zablokować Suzuki Vitara z rozładowaną baterią?

Możesz wymienić inną żarówkę, na przykład światło mijania lub światła pozycyjne, nie wahaj się czytać naszych artykułów, które pomogą Ci przeprowadzić tę wymianę.

Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu w Suzuki Grand Vitara

Przejdźmy teraz do najważniejszego kroku tego artykułu, jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w Suzuki Grand Vitara? Powinieneś mieć świadomość, że ta technika jest dość prosta, będziesz musiał uzyskać dostęp od wewnętrznej strony maski, przez nadkola lub przez zderzak do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Suzuki Grand Vitara. Jeśli jest to żarówka na tylnym sygnalizatorze skrętu, zapoznaj się z naszym konkretnym artykułem. Poniżej znajdują się jednak szczegóły działań, których należy się trzymać, aby móc poprawnie wykonać to działanie w zależności od strategii, którą chcesz przyjąć.

Zmień przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Suzuki Grand Vitara przez maskę:

 • Otwórz maskę i uzyskaj swobodny dostęp do strąków reflektorów.
 • Użyj końcówki Torx, aby otworzyć reflektor w samochodzie
 • Odkręć przednią żarówkę kierunkowskazu z samochodu, obracając ją o ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
 • Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów w Suzuki Grand Vitara na nową (upewnij się, czy jest pomarańczowa, czy przezroczysta).
 • Zmontuj i sprawdź, czy działa zupełnie nowa żarówka przedniego kierunkowskazu.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Suzuki Grand Vitara przez nadkole:

  To rozwiązanie jest szczególnie cenne, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca pod maską, aby uzyskać dostęp do przedniego kierunkowskazu w samochodzie:

  • Podnieś samochód i zdejmij przednie koło z boku, nad którym chcesz pracować.
  • Wyjmij nadkole za pomocą bitu Torx.
  • Podejdź do bloku reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim samochodzie, postępując zgodnie z tymi samymi wskazówkami, co w przypadku części poprzednio widzianej.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Suzuki Grand Vitara przez zderzak:

  W niektórych latach lub wykończeniach, w zależności od opcji, jedynym prostym dostępem, który będziesz musiał wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w samochodzie, będzie przejście pod przednim zderzakiem, jest tylko kilka kroków, które zmieniają się z pełnej techniki, my opisze je teraz:

  • Postaw Suzuki Grand Vitara na podnośniku lub świecy.
  • Odkręć śruby buta silnika samochodu (plastikowa część pod silnikiem) i amortyzatora. Uważaj na plastikowe zszywki, które mogą być delikatne.
  • Wyjmij blok reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim Suzuki Grand Vitara, postępując zgodnie z instrukcjami przedstawionymi w częściach przedstawionych powyżej.
  • Złóż całość z powrotem.

  Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Suzuki Grand Vitara, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Suzuki Grand Vitara.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Suzuki Vitara ?
Ссылка на основную публикацию