Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Suzuki Vitara?

Nie ma znaczenia, czy ze względu na własne bezpieczeństwo, testy przydatności do ruchu drogowego czy uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki kierunkowskazów zawsze działają, jest niezwykle ważne. Rzeczywiście, żarówki to części zużywające się, które po pewnym czasie nieuchronnie się przepalą iw rezultacie trzeba je wymienić. Na pewno jesteś w tym artykule, ponieważ jeden z twoich przednich kierunkowskazów jest wypalony i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w Suzuki Vitara?, stworzyliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci zrobić to samemu, bez konieczności wizyty u technika samochodowego. W pierwszej części przyjrzymy się kontrolowaniu wypalonej żarówki przedniego kierunkowskazu w Twoim Suzuki Vitara, a w drugiej części, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim samochodzie..

Jak sprawdzić, czy żarówka przedniego kierunkowskazu w Twoim Suzuki Vitara jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz swój pojazd, nie zawsze masz możliwość sprawdzenia wszystkich urządzeń zabezpieczających Twojego Suzuki Vitara. Rzeczywiście, przez większość czasu jesteś w pośpiechu i masz tendencję do wchodzenia do pojazdu, odbycia podróży i natychmiastowego odstawienia go bez poświęcania czasu na okresowe przeglądy. W związku z tym bardzo ważne jest, aby od czasu do czasu sprawdzić stan reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że masz przedni kierunkowskaz w Twoim Suzuki Vitara, ale tego nie zauważyłeś. Oto dwie proste metody sprawdzenia, czy przedni kierunkowskaz jest wypalony, czy też trzeba go dość szybko zamienić:

 • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w samochodzie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy przedni kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
 • Słuchając dźwięku migaczy. Rzeczywiście, w każdym samochodzie znajduje się wskaźnik dźwiękowy, który sygnalizuje: żarówka przedniego kierunkowskazu spalona w Twoim Suzuki Vitara, rozpoznasz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie krótszy, oznacza to, że będziesz musiał Zamień przednią żarówkę kierunkowskazów lub przed. Od Ciebie zależy, czy zweryfikujesz i sprawdzisz, który z nich jest wypalony, za pomocą oględzin wizualnych, tak jak w przypadku pierwszej opisanej wcześniej procedury.
Weiterlesen:
Fotel utknął Suzuki Grand Vitara w pozycji

Możesz mieć inną żarówkę do wymiany, na przykład światło mijania lub światła pozycyjne, nie wahaj się przeczytać naszych artykułów, które pomogą Ci dokonać tej wymiany.

Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu w Suzuki Vitara

Przejdźmy teraz do najważniejszej sekcji treści tego artykułu, jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Suzuki Vitara? Należy pamiętać, że ta operacja jest bardzo prosta, będziesz musiał uzyskać dostęp od wewnętrznej strony maski, przez nadkola lub przez zderzak do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Suzuki Vitara. Jeśli jest to żarówka na tylnym sygnalizatorze skrętu, zapoznaj się z treścią naszego konkretnego artykułu. Z drugiej strony, oto szczegóły prostych kroków, których należy się trzymać, aby móc dokładnie wykonać tę czynność w zależności od metody, którą chcesz wybrać.

Zmień przednią żarówkę kierunkowskazu w Suzuki Vitara przez maskę:

 • Otwórz maskę i uzyskaj swobodny dostęp do strąków reflektorów.
 • Użyj końcówki Torx, aby otworzyć reflektor w samochodzie
 • Odkręć przednią żarówkę kierunkowskazu z samochodu, obracając ją o ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
 • Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów w Suzuki Vitara na nową (upewnij się, czy jest to pomarańczowa, czy przezroczysta żarówka).
 • Zmontuj i sprawdź, czy działa nowa żarówka przedniego kierunkowskazu.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Suzuki Vitara przez nadkole:

  Ta metodologia jest szczególnie skuteczna, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca pod maską, aby uzyskać dostęp do przedniego kierunkowskazu w samochodzie:

  • Podnieś samochód i wyjmij przednie koło po stronie, po której chcesz operować.
  • Wyjmij nadkole za pomocą bitu Torx.
  • Podejdź do bloku reflektorów i zamień żarówkę przedniego kierunkowskazu w samochodzie, wykonując te same podstawowe czynności, co w przypadku poprzednio widzianej części.

  Wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu swojego Suzuki Vitara przez zderzak:

  W niektórych latach lub wykończeniach, zgodnie z opcjami, jedynym prostym dostępem, który będziesz musiał wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w samochodzie, będzie przejście pod przednim zderzakiem, jest tylko kilka kroków, które zmieniają się z pełnej techniki, my wskaże je teraz:

  • Postaw swoje Suzuki Vitara na podnośniku lub świecy.
  • Odkręć śruby buta silnika samochodu (plastikowa część pod silnikiem) i amortyzatora. Uważaj na plastikowe zszywki, które mogą być kruche.
  • Zdejmij blok reflektorów i zamień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim Suzuki Vitara, postępując zgodnie z instrukcjami przedstawionymi w częściach przedstawionych wcześniej.
  • Złóż całość z powrotem.

  Aby znaleźć więcej wskazówek dotyczących Suzuki Vitara, spójrz na kategorię Suzuki Vitara.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć immobilizer Suzuki Grand Vitara ?
Ссылка на основную публикацию