Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Volvo Xc40?

Niezależnie od tego, czy dla własnego bezpieczeństwa, do badań przydatności do ruchu drogowego, czy też w celu uniknięcia mandatu, konieczne jest upewnienie się, że żarówki kierunkowskazów są zawsze sprawne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które w przewidywalny sposób po pewnym czasie się przepalą i w rezultacie trzeba będzie je wymienić. Prawdopodobnie jesteś na tej stronie, ponieważ jeden z twoich przednich kierunkowskazów jest wypalony i pytasz jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w Twoim Volvo Xc40, stworzyliśmy treść tego artykułu, aby pomóc Ci zrobić to samodzielnie, bez konieczności udawania się do mechanika. W pierwszym kroku sprawdzimy, czy w Twoim Volvo Xc40 przepaliła się żarówka przedniego kierunkowskazu, a w drugim, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim samochodzie..

Jak sprawdzić, czy żarówka przedniego kierunkowskazu w Twoim Volvo Xc40 jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz swój samochód, nie masz możliwości ciągłego sprawdzania wszystkich elementów bezpieczeństwa Twojego Volvo Xc40. W rzeczywistości prawie zawsze się spieszysz i masz tendencję do wsiadania do samochodu, odbycia podróży i natychmiastowego odstawienia go bez poświęcania czasu na regularne przeglądy. Dlatego ważne jest, aby w niektórych przypadkach poświęcić trochę czasu na sprawdzenie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że masz przedni kierunkowskaz w Twoim Volvo Xc40, ale nie zdawałeś sobie z tego sprawy. Oto dwa proste rozwiązania do kontrolowania, czy przedni kierunkowskaz jest wypalony lub czy trzeba go dość szybko zamienić:

 • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w samochodzie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy przedni kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
 • Słysząc dźwięk twoich kierunkowskazów. W rzeczywistości w każdym samochodzie jest sygnał dźwiękowy, który informuje o: Przepalona żarówka przedniego kierunkowskazu w Twoim Volvo Xc40, rozpoznasz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie bliższy, co oznacza, że ​​będziesz musiał Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów; lub przed. Od Ciebie zależy sprawdzenie i upewnienie się, który z nich jest wypalony za pomocą kontroli wizualnej, tak jak w pierwszym pokazanym wcześniej procesie.
Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik rozrusznika Volvo Xc40 ?

Możesz mieć inną żarówkę do wymiany, taką jak światła mijania lub światła pozycyjne, nie wahaj się czytać naszych artykułów, które pomogą Ci przeprowadzić tę wymianę.

Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu w Twoim Volvo Xc40

Przejdźmy teraz do najważniejszego kroku w treści tego artykułu, jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w Twoim Volvo Xc40? Zwróć uwagę, że ta technika jest dość łatwa, będziesz musiał uzyskać dostęp od wewnętrznej strony maski, przez nadkola lub przez zderzak do reflektora, otworzyć go i wymień wypaloną przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Volvo Xc40. Jeśli jest to żarówka na tylnym kierunkowskazach, zapoznaj się z treścią naszego specjalnego artykułu. Poniżej znajdują się jednak szczegóły działań, które należy wykonać, aby wykonać tę czynność poprawnie, w zależności od metody, którą chcesz wybrać.

Wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w Twoim Volvo Xc40 przez maskę:

 • Otwórz maskę i uzyskaj swobodny dostęp do strąków reflektorów.
 • Użyj końcówki Torx, aby otworzyć reflektor w samochodzie
 • Odkręć przednią żarówkę kierunkowskazu z samochodu, obracając ją o ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
 • Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów Twojego Volvo Xc40 na nową (upewnij się, czy jest to żarówka pomarańczowa, czy przezroczysta).
 • Zmontuj i sprawdź, czy nowa żarówka przedniego kierunkowskazu działa.

  Wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu Twojego Volvo Xc40 przez nadkole:

  Ta taktyka jest szczególnie przydatna, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca pod maską, aby uzyskać dostęp do przedniego kierunkowskazu w samochodzie:

  • Podnieś samochód i zdejmij przednie koło po stronie, po której chcesz operować.
  • Wyjmij nadkole za pomocą bitu Torx.
  • Podejdź do bloku reflektorów i zamień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim samochodzie, wykonując te same proste czynności, jak w przypadku poprzednio widzianej części.

  Wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu swojego Volvo Xc40 przez zderzak:

  W niektórych latach lub wykończeniach, w zależności od opcji, jedynym prostym dostępem, który będziesz musiał wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w samochodzie, będzie przejście pod przednim zderzakiem, jest tylko kilka kroków, które zmieniają się z pełnej techniki, my wskaże je teraz:

  • Postaw swoje Volvo Xc40 na podnośniku lub świecy.
  • Odkręć śruby buta silnika samochodu (plastikowa część pod silnikiem) i amortyzatora. Uważaj na plastikowe zszywki, które mogą być podatne na uszkodzenia.
  • Wymontuj blok reflektorów i zamień żarówkę przedniego kierunkowskazu w Twoim Volvo Xc40, postępując zgodnie z krokami opisanymi w przypadku części przedstawionych wcześniej.
  • Złóż całość z powrotem.

  Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volvo Xc40, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Volvo Xc40.

Weiterlesen:
Kiedy wymieniać amortyzatory w Volvo Xc40 ?
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector