Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w mojej Kia Carens?

Nie ma znaczenia, czy ze względu na bezpieczeństwo osobiste, testy przydatności do ruchu drogowego, czy uniknięcie mandatu, zapewnienie, że żarówki kierunkowskazów są zawsze sprawne, jest konieczne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które oczywiście w przyszłości przepalą się i będą wymagały wymiany. Najprawdopodobniej jesteś w tym artykule, ponieważ jeden z twoich przednich kierunkowskazów jest wypalony i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w Twojej Kia Carens, napisaliśmy i opublikowaliśmy treść tego artykułu, aby pomóc Ci to zrobić bez zatrudniania kogoś i bez konieczności udawania się do mechanika. W pierwszym kroku przyjrzymy się sprawdzeniu wypalonej żarówki przedniego kierunkowskazu w Twojej Kia Carens, a w drugim kroku: jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim samochodzie..

Jak sprawdzić, czy przednia żarówka kierunkowskazu w Twojej Kia Carens jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz pojazd silnikowy, nie zawsze masz możliwość sprawdzenia wszystkich elementów bezpieczeństwa swojej Kia Carens. W rzeczywistości prawie zawsze się spieszysz i masz tendencję do wsiadania do pojazdu mechanicznego, odbycia podróży i odstawienia go od razu, bez poświęcania czasu na nieoczekiwaną kontrolę. Dlatego ważne jest, aby w niektórych przypadkach poświęcić trochę czasu na sprawdzenie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że masz przedni kierunkowskaz w Twojej Kia Carens, ale nie zdałeś sobie z tego sprawy. Oto dwie proste opcje kontrolowania, czy przedni kierunkowskaz jest wypalony, czy też trzeba go dość szybko zmienić:

 • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w samochodzie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy przedni kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
 • Słuchając dźwięku migaczy. W rzeczywistości w każdym samochodzie jest sygnał dźwiękowy, który sygnalizuje: żarówka przedniego kierunkowskazu spalona w Twojej Kia Carens, zauważysz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie bliższy, co oznacza, że ​​będziesz musiał Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów; lub przed. Od Ciebie zależy, który z nich jest wypalony za pomocą kontroli wizualnej, jak w pierwszym procesie pokazanym powyżej.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w mojej Kia Carens?

Możesz wymienić inną żarówkę, na przykład światło mijania lub światła pozycyjne, nie wahaj się przeczytać naszych postów na blogu, które pomogą Ci dokonać tej wymiany.

Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu w Twojej Kia Carens

Przejdźmy teraz do najważniejszego kroku w treści tego artykułu, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swojej Kia Carens? Powinieneś mieć świadomość, że to zadanie jest naprawdę łatwe, będziesz musiał uzyskać dostęp od wewnętrznej strony maski, przez nadkola lub przez zderzak do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną przednią żarówkę kierunkowskazów swojej Kia Carens. Jeśli jest to żarówka na tylnym sygnalizatorze skrętu, zapoznaj się z treścią naszego konkretnego artykułu. Niemniej jednak, oto szczegóły kroków, które należy wykonać, aby poprawnie wykonać tę akcję w zależności od rozwiązania, które chcesz wybrać.

Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w swojej Kia Carens przez maskę:

 • Otwórz maskę i uzyskaj swobodny dostęp do strąków reflektorów.
 • Użyj końcówki Torx, aby otworzyć reflektor w samochodzie
 • Odkręć przednią żarówkę kierunkowskazu z samochodu, obracając ją o ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
 • Wymień przednią żarówkę migacza Kia Carens na nową (upewnij się, czy jest pomarańczowa, czy przezroczysta).
 • Zmontuj i sprawdź, czy nowa żarówka przedniego kierunkowskazu działa.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w swojej Kia Carens przez nadkole:

  Ta metodologia jest szczególnie przydatna, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca w masce, aby uzyskać dostęp do przedniego kierunkowskazu w samochodzie:

  • Podnieś samochód i zdejmij przednie koło z boku, nad którym chcesz pracować.
  • Wyjmij nadkole za pomocą bitu Torx.
  • Podejdź do bloku reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim samochodzie, wykonując te same podstawowe czynności, co w przypadku poprzednio widzianej części.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojej Kia Carens przez zderzak:

  W niektórych latach lub wykończeniach, w zależności od opcji, jedynym prostym dostępem, który będziesz musiał wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w samochodzie, będzie przejście pod przednim zderzakiem, jest tylko kilka kroków, które zmieniają się z pełnej techniki, my opisze je teraz:

  • Postaw swoją Kia Carens na podnośniku lub świecy.
  • Odkręć śruby buta silnika samochodu (plastikowa część pod silnikiem) i amortyzatora. Uważaj na plastikowe zszywki, które mogą być wrażliwe.
  • Zdejmij blok reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swojej Kia Carens, postępując zgodnie z instrukcjami przedstawionymi w częściach przedstawionych wcześniej.
  • Złóż całość z powrotem.

  Aby dowiedzieć się więcej na temat Kia Carens, zajrzyj do kategorii Kia Carens.

Weiterlesen:
Wibracje zmiany biegów w Kia Carens ?
Ссылка на основную публикацию