Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić światła postojowe w moim BMW serii 5?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo, czy o test przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, konieczne jest upewnienie się, że żarówki reflektorów są zawsze sprawne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z czasem nieuchronnie się przepalą i w związku z tym należy je wymienić. Pewnie tu jesteś, bo jedna z twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i martwisz się o to jak wymienić żarówkę w moim BMW serii 5 światła postojowego?, zamieściliśmy tę treść, aby pomóc Ci wykonać tę operację samodzielnie, bez konieczności wizyty u technika samochodowego. W pierwszym kroku przyjrzymy się, jak wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w Twoim pojeździe silnikowym, a w drugim, jak wymienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim BMW serii 5?

Zaczniemy tę treść od wymiana przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim BMW serii 5, pamiętaj, że w zależności od roku i wykończenia pojazdu silnikowego może to nie być ta sama technika. W rzeczywistości, niezależnie od tego, czy lokalizacja żarówki się nie zmieni, dostęp może być mniej lub bardziej skomplikowany w zależności od cech Twojego samochodu.

Pierwsza technika, wykonamy wymiana żarówek w świetle do jazdy dziennej bez demontażu reflektora w Twoim BMW serii 5. Chociaż ten proces jest najprostszy, nie ma pewności, że będziesz w stanie wykonać go w swoim samochodzie bez żadnych obciążeń. W rzeczywistości, w oparciu o opcje i rok, w niektórych modelach nie będzie wystarczająco dużo miejsca, aby w ten sposób wymienić żarówkę. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przedniego światła postojowego w Twoim BMW serii 5:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Przy pierwszym podejściu przejdziesz tylko przez maskę samochodu, aby uzyskać dostęp do reflektora. Jest to najbardziej racjonalna metoda, ale nie zawsze jest łatwa do zrealizowania, głównie z powodu drugorzędnych części samochodowych, które będą blokować dostęp. Aby to osiągnąć, oto wytyczne do wykonania. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Teraz, gdy ten etap został zakończony, będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim BMW serii 5. Być może trzeba będzie wyjąć baterię, aby uzyskać łatwiejszy dostęp. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (w większości przypadków wystarcza ¼), a następnie zdjąć oprawkę żarówki z jej miejsca. Aby to osiągnąć, pociągnij delikatnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), na koniec po wyjęciu z gniazdka możesz zamienić żarówkę w lampach postojowych, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki, aby uniknąć brudzi swoją nową żarówkę. Po zakończeniu zmontuj system, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Po zdjęciu kratki celownika i reflektora:
  • Druga opcja, możesz usunąć reflektor swojego BMW serii 5 w przypadku, gdy dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt trudny. Aby to osiągnąć, wystarczy otworzyć maskę, zdjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie zdjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał po prostu trzymać się tej samej metody, co w poprzedniej sekcji, aby zamienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w swoim BMW serii 5
Weiterlesen:
Jak otworzyć bagażnik BMW serii 5 od środka ?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w BMW serii 5?

Wreszcie, jeśli chcesz wymień żarówkę tylnego światła postojowego swojego BMW serii 5 metoda jest prostsza, oto różne wskazówki, których należy się trzymać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po zlokalizowaniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Umieść nową żarówkę postojową w zespole reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim BMW serii 5, zapoznaj się z naszą dedykowaną treścią, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące BMW serii 5, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii BMW serii 5.

Ссылка на основную публикацию