Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić światła postojowe w moim Citroen Grand C4 Picasso?

Nie ma znaczenia, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o sprawdzenie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu – upewnienie się, że żarówki reflektorów są stale sprawne, jest konieczne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z czasem na pewno się przepalą i w rezultacie trzeba je wymienić. Prawie na pewno jesteś w tym artykule, ponieważ jedna z twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę w moim Citroen Grand C4 Picasso światła postojowego, zamieściliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci wykonać tę procedurę bez pomocy i bez konieczności wizyty u mechanika samochodowego. W pierwszej części przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim pojeździe silnikowym, a w drugiej, jak zmienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Citroen Grand C4 Picasso?

Zaczniemy tę stronę treści od wymiana żarówki przedniego światła do jazdy dziennej w Twoim Citroen Grand C4 Picasso, należy pamiętać, że w oparciu o rok i wykończenie pojazdu silnikowego może to nie być takie samo rozwiązanie. W rzeczywistości, nawet jeśli pozycja żarówki nie ulegnie zmianie, dostęp może być mniej lub bardziej utrudniony w zależności od funkcji Twojego samochodu.

Weiterlesen:
Citroen Grand C4 Picasso, który przyspiesza sam

Pierwsze rozwiązanie, wykonamy wymiana żarówek w światłach do jazdy dziennej bez konieczności pozbycia się reflektorów w Twoim Citroen Grand C4 Picasso. Chociaż ten proces jest najprostszy, nie ma pewności, że będziesz w stanie wykonać go bez problemu w swoim pojeździe silnikowym. W rzeczywistości, w zależności od wersji i roku, w niektórych wersjach zabraknie miejsca na wymianę żarówki w ten sposób. Oto dwa różne techniki wymiany żarówki przednich świateł postojowych w Twoim Citroen Grand C4 Picasso:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwsza metodologia polega tylko na przejściu przez maskę pojazdu silnikowego, aby uzyskać dostęp do reflektora. Jest to najbardziej logiczny proces, ale nie zawsze jest łatwy do zrealizowania, zazwyczaj ze względu na drugorzędne elementy, które utrudniają dostęp. Aby to zrobić, oto podstawowe kroki, które należy wykonać. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Po wykonaniu tego kroku będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Citroen Grand C4 Picasso. Aby uzyskać łatwiejszy dostęp, konieczne może być wyjęcie baterii. W takim przypadku trzeba będzie otworzyć osłonę żarówki reflektora (w większości przypadków wystarcza ¼), a następnie wyjąć oprawkę żarówki z jej obszaru. Aby to zrobić, pociągnij delikatnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), na koniec, gdy gniazdo jest wyłączone, możesz wymienić żarówkę świateł postojowych, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki do unikaj zabrudzenia nowej żarówki. Po zakończeniu złóż system, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Pozbywając się kratki celownika i reflektora:
  • Drugie rozwiązanie, możesz usunąć reflektor w swoim Citroen Grand C4 Picasso, jeśli okaże się, że dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt trudny. Aby to osiągnąć, wystarczy otworzyć maskę, zdjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie wyjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał po prostu zastosować tę samą metodę, jak w poprzedniej sekcji, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w swoim Citroen Grand C4 Picasso
Weiterlesen:
Kiedy wymienić pasek rozrządu w Citroen Grand C4 Picasso ?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Twoim Citroen Grand C4 Picasso

Aby zakończyć, jeśli chcesz Wymień żarówkę tylnego światła postojowego w swoim Citroen Grand C4 Picasso metoda jest mniej trudna, oto różne proste kroki, których należy się trzymać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po zlokalizowaniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Umieść nową żarówkę postojową w zespole reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają poprawnie, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Citroen Grand C4 Picasso, przeczytaj naszą specjalną stronę z treścią, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Citroen Grand C4 Picasso, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Citroen Grand C4 Picasso.

Ссылка на основную публикацию