Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić światła postojowe w moim Fiacie Stilo?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje własne bezpieczeństwo, o sprawdzenie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki Twoich reflektorów są stale działające, jest konieczne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z czasem nieuchronnie się przepalą i dlatego należy je wymienić. Prawdopodobnie jesteś na tej stronie, ponieważ jedna z twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę światła postojowego w moim Fiacie Stilo, zamieściliśmy tę treść, aby pomóc Ci wykonać tę akcję bez żadnej pomocy i bez konieczności udawania się do mechanika. W pierwszej części przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim pojeździe silnikowym, a w drugiej części, jak wymienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Fiacie Stilo?

Treść tego artykułu zaczniemy od wymiana żarówek przednich świateł do jazdy dziennej w Twoim Fiacie Stilo, należy pamiętać, że w zależności od roku i wykończenia pojazdu silnikowego może to nie być takie samo podejście. W rzeczywistości, nawet jeśli lokalizacja żarówki nie ulegnie zmianie, dostęp może być mniej lub bardziej utrudniony w zależności od cech Twojego samochodu.

Pierwsze podejście, przeprowadzimy wymiana żarówek światła do jazdy dziennej bez konieczności usuwania reflektora w swoim Fiacie Stilo. Chociaż ten proces jest najprostszy, nie ma pewności, że będziesz w stanie bez problemu wykonać go w swoim pojeździe. W rzeczywistości, w zależności od opcji i roku, w niektórych wersjach zabraknie miejsca na taką wymianę żarówki. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przednich świateł postojowych w Twoim Fiacie Stilo:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwsza strategia polega na przejściu przez maskę pojazdu, aby uzyskać dostęp do reflektora. Jest to najmądrzejsza metoda, ale nie zawsze jest łatwa do wykonania, czasami z powodu drugorzędnych części samochodowych, które będą blokować dostęp. Aby to osiągnąć, oto kroki do wykonania. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Po zakończeniu tego etapu będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Fiacie Stilo. Aby uzyskać łatwiejszy dostęp, konieczne może być wyjęcie baterii. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki w reflektorze (zazwyczaj odpowiada to ¼), a następnie wyjąć oprawkę żarówki z jej pozycji. Aby to osiągnąć, ciągnij ostrożnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), na koniec po wyjęciu z gniazdka możesz wymienić żarówkę lampy postojowej, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki, aby uniknąć zabrudzenia twoja nowa żarówka. Po wykonaniu zmontuj zespół, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Pozbywając się kratki celownika i reflektora:
  • Drugie rozwiązanie, możesz zdjąć reflektor w swoim Fiacie Stilo w przypadku, gdy dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt skomplikowany. Aby to osiągnąć, wystarczy otworzyć maskę, wyjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie wyjąć odpowiedni reflektor. Po zakończeniu tych czynności będziesz musiał postępować zgodnie z tą samą metodą, jak w poprzedniej części, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w swoim Fiacie Stilo
Weiterlesen:
Fiat Stilo, który ginie podczas jazdy

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Twoim Fiacie Stilo

Podsumowując, jeśli chcesz wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w swoim Fiacie Stilo technika jest prostsza, oto różne wskazówki, których należy przestrzegać, aby zmienić tę żarówkę:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po zlokalizowaniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Umieść swoją nową żarówkę postojową w zespole reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Fiacie Stilo, zapoznaj się z treścią naszego dedykowanego artykułu, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Fiacie Stilo, przejdź do naszej kategorii Fiat Stilo.

Ссылка на основную публикацию