Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić światła postojowe w moim Ford Transit?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje własne bezpieczeństwo, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy też o uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki reflektorów są zawsze sprawne, ma fundamentalne znaczenie. Rzeczywiście, żarówki to części zużywające się, które z biegiem czasu z pewnością przepalą się i w konsekwencji należy je wymienić. Prawdopodobnie jesteś tutaj, ponieważ jedna z twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i martwisz się o jak wymienić żarówkę światła postojowego w moim Ford Transit, napisaliśmy tę treść, aby pomóc Ci wykonać ten proces bez zatrudniania kogoś i bez konieczności udawania się do mechanika. W pierwszej części przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim samochodzie, a w drugiej części, jak wymienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Ford Transit?

Treść tego artykułu zaczniemy od wymiana żarówki przedniej światła do jazdy dziennej w Twoim Ford Transit, pamiętaj, że biorąc pod uwagę rok i wykończenie Twojego samochodu, może to nie być to samo rozwiązanie. Rzeczywiście, nawet jeśli lokalizacja żarówki nie ulegnie zmianie, dostęp może być mniej lub bardziej utrudniony w zależności od funkcji Twojego samochodu.

Pierwsze rozwiązanie, zrealizujemy wymiana żarówki światła do jazdy dziennej bez demontażu reflektora w Twoim Ford Transit. Chociaż ta metoda jest najprostsza, nie ma gwarancji, że będziesz w stanie wykonać ją w swoim pojeździe silnikowym bez żadnych obciążeń. Rzeczywiście, w zależności od opcji i roku, w niektórych wersjach zabraknie miejsca na wymianę żarówki w ten sposób. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przednich świateł postojowych w Twoim Ford Transit:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwszym rozwiązaniem jest przejście przez maskę pojazdu silnikowego tylko w celu uzyskania bezpośredniego dostępu do reflektora. Jest to najbardziej logiczny proces, ale nie zawsze jest łatwy do osiągnięcia, często z powodu drugorzędnych części samochodowych, które będą blokować dostęp. Aby to osiągnąć, oto proste kroki do wykonania. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Teraz, gdy ten krok został zakończony, będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Ford Transit. Być może trzeba będzie wyjąć baterię, aby uzyskać łatwiejszy dostęp. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (zazwyczaj wystarcza ¼), a następnie wyjąć oprawkę żarówki z jej pozycji. Aby to osiągnąć, pociągnij delikatnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), na koniec po wyjęciu z gniazdka możesz zamienić żarówkę światła postojowego, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki, aby uniknąć zabrudzenia twoja nowa żarówka. Po zakończeniu zmontuj system, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Po zdjęciu kratki celownika i reflektora:
  • Druga alternatywa, możesz usunąć reflektor swojego Ford Transita w przypadku, gdy dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt trudny. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć maskę, zdjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie wyjąć odpowiedni reflektor. Po zakończeniu tych czynności będziesz musiał tylko trzymać się tej samej techniki, co w poprzedniej sekcji, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w swoim Ford Transit
Weiterlesen:
Gdzie jest rozrusznik w Ford Transit Connect?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Twoim Ford Transit

Aby zakończyć , jeśli potrzebujesz Wymień żarówkę tylnego światła postojowego swojego Ford Transita metodologia jest niesamowicie łatwiejsza, oto różne podstawowe kroki, których należy się trzymać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po zlokalizowaniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Włóż nową żarówkę postojową do zespołu reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Ford Transit, zapoznaj się z treścią naszego dedykowanego artykułu, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Aby poznać więcej wskazówek dotyczących Ford Transita, zajrzyj do kategorii Ford Transit.

Ссылка на основную публикацию