Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić światła postojowe w moim Hyundai Ioniq?

Nie ma znaczenia, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, pewność, że Twoje żarówki reflektorów są stale sprawne, ma fundamentalne znaczenie. Rzeczywiście, żarówki to części zużywające się, które bez wątpienia spalą się wraz z upływem czasu i w rezultacie będą musiały zostać wymienione. Pewnie jesteś w tym artykule bo jedna z Twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i myślisz o tym jak wymienić żarówkę w moim Hyundai Ioniq światła postojowego?, stworzyliśmy tę zawartość, aby pomóc Ci wykonać tę operację bez pomocy i bez konieczności wizyty w warsztacie naprawczym. W pierwszej części przyjrzymy się, jak wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w Twoim pojeździe silnikowym, a w drugiej, jak zmienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Hyundai Ioniq?

Zaczniemy tę stronę treści od wymiana żarówki przedniego światła do jazdy dziennej w Twoim Hyundai Ioniq, pamiętaj, że w zależności od roku i wykończenia pojazdu silnikowego może to nie być takie samo podejście. Rzeczywiście, nawet jeśli pozycja żarówki nie ulegnie zmianie, dostęp może być mniej lub bardziej utrudniony w zależności od funkcji Twojego samochodu.

Pierwsze podejście, wykonamy Wymiana żarówek światła do jazdy dziennej bez wyjmowania reflektora w Twoim Hyundai Ioniq. Chociaż ta technika jest najprostsza, nie ma pewności, że będziesz w stanie wykonać ją w swoim pojeździe silnikowym bez żadnych obciążeń. Rzeczywiście, w zależności od wersji i roku, w niektórych modelach zabraknie miejsca na taką wymianę żarówki. Oto dwa różne techniki wymiany żarówki przednich świateł postojowych w Twoim Hyundai Ioniq:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwsza strategia polega tylko na przejściu przez maskę pojazdu silnikowego, aby uzyskać bezpośredni dostęp do reflektora. Jest to najmądrzejszy proces, ale nie zawsze jest łatwy do zrealizowania, często z powodu drugorzędnych części samochodowych, które będą blokować dostęp. Aby to osiągnąć, oto wskazówki, których należy przestrzegać. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Po wykonaniu tego kroku będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Hyundai Ioniq. Aby uzyskać łatwiejszy dostęp, konieczne może być wyjęcie baterii. W takim przypadku trzeba będzie otworzyć osłonę żarówki reflektora (zazwyczaj wystarcza ¼), a następnie wyjąć oprawkę żarówki z jej pozycji. Aby to osiągnąć, pociągnij delikatnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), na koniec po wyjęciu z gniazdka możesz wymienić żarówkę światła postojowego, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki, aby uniknąć brudzi swoją nową żarówkę. Po wykonaniu zmontuj zestaw, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Wyjmując kratkę celownika i reflektor:
  • Druga alternatywa: możesz wyjąć reflektor swojego Hyundai Ioniq, jeśli dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt utrudniony. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć maskę, wyjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie wyjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał po prostu trzymać się tej samej metody, jak w poprzedniej części, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w swoim Hyundai Ioniq
Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim poziomie paliwa w moim Hyundai Ioniq?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Twoim Hyundai Ioniq

Podsumowując, jeśli chcesz Wymień żarówkę tylnego światła postojowego swojego Hyundai Ioniq proces jest znacznie prostszy, oto różne kroki, których należy się trzymać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po znalezieniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Włóż swoją nową żarówkę postojową do zespołu reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Hyundai Ioniq, zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Hyundai Ioniq, spójrz na kategorię Hyundai Ioniq.

Ссылка на основную публикацию