Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić światła postojowe w moim Renault Espace 5?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, testowanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki reflektorów zawsze działają, jest bardzo ważne. Rzeczywiście, żarówki to części zużywające się, które z pewnością po pewnym czasie się przepalą i w konsekwencji będą wymagały wymiany. Najprawdopodobniej jesteś na tej stronie, bo jedna z Twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę w moim Renault Espace 5 światła postojowego?, przygotowaliśmy tę zawartość, aby pomóc Ci wykonać ten proces bez zatrudniania kogoś i bez konieczności wizyty u mechanika samochodowego. W pierwszym kroku przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim pojeździe silnikowym, a w drugim, jak wymienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Renault Espace 5?

Zaczniemy tę stronę treści od wymiana żarówki przednich świateł do jazdy dziennej w Twoim Renault Espace 5, należy pamiętać, że w zależności od roku i wykończenia pojazdu silnikowego może to nie być ta sama metoda. Rzeczywiście, niezależnie od tego, czy lokalizacja żarówki się nie zmieni, dostęp może być mniej lub bardziej problematyczny w zależności od cech Twojego samochodu.

Weiterlesen:
Renault Espace 3, które mają problemy z pracą na biegu jałowym

Pierwsza metoda, przeprowadzimy wymiana żarówki światła do jazdy dziennej bez demontażu reflektora w Twoim Renault Espace 5. Chociaż jest to najbardziej podstawowe podejście, nie ma gwarancji, że będziesz w stanie wykonać je w swoim pojeździe bez żadnych obciążeń. Rzeczywiście, w zależności od opcji i roku, w niektórych wersjach zabraknie miejsca na wymianę żarówki. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przedniego światła postojowego w Twoim Renault Espace 5:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwszym rozwiązaniem jest przejście przez maskę pojazdu, aby uzyskać bezpośredni dostęp do reflektora. Jest to najbardziej logiczna technika, ale nie zawsze jest łatwa do wykonania, zazwyczaj ze względu na drugorzędne elementy, które blokują dostęp. Aby to zrobić, oto kroki, które należy wykonać. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Po wykonaniu tego kroku będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Renault Espace 5. Aby uzyskać łatwiejszy dostęp, konieczne może być wyjęcie akumulatora. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (w większości przypadków wystarcza ¼), a następnie wyjąć oprawkę żarówki z jej pozycji. Aby to zrobić, pociągnij delikatnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), nareszcie gdy gniazdo jest wyłączone, możesz wymienić żarówkę w lampie postojowej, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki do unikaj zabrudzenia nowej żarówki. Po zakończeniu zmontuj system, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Po zdjęciu kratki celownika i reflektora:
  • Drugie rozwiązanie, możesz zdjąć reflektor swojego Renault Espace 5, jeśli okaże się, że dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt trudny. Aby to osiągnąć, wystarczy otworzyć maskę, wyjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie wyjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał postępować zgodnie z tą samą metodologią, jak w poprzedniej części, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w Twoim Renault Espace 5
Weiterlesen:
Kiedy wymieniać amortyzatory w Renault Grand Modus ?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Twoim Renault Espace 5?

Wreszcie, jeśli chcesz Wymień żarówkę tylnego światła postojowego swojego Renault Espace 5 metoda jest mniej trudna, oto różne kroki, które należy wykonać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po znalezieniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Włóż nową żarówkę postojową do zespołu reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe ponownie działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Renault Espace 5, przejrzyj nasz specjalny dokument, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków dotyczących Renault Espace 5, przejdź do naszej kategorii Renault Espace 5.

Ссылка на основную публикацию