Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić światła postojowe w moim Renault Twingo 3?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo, testowanie przydatności do ruchu drogowego czy uniknięcie mandatu, zapewnienie ciągłej sprawności Twoich żarówek jest ważne i ważne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z czasem nieuchronnie się przepalą i w związku z tym należy je wymienić. Najprawdopodobniej jesteś na tej stronie, ponieważ jedna z twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i martwisz się o jak wymienić żarówkę w moim Renault Twingo 3 światła postojowego, stworzyliśmy tę zawartość, aby pomóc Ci wykonać tę procedurę samodzielnie, bez konieczności udawania się do warsztatu. W pierwszym kroku przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim samochodzie, a w drugiej części, jak wymienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Renault Twingo 3?

Zaczniemy tę stronę treści od wymiana żarówek przednich świateł do jazdy dziennej w Twoim Renault Twingo 3, należy pamiętać, że w zależności od roku i wykończenia samochodu może to nie być takie samo podejście do użytkowania. W rzeczywistości, niezależnie od tego, czy lokalizacja żarówki się nie zmieni, dostęp może być mniej lub bardziej trudny w zależności od funkcji Twojego samochodu.

Pierwsze podejście, zrealizujemy wymiana żarówek w świetle do jazdy dziennej bez demontażu reflektora w Twoim Renault Twingo 3. Chociaż ten proces jest najprostszy, nie ma pewności, że bez problemu wykonasz go w swoim samochodzie. W rzeczywistości, w zależności od opcji i roku, w niektórych wersjach zabraknie miejsca na wymianę żarówki. Oto dwa różne rozwiązania do wymiany żarówki przednich świateł postojowych w Twoim Renault Twingo 3:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwsza metoda polega na przejściu tylko przez maskę samochodu, aby uzyskać dostęp do reflektora. Jest to najbardziej racjonalna technika, ale nie zawsze jest łatwa do zrealizowania, głównie ze względu na drugorzędne elementy, które blokują dostęp. Aby to zrobić, oto proste kroki do wykonania. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Po zakończeniu tego etapu będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w Twoim Renault Twingo 3. Aby uzyskać łatwiejszy dostęp, konieczne może być wyjęcie akumulatora. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (zwykle ¼ wystarcza), a następnie wyjąć oprawkę żarówki z jej pozycji. Aby to zrobić, pociągnij delikatnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), na koniec po wyjęciu z gniazdka możesz wymienić żarówkę lampy postojowej, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki, aby nie pobrudzić twoja nowa żarówka. Po zakończeniu złóż zespół, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Po zdjęciu kratki celownika i reflektora:
  • Drugie rozwiązanie, możesz wyjąć reflektor Twojego Renault Twingo 3 w przypadku, gdy dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt utrudniony. Aby to osiągnąć, wystarczy otworzyć maskę, zdjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie wyjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał postępować zgodnie z tą samą metodą, jak w poprzednim rozdziale, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w Twoim Renault Twingo 3
Weiterlesen:
Jak uruchomić Renault Twingo 2 ?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Twoim Renault Twingo 3

Aby zakończyć, jeśli chcesz wymienić żarówkę tylnego światła postojowego Twojego Renault Twingo 3 metodologia jest łatwiejsza, oto różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić tę żarówkę:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po znalezieniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Włóż nową żarówkę postojową do zespołu reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Renault Twingo 3, zapoznaj się z naszym dedykowanym dokumentem, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Renault Twingo 3, zajrzyj do kategorii Renault Twingo 3.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector