Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić światła pozycyjne w moim smart fortwo?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo, testowanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, zapewnienie ciągłej pracy żarówek reflektorów jest ważne i ważne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z czasem z pewnością się przepalą i w rezultacie trzeba będzie je wymienić. Najprawdopodobniej jesteś w tym artykule, ponieważ jedna z twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i myślisz o tym jak wymienić żarówkę w moim smart fortwo światła postojowego?, przygotowaliśmy treść tego artykułu, aby pomóc Ci wykonać tę czynność samodzielnie, bez konieczności odwiedzania warsztatu. W pierwszym kroku przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim samochodzie, a w drugiej sztuce, jak zmienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim smart fortwo?

Ten artykuł zaczniemy od wymiana przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim smart fortwo, zwróć uwagę, że w oparciu o rok i wykończenie twojego samochodu może to nie być ta sama metodologia. W rzeczywistości, nawet jeśli lokalizacja Twojej żarówki nie ulegnie zmianie, dostęp może być mniej lub bardziej skomplikowany w zależności od cech Twojego samochodu.

Pierwsza metodologia, wykonamy wymiana żarówek w świetle do jazdy dziennej bez demontażu reflektora w smart fortwo. Chociaż ta technika jest najbardziej podstawowa, nie ma pewności, że będziesz w stanie wykonać ją w swoim pojeździe silnikowym bez żadnych obciążeń. W rzeczywistości, w zależności od wersji i rocznika, w niektórych modelach zabraknie miejsca na wymianę żarówki tą metodą. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przedniego światła postojowego w Twoim smart fortwo:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwsza strategia polega tylko na przejściu przez maskę pojazdu silnikowego, aby uzyskać bezpośredni dostęp do reflektora. Jest to najbardziej logiczne podejście, ale nie zawsze jest to łatwe do zrealizowania, często z powodu drugorzędnych części samochodowych, które będą blokować dostęp. Aby to zrobić, oto wytyczne do wykonania. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Teraz, gdy ten krok został zakończony, będziesz musiał uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim smart fortwo. Aby uzyskać łatwiejszy dostęp, konieczne może być wyjęcie baterii. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (w większości przypadków wystarcza ¼), a następnie zdjąć oprawkę żarówki z jej pozycji. Aby to zrobić, pociągnij ostrożnie za gniazdko, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), nareszcie po odłączeniu gniazdka możesz wymienić żarówkę w lampie postojowej, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki aby uniknąć zabrudzenia nowej żarówki. Po zakończeniu zmontuj system, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Po zdjęciu kratki celownika i reflektora:
  • Druga opcja, możesz zdjąć reflektor swojego smarta fortwo, jeśli okaże się, że dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt skomplikowany. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć maskę, zdjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie zdjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał postępować zgodnie z tą samą metodologią, jak w poprzednim rozdziale, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w Twoim smart fortwo
Weiterlesen:
Problem z automatyczną skrzynią biegów smart forfour ?

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w smart fortwo?

Wreszcie, jeśli chcesz Wymień żarówkę tylnego światła postojowego swojego smarta fortwo proces jest mniej trudny, oto różne wskazówki, których należy przestrzegać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po znalezieniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Włóż nową żarówkę postojową do zespołu reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim smart fortwo, zapoznaj się z naszą dedykowaną treścią, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po smart fortwo, przejdź do naszej kategorii smart fortwo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector