Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić światło postojowe w moim Mercedesie Benz M Class?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje własne bezpieczeństwo, o badanie przydatności do ruchu drogowego, czy o uniknięcie mandatu, pewność, że Twoje żarówki są zawsze sprawne, jest bardzo ważne. Rzeczywiście, żarówki to części zużywające się, które po pewnym czasie nieuchronnie się przepalą iw konsekwencji należy je wymienić. Najprawdopodobniej jesteś w tym artykule, ponieważ jedna z twoich lamp pozycyjnych jest przepalona i martwisz się o jak wymienić żarówkę światła postojowego mojego Mercedesa Benz M Class, utworzyliśmy tę stronę zawartości, aby pomóc Ci wykonać tę operację samodzielnie, bez konieczności odwiedzania warsztatu. W pierwszym kroku przyjrzymy się wymianie przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim samochodzie, a w drugim, jak wymienić tylne światło do jazdy dziennej.

Jak wymienić przednią żarówkę postojową w moim Mercedesie Benz klasy M?

Zaczniemy tę treść od wymianę przedniej żarówki światła do jazdy dziennej w Twoim Mercedesie Benz klasy M, zwróć uwagę, że w oparciu o rok i wykończenie twojego samochodu może to nie być ta sama metodologia. Rzeczywiście, niezależnie od tego, czy pozycja żarówki się nie zmieni, dostęp może być mniej lub bardziej utrudniony w zależności od funkcji Twojego samochodu.

Weiterlesen:
Kiedy wymieniać amortyzatory Mercedes Benz M Klasa ?

Pierwsza metodologia, wykonamy wymiana żarówek światła do jazdy dziennej bez demontażu reflektora w Twoim Mercedesie Benz M Klasa. Chociaż jest to najbardziej podstawowy proces, nie ma gwarancji, że bez problemu wykonasz go w swoim pojeździe. Rzeczywiście, w zależności od opcji i roku, w niektórych wersjach zabraknie miejsca na wymianę żarówki w ten sposób. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przedniego światła postojowego Twojego Mercedes Benz M Klasa:.

  • Przejeżdżając przez maskę samochodu: Pierwsza strategia polega na przejściu przez maskę pojazdu, aby uzyskać bezpośredni dostęp do reflektora. Jest to najbardziej racjonalny proces, ale nie zawsze jest łatwy do zrealizowania, głównie z powodu drugorzędnych części samochodowych, które utrudniają dostęp. Aby to zrobić, oto wytyczne do wykonania. Po pierwsze, przy wyłączonym silniku odłącz zaciski akumulatora, aby uniknąć zwarcia lub ryzyka porażenia prądem. Teraz, gdy ten krok został wykonany, musisz uzyskać dostęp do tylnej części reflektora, aby wymienić żarówkę do jazdy dziennej w swoim Mercedes Benz M Class. Być może trzeba będzie wyjąć baterię, aby uzyskać łatwiejszy dostęp. W takim przypadku należy otworzyć osłonę żarówki reflektora (zazwyczaj wystarcza ¼), a następnie zdjąć oprawkę żarówki z jej obszaru. Aby to zrobić, pociągnij delikatnie za gniazdo, a nie za przewody (ryzykujesz ich uszkodzenie), na koniec po wyjęciu z gniazdka możesz zamienić żarówkę świateł postojowych, uważając, aby nie uszkodzić przewodów i użyć szmatki aby uniknąć zabrudzenia nowej żarówki. Po zakończeniu złóż zestaw, podłącz akumulator i wykonaj test kontrolny przed wyruszeniem w drogę.
  • Po zdjęciu kratki celownika i reflektora:
  • Drugie rozwiązanie, możesz usunąć reflektor swojego Mercedesa Benz klasy M w przypadkach, gdy dostęp przez blok silnika wydaje się zbyt trudny. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć maskę, zdjąć przedni grill przytrzymywany tylko kilkoma śrubami torx, a następnie zdjąć odpowiedni reflektor. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał po prostu postępować zgodnie z tą samą techniką, co w poprzedniej sekcji, aby wymienić przednią żarówkę do jazdy dziennej w Twoim Mercedesie Benz M Klasa
Weiterlesen:
Jak wyłączyć Start Stop w Mercedes Benz M Class

.

Jak wymienić żarówkę tylnego światła postojowego w Twoim Mercedesie Benz klasy M

Na koniec, jeśli chcesz Wymień żarówkę tylnego światła postojowego w swoim Mercedes Benz M Class metoda jest niesamowicie łatwiejsza, oto różne kroki, które należy wykonać, aby zmienić tę żarówkę:

  • Odłącz baterię
  • Wyjmij deski podłogowe z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę reflektora z samochodu.
  • Po znalezieniu żarówki tylnych świateł pozycyjnych w samochodzie, wyjmij przepaloną żarówkę.
  • Umieść swoją nową żarówkę postojową w zespole reflektora w samochodzie
  • Złóż całość.

Sprawdź, czy światła postojowe znów działają prawidłowo, zanim ponownie wyruszysz i gotowe. Jeśli chcesz wymienić żarówkę przeciwmgielną w swoim Mercedesie Klasa M, przeczytaj nasz dedykowany dokument, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Mercedes Benz M Class, przejdź do naszej kategorii Mercedes Benz M Class.

Ссылка на основную публикацию