Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymontować tylne siedzenie Fiat Punto Evo ?

Chęć radzenia sobie z drobnymi naprawami, które należy wykonać w swoim pojeździe, staje się coraz bardziej podstawowa. W rzeczywistości roczny budżet zainwestowany w samochód jest spory, więc próba samodzielnej naprawy wygląda na mądrą decyzję. Niezależnie od tego, czy chodzi o dostęp do pompy paliwa, zmianę siedzenia, mycie plamy czy transport wyjątkowo nieporęcznych przedmiotów, niektórzy z Was myślą o tym jak zdjąć tylne siedzenie w Fiacie Punto Evo. W tym poście postaramy się przedstawić Ci różne sposoby w zależności od roku i serii Twojego Fiata Punto Evo.

Jak wyjąć tylne siedzenie w Fiacie Punto Evo z systemem śrub?

Zacznijmy od pierwszej sytuacji. Jeśli interesuje Cię sposób na demontaż tylnego siedzenia w Twoim Fiacie Punto Evo, który jest przytrzymywany tylko 4 śrubami, procedura jest prawdopodobnie najprostsza. W rzeczywistości, aby to osiągnąć, wystarczy odkręcić dwie nakrętki z tyłu siedzenia, dostępne z bagażnika, za pomocą bitu Torx. Następnie odkręć dwie nakrętki z przodu siedzenia, które znajdują się pod siedzeniem na poziomie przestrzeni na nogi pasażera. Umożliwi to całkowite uwolnienie go z zapięć i zdjęcie.

Jak zdemontować tylną kanapę Fiat Punto Evo z systemem zaciskowym

Proces jest teraz nieco bardziej irytujący, ponieważ jesteśmy sceptycznie nastawieni do więzi, które są ustalone w mocy, zwykle boimy się zbyt mocno pociągnąć i zniszczyć jedną. Jak zdjąć tylną kanapę w moim Fiacie Punto Evo wyposażonym w system zacisków? W większości przypadków te klipsy znajdziesz pod siedzeniem, zobaczysz je, gdy podniesiesz siedzisko ławki. Te klipsy często składają się z plastikowej części i metalowego żelazka, które wpina się w nią, aby je zwolnić, musisz nacisnąć plastikową część śrubokrętem i pociągnąć metalową część. W niektórych seriach, jeśli ta taktyka nie działa, na ogół wystarczy pociągnięcie, aby je uwolnić.

Weiterlesen:
Co powoduje przegrzewanie mojego Fiata Punto?

Jak zdemontować tylną kanapę Fiat Punto Evo z systemem składania ze śrubami tylko z przodu

Wreszcie ostatnia technika demontażu tylnego siedzenia w Twoim Fiacie Punto Evo, od kilku lat składane siedzenie, które nie jest mocowane do tylnej części, w tym przypadku jest to najszybsza opcja, jaką możesz wykonać. Po prostu będziesz musiał przechyl siedzenie do przodu, a uzyskasz dostęp do nakrętek Torx, które przytrzymują je do podwozia pojazdu. Po odkręceniu tych nakrętek powinno być możliwe zdjęcie tylnego siedzenia Twojego Fiata Punto Evo.

To wszystko, teraz powinieneś mieć wszystkie szczegóły, których potrzebujesz, aby spokojnie zdjąć tylne siedzenie pojazdu mechanicznego. Jeśli chcesz zdemontować inne części, takie jak zderzak Twojego Fiata Punto Evo, napisaliśmy również kilka poradników, które pomogą Ci w tych misjach.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Fiata Punto Evo, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Fiata Punto Evo.

Ссылка на основную публикацию