Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymontować tylne siedzenie Fiata Punto 2 ?

Chęć radzenia sobie z drobnymi problemami, które mogą wystąpić w Twoim samochodzie, staje się coraz bardziej regularna. Rzeczywiście, roczny budżet przeznaczany na samochód jest znaczny, więc samodzielna naprawa wydaje się dobrą decyzją. Niezależnie od tego, czy chodzi o dostęp do pompy paliwa, zmianę siedzenia, mycie plamy czy transport wyjątkowo obszernych przedmiotów, niektórzy z Was chcą wiedzieć jak wymontować tylne siedzenie w Fiacie Punto 2. Na tej stronie postaramy się przedstawić różne opcje w zależności od roku i serii Twojego Fiata Punto 2.

Jak wyjąć tylne siedzenie w Fiacie Punto 2 z systemem śrub?

Zacznijmy od pierwszego scenariusza. Jeśli szukasz sposobu na usunięcie tylnego siedzenia w swoim Fiacie Punto 2, które jest przytrzymywane tylko 4 śrubami, procedura jest prawie na pewno najbardziej podstawowa. Rzeczywiście, aby to osiągnąć, wystarczy odkręcić dwie nakrętki z tyłu siedzenia, dostępne z bagażnika, za pomocą bitu Torx. Następnie odkręć dwie nakrętki z przodu siedzenia, które znajdują się pod siedzeniem na poziomie przestrzeni na nogi pasażera. Umożliwi to całkowite uwolnienie go z mocowań i usunięcie go.

Jak zdemontować tylną kanapę Fiat Punto 2 z systemem zaciskowym

Procedura jest teraz nieco dłuższa, ponieważ jesteśmy sceptycznie nastawieni do więzów, które są mocowane, zwykle boimy się pociągnąć zbyt mocno i zniszczyć jeden. Jak zdemontować tylną kanapę w moim Fiacie Punto 2 wyposażonym w system zacisków? Zwykle te klipsy będą znajdować się pod siedzeniem, zobaczysz je, gdy podniesiesz siedzisko ławki. Te klipsy często składają się z plastikowej części i metalowego żelazka, które się w niej zaciska, aby je zwolnić, będziesz musiał nacisnąć plastikową część śrubokrętem i pociągnąć metalową część. W niektórych seriach, jeśli ta technika nie działa, zwykle wystarczy pociągnąć, aby je uwolnić.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik kierunkowskazów w Fiacie Punto 2 ?

Jak zdemontować tylną kanapę Fiat Punto 2 ze składanym systemem za pomocą śrub tylko z przodu

Wreszcie ostatnia technika demontażu tylnego siedzenia w Twoim Fiacie Punto 2, w niektórych latach składane siedzenie nie jest mocowane do tylnej części, w tym przypadku jest to najprostsza technika, jaką możesz mieć do zrealizowania. Musisz tylko przechyl siedzenie do przodu, a uzyskasz dostęp do nakrętek Torx, które przytrzymują je do podwozia pojazdu. Po odkręceniu tych nakrętek powinno być możliwe zdjęcie tylnego siedzenia Twojego Fiata Punto 2.

To wszystko, teraz powinieneś mieć wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby spokojnie zdjąć tylne siedzenie pojazdu mechanicznego. Jeśli chcesz zdemontować inne części, takie jak zderzak Twojego Fiata Punto 2, przygotowaliśmy również kilka artykułów, które pomogą Ci w tych misjach.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Fiata Punto 2, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Fiata Punto 2.

Ссылка на основную публикацию