Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymontować tylne siedzenie Renault Laguna 3 ?

Chęć obsługi drobnych prac konserwacyjnych, które należy wykonać, staje się coraz bardziej powszechna. W rzeczywistości roczny budżet przeznaczony na samochód jest spory, więc chęć serwisowania go bez pomocy wydaje się sprytnym rozwiązaniem. Niezależnie od tego, czy chodzi o dostęp do pompy paliwa, zmianę siedzenia, mycie plamy czy wyjątkowo transport ciężkich przedmiotów, niektórzy z Was myślą o tym jak wymontować tylne siedzenie w Renault Laguna 3. W tym artykule postaramy się przedstawić różne rozwiązania w zależności od roku i serii Twojego Renault Laguna 3.

Jak zdjąć tylne siedzenie w Renault Laguna 3 z systemem śrub?

Zacznijmy od pierwszego scenariusza. Jeśli próbujesz znaleźć sposób na zdjęcie tylnego siedzenia Twojego Renault Laguna 3, które jest przytrzymywane tylko 4 śrubami, technika ta jest prawdopodobnie najłatwiejsza. W rzeczywistości, aby to osiągnąć, wystarczy odkręcić dwie nakrętki z tyłu siedzenia, dostępne z bagażnika, za pomocą bitu Torx. Następnie odkręć dwie nakrętki z przodu siedzenia, które znajdują się pod siedzeniem na poziomie przestrzeni na nogi pasażera. Umożliwi to całkowite uwolnienie go z mocowań i usunięcie.

Jak zdjąć tylne siedzenie Renault Laguna 3 z systemem klipsów

Proces jest teraz trochę bardziej irytujący, ponieważ jesteśmy sceptyczni wobec więzi, które są ustalone w mocy, zwykle boimy się pociągnąć zbyt mocno i zniszczyć jeden. Jak zdemontować tylną kanapę mojego Renault Laguna 3 z systemem zaciskowym? Zazwyczaj te klipsy znajdziesz pod siedzeniem, zobaczysz je, gdy podniesiesz siedzisko ławki. Te klipsy często składają się z plastikowej części i metalowego żelazka, które się w nich zaciska, aby je zwolnić, będziesz musiał nacisnąć plastikową część śrubokrętem i pociągnąć metalową część. W niektórych seriach, jeśli ta technika nie działa, na ogół wystarczy pociągnięcie, aby je uwolnić.

Weiterlesen:
Nieprzyjemny zapach w klimatyzatorze Renault Laguna 2

Jak zdemontować tylną kanapę Renault Laguna 3 ze składanym systemem za pomocą śrub tylko z przodu

Wreszcie ostatnia technika wyjęcia tylnego siedzenia w Twoim Renault Laguna 3, od kilku lat składane siedzenie, które nie jest mocowane do tylnej części, w tym przypadku jest to najszybsze rozwiązanie, jakie możesz wykonać. Musisz tylko przechyl siedzenie do przodu, a uzyskasz dostęp do nakrętek Torx, które przytrzymują je do podwozia pojazdu. Po odkręceniu tych nakrętek powinieneś być w stanie zdjąć tylne siedzenie Twojego Renault Laguna 3.

To wszystko, teraz powinieneś mieć wszystkie informacje potrzebne do bezproblemowego usunięcia tylnego siedzenia pojazdu mechanicznego. Jeśli planujesz zdemontować inne części, takie jak zderzak Twojego Renault Laguna 3, przygotowaliśmy również kilka poradników, które pomogą Ci w tych misjach.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Renault Laguna 3, skonsultuj się z naszą kategorią Renault Laguna 3.

Ссылка на основную публикацию