Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować hamulec ręczny w Bmw Serie 4 F32 ?

Hamulec ręczny Twojego samochodu jest wymaganą funkcją bezpieczeństwa zgodnie z kodeksem drogowym, w rzeczywistości ma to na celu zatrzymanie Twojego Bmw Serie 4 F32, nawet na lekkim wzniesieniu. Musi być niezależny od głównych elementów sterujących hamulcami. Możliwe, że z czasem układ przewodowy hamulca ręcznego poluzuje się i na pewno nie przejdziesz kontroli technicznej lub będziesz miał wrażenie, że naprawdę nie blokuje już Twojego auta. Aby poradzić sobie z tymi obawami, przyjrzymy się jak wyregulować hamulec ręczny w swoim Bmw Serie 4 F32 . Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy regulacja ręcznego hamulca ręcznego w Bmw Serie 4 F32 , w tym przypadku, w drugim kroku, jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny, a ostatecznie cenę usługi wykonanej przez profesjonalistę.

Regulacja ręcznego hamulca ręcznego w Bmw Serie 4 F32?

Więc zaczynamy nasz artykuł od regulacja hamulca ręcznego w Bmw Serii 4 F32 w wersji manualnej. Ten rodzaj wersji działa w prosty sposób dzięki systemowi drutów i śrub kotwiących, które pozwalają zarządzać napięciem urządzenia, a tym samym modyfikować skok dźwigni hamulca ręcznego. Aby na tym działać, musisz działać na tego typu śrubach, aby rozwiń linkę hamulca ręcznego swojego Bmw Serie 4 F32 . W każdym razie przed regulacją hamulca ręcznego należy upewnić się, że tylne koła na pewno nie są zablokowane podczas regulacji. Upewnij się, że poniżej znajdziesz szczegółową procedurę przeprowadzenia tej interwencji:

  • Na poziomie hamulca ręcznego zdejmij plastikową konsolę, która go chroni, za pomocą śrub torx i klipsów.
  • Gdy to zrobisz, powinieneś odkryć zapadnię na swoim hamulcu ręcznym, otwórz ją, aby zobaczyć system śrub i przewodów.
  • Będziesz musiał zlokalizować przeciwnakrętki i poluzować je kluczem, aby móc zmienić napięcie linki.
  • Teraz przykręć nakrętki mechanizmu blokującego po obu stronach, pamiętaj, aby dokonać dokładnych zmian po obu stronach, aby utrzymać zrównoważone hamowanie, i upewnij się, że dźwignia hamulca ręcznego w Twoim Bmw Serie 4 F32 ma skok około 3 nacięć.
  • Dokręć przeciwnakrętki i przetestuj blokowanie opon swojego samochodu, jeśli jest super możesz ponownie złożyć zestaw, w przeciwnym razie ponownie dokręć śruby mocujące, aż uzyskasz optymalne ustawienie
Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Bmw Serie 4 F32 ?

.

Jeśli nie masz dostępu do klapy hamulca ręcznego w swoim Bmw Serie 4 F32, regulacja będzie dokładnie taka sama, jednak zostanie dokonana poprzez przejechanie poniżej samochodu na poziomie dźwigni hamulca ręcznego. Upewnij się, że ustawiłeś samochód na stoisku przed jakąkolwiek akcją.

Jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny w moim Bmw Serie 4 F32?

Drugie podejście do regulacja hamulca ręcznego w Bmw Serie 4 F32 , jest to automatyczny hamulec ręczny, w przeciwieństwie do ręcznego, to miejsce odbywa się na bębnach hamulcowych lub zaciskach, a także ma na celu automatyczne dostosowanie się do zużycia szczęk hamulcowych lub klocków hamulcowych. Może się zdarzyć, że jeśli wkrótce będziesz musiał zdobyć klocki hamulcowe, twój hamulec ręczny straci moc, pozwól, że podzielę się krokami, które należy podjąć, aby sprawdzić, czy obciążenie twojego hamulca ręcznego jest właściwe:

  • Zdaj sobie sprawę, że automatycznego hamulca ręcznego nie można modyfikować prosto, ponieważ ma on przystosować się do użycia klocków lub szczęk hamulcowych w Twoim Bmw Serie 4 F32.
  • Możesz jednak sprawdzić, czy system działa prawidłowo, po prostu umieszczając pojazd na stojaku i sprawdzając, jadąc pod pojazdem silnikowym, czy klocki hamulcowe są nadal w dobrym stanie.
  • W przypadku hamulców bębnowych konieczny jest demontaż opon w celu sprawdzenia butów, każdy z nas radzi zlecić to specjaliście.
  • Pamiętaj o wymianie klocków hamulcowych, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jaki jest koszt regulacji hamulca ręcznego Bmw Serie 4 F32 przez specjalistę?

Wreszcie, jeśli nie czujesz się komfortowo z tą procedurą, szczególnie dlatego, że dotyczy ona elementu bezpieczeństwa Twojego samochodu, a mianowicie regulacja hamulca ręcznego w Twoim Bmw Serie 4 F32 , informujemy, aby udać się do technika, który może wyregulować hamulec ręczny, aby uzyskać około pięćdziesiąt euro . Dla tych, którzy mają problemy z drganiami podczas hamowania na Bmw Serie 4 F32, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, który dotyczy tego problemu.

Weiterlesen:
Fotel zablokował się w Bmw Serie 4 F33

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Bmw Serie 4 F32, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Bmw Serie 4 F32.

Ссылка на основную публикацию