Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować hamulec ręczny w BMW serii 3 ?

Hamulec ręczny Twojego samochodu jest w rzeczywistości wymaganą funkcją bezpieczeństwa zgodnie z kodeksem drogowym, w rzeczywistości ma to na celu zatrzymanie Twojego BMW serii 3, nawet na lekkim wzniesieniu. Musi być niezależny od głównych elementów sterujących hamulcami. Możliwe, że po pewnym czasie linka hamulca ręcznego się rozluźni i na pewno nie przejdziesz kontroli technicznej lub poczujesz, że nie może już blokować Twojego auta. Aby poradzić sobie z tymi obawami, przyjrzymy się jak wyregulować hamulec ręczny w BMW serii 3 . Aby to zrobić, najpierw zobaczymy regulacja ręcznego hamulca ręcznego w BMW serii 3 , w tym przypadku, w drugim kroku, jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny, a na końcu wycenę usługi wykonanej przez profesjonalistę.

Regulacja ręcznego hamulca ręcznego w BMW serii 3?

Dlatego zaczynamy nasz dokument od regulacja hamulca ręcznego w BMW serii 3 w wersji manualnej. Ta wersja działa w prosty sposób, posiada system linki i śrub, które pozwalają zarządzać napięciem w urządzeniu, a tym samym modyfikować skok dźwigni hamulca ręcznego. Aby to zrobić, należy działać na tego typu śrubach, aby móc rozciągnij linkę hamulca ręcznego w BMW serii 3 . W każdym razie przed regulacją hamulca ręcznego należy upewnić się, że tylne koła na pewno nie są zablokowane podczas regulacji. Proszę znaleźć pod szczegółową techniką przeprowadzenia tej interwencji:

  • Na poziomie hamulca ręcznego zdejmij plastikową konsolę, która go zakrywa, za pomocą śrub torx i klipsów.
  • Po wykonaniu powinieneś odkryć zapadnię w swoim hamulcu ręcznym, otwórz ją, aby zobaczyć system śrub i kabli.
  • Będziesz musiał zlokalizować przeciwnakrętki i poluzować je kluczem, aby móc zmienić napięcie linki.
  • Teraz przykręć przeciwnakrętki po obu stronach, upewnij się, że dokonałeś tych samych zmian po obu stronach, aby utrzymać zrównoważony hamulec, i upewnij się, że dźwignia hamulca ręcznego w Twoim BMW serii 3 ma skok około 3 nacięć.
  • Dokręć przeciwnakrętki i przetestuj mocowanie felg swojego auta, jeśli jest super możesz zmontować zestaw, w przeciwnym razie ponownie dokręć śruby mocujące aż uzyskasz optymalną konfigurację
Weiterlesen:
Jak zdjąć zderzak z BMW serii 3 ?

.

Jeśli nie masz dostępu do klapy hamulca ręcznego w BMW serii 3, regulacja prawdopodobnie będzie dokładnie taka sama, ale na pewno zostanie dokonana poprzez przejechanie pod samochodem na poziomie dźwigni hamulca ręcznego. Upewnij się, że ustawisz swój samochód na stojaku przed wszelkimi działaniami.

Jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny w moim BMW serii 3?

Drugi system regulacja hamulca ręcznego w BMW serii 3 , jest to automatyczny hamulec ręczny, w przeciwieństwie do ręcznego, ten jest wykonywany na bębnach hamulcowych lub zaciskach i ma zmieniać się automatycznie w zależności od zużycia szczęk lub klocków hamulcowych. Może się zdarzyć, że jeśli niedługo będziesz musiał kupić klocki hamulcowe, twój hamulec ręczny zmniejszy się, pozwól, że podzielę się krokami, które należy podjąć, aby sprawdzić, czy napięcie twojego hamulca ręcznego jest odpowiednie:

  • Pamiętaj, że automatycznego hamulca ręcznego nie można modyfikować w prosty sposób, ponieważ ma on sam dostosowywać się do zużycia klocków lub szczęk hamulcowych w Twoim BMW serii 3.
  • Nadal możesz sprawdzić, czy system działa prawidłowo, umieszczając pojazd na stojaku i sprawdzając, przejeżdżając pod pojazdem, czy klocki hamulcowe są nadal w dobrym stanie.
  • W przypadku hamulców bębnowych konieczny będzie demontaż układów hamulcowych w celu sprawdzenia stanu szczęk, zalecamy zlecić to fachowcowi.
  • Pamiętaj, aby wymienić klocki hamulcowe, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jaki jest koszt regulacji hamulca ręcznego BMW serii 3 przez profesjonalistę?

Wreszcie, jeśli nie czujesz się komfortowo z tą procedurą, zwłaszcza, że ​​dotyczy ona elementu bezpieczeństwa Twojego samochodu, a mianowicie regulacja w hamulcu ręcznym BMW serii 3 , radzimy udać się do mechanika, który jest w stanie wyregulować hamulec ręczny na około pięćdziesiąt euro . Jeśli masz problemy z drganiami podczas hamowania BMW serii 3, nie czekaj, aby zapoznać się z naszym dokumentem, który dotyczy tej kwestii.

Weiterlesen:
Gdzie jest rozrusznik w Bmw Serie 3 E90?

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat BMW serii 3, spójrz na kategorię BMW serii 3.

Ссылка на основную публикацию