Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować hamulec ręczny w BMW serii 4 ?

Hamulec ręczny w Twoim samochodzie jest w rzeczywistości obowiązkową funkcją bezpieczeństwa w oparciu o przepisy drogowe, w rzeczywistości ma ona na celu zatrzymanie Twojego BMW serii 4, nawet na niewielkim wzniesieniu. Musi być niezależny od głównych elementów sterujących układu hamulcowego. Możliwe, że po pewnym czasie linka hamulca ręcznego poluzuje się i tak naprawdę nie przejdziesz kontroli technicznej lub możesz poczuć, że naprawdę nie blokuje już twojego samochodu. Aby sprostać tym wyzwaniom, przyjrzymy się jak wyregulować hamulec ręczny w BMW serii 4 . Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy regulacja ręcznego hamulca ręcznego w BMW serii 4 , następnie w drugim kroku jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny, a na końcu wycena usługi wykonanej przez profesjonalistę.

Regulacja ręcznego hamulca ręcznego w BMW serii 4?

Więc zaczynamy nasz artykuł od regulacja hamulca ręcznego w BMW serii 4 w wersji manualnej. Ten rodzaj wersji działa w podstawowy sposób z systemem drutów i śrub, które pozwalają kontrolować napięcie za pomocą urządzenia, a tym samym modyfikować skok za pomocą dźwigni hamulca ręcznego. Aby to zrobić, będziesz musiał działać na tego typu śrubach, aby rozwiń linkę hamulca ręcznego w BMW serii 4 . W każdym razie przed regulacją hamulca ręcznego należy upewnić się, że tylne koła na pewno nie są zablokowane podczas regulacji. Upewnij się, że znajdziesz pod szczegółowym procesem przeprowadzania tego rodzaju interwencji:

  • Na poziomie hamulca ręcznego zdejmij plastikową konsolę, która chroni go za pomocą śrub torx i klipsów.
  • Po wykonaniu powinieneś odkryć zapadnię w swoim hamulcu ręcznym, otwórz ją, aby zobaczyć system śrub i drutów.
  • Będziesz musiał zlokalizować przeciwnakrętki i poluzować je kluczem, aby umożliwić wymianę naprężenia linki.
  • Teraz przykręć nakrętki mechanizmu blokującego po obu stronach, upewnij się, że dokonujesz porównywalnych zmian po obu stronach, aby utrzymać zrównoważone hamowanie, i upewnij się, że uchwyt hamulca ręcznego w Twoim BMW serii 4 ma skok około 3 nacięć.
  • Dokręć przeciwnakrętki i sprawdź mocowanie felg swojego auta, jeśli jest bardzo dobre to możesz zmontować zestaw, w przeciwnym razie ponownie dokręć śruby mocujące aż uzyskasz idealne ustawienie
Weiterlesen:
Światło hamowania BMW serii 4 pozostaje włączone, co robić ?

.

Jeśli nie masz dostępu do klapy hamulca ręcznego w BMW serii 4, regulacja będzie dokładnie taka sama, jednak będzie się odbywać przechodząc pod samochodem na poziomie rączki hamulca ręcznego. Upewnij się, że ustawiłeś samochód na stoisku przed wszelkimi działaniami.

Jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny w moim BMW serii 4?

Drugi system regulacja hamulca ręcznego w BMW serii 4 , jest to automatyczny hamulec ręczny, w przeciwieństwie do ręcznego, to miejsce odbywa się bezpośrednio na bębnach hamulcowych lub zaciskach i ma być automatycznie dostosowywane do zużycia szczęk lub klocków hamulcowych. Może się zdarzyć, że jeśli będziesz musiał szybko kupić klocki hamulcowe, hamulec ręczny straci moc, oto kroki, które należy podjąć, aby sprawdzić, czy napięcie hamulca ręcznego jest odpowiednie:

  • Pamiętaj, że automatycznego hamulca ręcznego nie można wyregulować prosto, ponieważ jest on zaprojektowany tak, aby sam dostosowywał się do użycia klocków lub klocków w Twoim BMW serii 4.
  • Już teraz możesz sprawdzić, czy system działa prawidłowo, stawiając samochód na stojaku i sprawdzając, jadąc pod pojazdem, czy klocki hamulcowe są nadal w dobrym stanie.
  • W przypadku hamulców bębnowych może być konieczne rozebranie opon w celu sprawdzenia stanu butów, zalecamy wykonanie tego przez profesjonalistę.
  • Pamiętaj, aby zmienić klocki, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jaka jest cena regulacji hamulca ręcznego BMW serii 4 przez profesjonalistę?

Wreszcie, jeśli nie czujesz się komfortowo z tą procedurą, zwłaszcza, że ​​obawiasz się elementu bezpieczeństwa Twojego samochodu, a mianowicie regulacja za pomocą hamulca ręcznego w BMW serii 4 , informujemy, aby udać się do mechanika samochodowego, który jest w stanie wyregulować hamulec ręczny dla Państwa około pięćdziesiąt lokalnej waluty . Dla tych, którzy mają problemy z drganiami podczas hamowania BMW serii 4, nie wahajcie się zajrzeć do naszego artykułu, który dotyczy tej kwestii.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik klimatyzacji w BMW serii 4 ?

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat BMW serii 4, spójrz na kategorię BMW serii 4.

Ссылка на основную публикацию