Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować hamulec ręczny w Citroen C1 ?

Hamulec ręczny w Twoim samochodzie jest w rzeczywistości wymaganą funkcją bezpieczeństwa zgodnie z kodeksem drogowym, w rzeczywistości ma na celu zatrzymanie Twojego Citroena C1, nawet na niewielkim wzniesieniu. Musi być dodatkiem do głównych elementów sterujących hamulcami. Możliwe, że po pewnym czasie linka hamulca ręcznego rozluźni się i nie przejdziesz kontroli technicznej lub będziesz miał wrażenie, że faktycznie już nie zatrzymuje Twojego auta. Aby rozwiązać te komplikacje, przyjrzymy się jak wyregulować hamulec ręczny w Twoim Citroen C1 . Aby to zrobić, najpierw zobaczymy regulacja ręcznego hamulca ręcznego w Citroen C1 , następnie w drugim kroku jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny, a na końcu wycena usługi wykonanej przez profesjonalistę.

Regulacja ręcznego hamulca ręcznego w Citroen C1?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od regulacja hamulca ręcznego w Citroen C1 w wersji manualnej. Wersja ta wykonuje się w sposób podstawowy, który posiada system linki i śrub, które pozwalają kontrolować napięcie z urządzenia i tym samym modyfikować skok z dźwigni hamulca ręcznego. Aby to zrobić, będziesz musiał działać na tego typu śrubach, aby móc naciągnąć linkę hamulca ręcznego w Citroen C1 . W każdym razie, tuż przed regulacją hamulca ręcznego, należy upewnić się, że tylne koła nie są zablokowane podczas regulacji. Poniżej znajdziesz szczegółowy sposób przeprowadzenia tego rodzaju interwencji:

  • Na poziomie hamulca ręcznego zdejmij plastikową konsolę, która go zakrywa, za pomocą śrub torx i klipsów.
  • Po zakończeniu powinieneś zobaczyć zapadnię na hamulcu ręcznym, otwórz ją, aby zobaczyć system śrub i kabli.
  • Musisz zlokalizować przeciwnakrętki i poluzować je kluczem, aby umożliwić wymianę docisku linki.
  • Teraz przykręć przeciwnakrętki po obu stronach, upewnij się, że dokonałeś dokładnych zmian po obu stronach, aby utrzymać zrównoważony hamulec i upewnij się, że rączka hamulca ręcznego Twojego Citroena C1 ma skok około trzech nacięć.
  • Dokręć przeciwnakrętki i przetestuj mocowanie opon swojego samochodu, jeśli jest super, możesz ponownie złożyć zestaw, w przeciwnym razie ponownie dokręć śruby mocujące, aż uzyskasz świetne idealne ustawienie
Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do Citroena C1 ?

.

Jeśli nie masz dostępu do klapy hamulca ręcznego w Citroen C1, regulacja prawdopodobnie będzie dokładnie taka sama, ale dokonamy tego przechodząc pod samochodem na poziomie rączki hamulca ręcznego. Pamiętaj, aby tuż przed każdą akcją ustawić samochód na stojaku.

Jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny mojego Citroena C1?

Drugie podejście do regulacja hamulca ręcznego w Citroen C1 , jest to automatyczny hamulec ręczny, a nie jak ręczny, ten jest wykonywany na bębnach hamulcowych lub może na zaciskach i ma automatycznie dostosowywać się do zużycia szczęk lub klocków hamulcowych. Może się zdarzyć, że jeśli niedługo będziesz musiał kupić klocki hamulcowe, twój hamulec ręczny zmniejszy się, pozwól, że podzielę się krokami, które należy podjąć, aby sprawdzić, czy napięcie twojego hamulca ręcznego jest odpowiednie:

  • Pamiętaj, że automatyczny hamulec ręczny nie może być modyfikowany bezpośrednio, ponieważ jest prawdopodobne, że sam dostosuje się do posiadanych klocków lub klocków Twojego Citroena C1.
  • Możesz już teraz sprawdzić, czy system działa skutecznie, ustawiając pojazd na stojaku i sprawdzając, jadąc pod samochodem, czy klocki hamulcowe są nadal w dobrym stanie.
  • W przypadku hamulców bębnowych konieczne będzie rozebranie opon w celu sprawdzenia stanu butów, zachęcamy do wykonania tego przez profesjonalistę.
  • Pamiętaj, aby wymienić klocki, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jaka jest cena regulacji hamulca ręcznego w Citroen C1 przez profesjonalistę?

Wreszcie, jeśli nie czujesz się komfortowo z tą procedurą, zwłaszcza, że ​​dotyczy ona elementu bezpieczeństwa Twojego samochodu, a mianowicie regulacja z hamulca ręcznego w Citroen C1 , informujemy, aby udać się do mechanika, który może wyregulować hamulec ręczny na około pięćdziesiąt euro . Jeśli masz problemy z wibracjami podczas hamowania Citroenem C1, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem, który dotyczy tego problemu.

Weiterlesen:
Lampka silnika pozostaje w Citroen C1

Jeśli chcesz więcej poradników na temat Citroena C1, przejdź do naszej kategorii Citroen C1.

Ссылка на основную публикацию