Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować hamulec ręczny w Citroen C15 ?

Hamulec ręczny Twojego samochodu jest w rzeczywistości wymaganą funkcją ochrony zgodnie z kodeksem drogowym, w rzeczywistości ma on na celu zatrzymanie Twojego Citroena C15, nawet na lekkim wzniesieniu. Musi być dodatkiem do głównych elementów sterujących układu hamulcowego. Możliwe też, że po chwili układ przewodowy hamulca ręcznego się rozluźni i na pewno nie przejdziesz kontroli technicznej lub poczujesz, że naprawdę nie zatrzymuje Twojego samochodu. Aby poradzić sobie z tymi problemami, przyjrzymy się jak wyregulować hamulec ręczny w Twoim Citroen C15 . Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy regulacja ręcznego hamulca ręcznego w Citroen C15 , w tym przypadku, w drugim kroku, jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny, a następnie cenę usługi wykonanej przez profesjonalistę.

Regulacja ręcznego hamulca ręcznego w Citroen C15?

Więc zaczynamy nasz artykuł od regulacja hamulca ręcznego w Citroen C15 w wersji manualnej. Ta wersja działa w prosty sposób za pomocą systemu drutów i śrub, które pozwalają zarządzać napięciem urządzenia i tym samym modyfikować skok dźwigni hamulca ręcznego. Aby to zrobić, musisz działać na tego typu śrubach, aby rozciągnij linkę hamulca ręcznego swojego Citroena C15 . W każdym razie przed regulacją hamulca ręcznego należy upewnić się, że tylne koła z pewnością nie są zablokowane przez regulację. Poniżej szczegółowy opis procedury przeprowadzania tego rodzaju interwencji:

  • Na poziomie hamulca ręcznego zdejmij plastikową konsolę, która chroni go za pomocą śrub torx i klipsów.
  • Po wykonaniu powinieneś zobaczyć zapadnię w swoim hamulcu ręcznym, otwórz ją, aby zobaczyć system śrub i przewodów.
  • Będziesz musiał zlokalizować przeciwnakrętki i poluzować je kluczem, aby umożliwić zastąpienie naprężenia kabla.
  • Teraz przykręć nakrętki mechanizmu blokującego po obu stronach, upewnij się, że dokonałeś tych samych zmian po obu stronach, aby utrzymać zrównoważone hamowanie, i upewnij się, że uchwyt hamulca ręcznego w Twoim Citroen C15 ma skok około trzech nacięć.
  • Dokręć przeciwnakrętki i sprawdź mocowanie opon w swoim aucie, jeśli jest bardzo dobre możesz zmontować zestaw, w przeciwnym razie ponownie dokręć śruby dokręcające, aż uzyskasz optymalną konfigurację
Weiterlesen:
Jak zaktualizować GPS w moim Citroen C15?

.

Jeśli nie masz dostępu do klapy hamulca ręcznego w swoim Citroenie C15, regulacja prawdopodobnie będzie dokładnie taka sama, ale tak naprawdę zostanie to zrobione, przechodząc pod samochodem na poziomie klamki hamulca ręcznego. Upewnij się, że ustawiłeś samochód na stojaku przed jakąkolwiek akcją.

Jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny mojego Citroena C15?

Drugi system regulacja hamulca ręcznego w Citroen C15 , jest to automatyczny hamulec ręczny, w przeciwieństwie do ręcznego, który jest wykonywany na bębnach hamulcowych lub może zaciskach, który ma automatycznie dostosowywać się do zużycia szczęk lub klocków hamulcowych. Może się zdarzyć, że jeśli niedługo będziesz musiał zdobyć klocki hamulcowe, hamulec ręczny straci moc, pozwól, że podzielę się krokami, które należy podjąć, aby sprawdzić, czy napięcie hamulca ręcznego jest właściwe:

  • Pamiętaj, że automatycznego hamulca ręcznego nie można wyregulować prosto, ponieważ jest on zaprojektowany do samodzielnego dostosowania się do klocków lub butów Twojego Citroena C15.
  • Możesz jednak sprawdzić, czy system działa prawidłowo, po prostu ustawiając pojazd na stojaku i sprawdzając, jadąc pod samochodem, czy klocki hamulcowe są nadal w dobrym stanie.
  • W przypadku hamulców bębnowych konieczne jest rozebranie układu hamulcowego w celu sprawdzenia szczęk, każdy z nas radzi zlecić to specjaliście.
  • Pamiętaj, aby wymienić klocki, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jaki jest koszt regulacji hamulca ręcznego Citroen C15 przez specjalistę?

Wreszcie, jeśli nie czujesz się komfortowo z tą procedurą, szczególnie dlatego, że kwestionuje ona element bezpieczeństwa Twojego samochodu, a mianowicie regulacja hamulca ręcznego w Twoim Citroen C15 , radzimy udać się do mechanika, który może wyregulować hamulec ręczny na dowolne około pięćdziesiąt euro . Jeśli masz problemy z wibracjami podczas hamowania Citroenem C15, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem, który dotyczy tego problemu.

Weiterlesen:
Lampka silnika pozostaje w Citroen C15

Jeśli chcesz więcej poradników na temat Citroena C15, przejdź do naszej kategorii Citroen C15.

Ссылка на основную публикацию