Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować hamulec ręczny w Citroen Jumper 2?

Hamulec ręczny w Twoim samochodzie jest w rzeczywistości obowiązkową funkcją bezpieczeństwa zgodnie z kodeksem drogowym, w rzeczywistości ma to na celu zatrzymanie Twojego Citroena Jumpera 2, nawet na niewielkim wzniesieniu. Musi być niezależny od głównych elementów sterujących układu hamulcowego. Możliwe, że po pewnym czasie układ przewodów hamulca ręcznego poluzuje się i nie przejdziesz kontroli technicznej lub możesz poczuć, że naprawdę nie blokuje już Twojego auta.

Jak wyregulować, podciągnąć ręczny - Aygo, Citroen C1, Peugeot 107 - adjust handbrake - YouTube

Aby poradzić sobie z tymi problemami, przyjrzymy się jak wyregulować hamulec ręczny w Twoim Citroen Jumper 2 . Aby to zrobić, najpierw zobaczymy regulacja ręcznego hamulca ręcznego w Citroen Jumper 2 , potem po prostu, w drugim kroku, jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny, a na końcu cena usługi wykonanej przez profesjonalistę.

Regulacja ręcznego hamulca ręcznego w Citroen Jumper 2?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od regulacja hamulca ręcznego w Citroen Jumper 2 w wersji manualnej. Ta wersja działa w prosty sposób dzięki systemowi drutów i śrub, które pozwalają zarządzać napięciem za pomocą urządzenia, a tym samym modyfikować skok za pomocą dźwigni hamulca ręcznego. Aby na nim działać, należy działać na tego rodzaju śrubach, aby rozwiń linkę hamulca ręcznego swojego Citroen Jumper 2 . W każdym razie przed regulacją hamulca ręcznego należy sprawdzić, czy tylne koła nie są zablokowane podczas regulacji. Poniżej przedstawiamy szczegółowy proces przeprowadzenia tego rodzaju interwencji:

  • Na poziomie hamulca ręcznego zdejmij plastikową konsolę, która go zakrywa, za pomocą śrub torx i klipsów.
  • Po wykonaniu, powinieneś znaleźć zapadnię w swoim hamulcu ręcznym, otwórz ją, aby zobaczyć system śrub i drutów.
  • Będziesz musiał zlokalizować przeciwnakrętki i poluzować je kluczem, aby umożliwić wymianę docisku linki.
  • Teraz przykręć nakrętki mechanizmu blokującego po obu stronach, pamiętaj, aby dokonać dokładnych zmian po obu stronach, aby zachować równowagę hamowania, i sprawdź, czy dźwignia hamulca ręcznego w Twoim Citroenie Jumper 2 ma skok około trzech nacięć.
  • Dokręć przeciwnakrętki i sprawdź mocowanie kół swojego auta, jeśli jest bardzo dobre możesz zmontować zestaw, w przeciwnym razie ponownie dokręć śruby mocujące aż uzyskasz świetną optymalną konfigurację
Weiterlesen:
Sprzęgło ślizga się na moim Citroenie Jumperze, co robić ?

.

Jeśli nie masz dostępu do klapy hamulca ręcznego w swoim Citroen Jumper 2, regulacja będzie dokładnie taka sama, ale tak naprawdę zostanie wykonana, przechodząc bezpośrednio pod samochodem na poziomie dźwigni hamulca ręcznego. Upewnij się, że ustawiłeś samochód na stojaku przed jakąkolwiek akcją.

Jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny mojego Citroena Jumpera 2?

Drugie podejście do regulacja hamulca ręcznego o Citroen Jumper 2 , jest to automatyczny hamulec ręczny, w przeciwieństwie do ręcznego, ten jest wykonywany na bębnach hamulcowych lub zaciskach i jest zaprojektowany tak, aby automatycznie dostosowywał się do zużycia szczęk hamulcowych lub klocków hamulcowych. Może się zdarzyć, że jeśli będziesz musiał szybko kupić klocki hamulcowe, hamulec ręczny straci moc. Oto kroki, które należy rozważyć, aby sprawdzić, czy napięcie hamulca ręcznego jest właściwe:

  • Należy pamiętać, że automatycznego hamulca ręcznego nie można regulować bezpośrednio, ponieważ powinien on sam dostosować się do klocków hamulcowych lub klocków w Twoim Citroen Jumper 2.
  • Możesz nawet teraz sprawdzić, czy system działa skutecznie, po prostu ustawiając pojazd na stojaku i sprawdzając, jadąc pod samochodem, czy klocki hamulcowe są nadal w dobrym stanie.
  • W przypadku hamulców bębnowych konieczne jest rozebranie układu hamulcowego w celu sprawdzenia szczęk, wszyscy sugerujemy, aby wykonać to profesjonalista.
  • Pamiętaj, aby w razie potrzeby wymienić klocki hamulcowe.

Jaki jest koszt regulacji hamulca ręcznego w Citroen Jumper 2 przez profesjonalistę?

Wreszcie, jeśli nie czujesz się komfortowo z tą procedurą, szczególnie dlatego, że dotyczy ona elementu bezpieczeństwa Twojego samochodu, a mianowicie regulacja za pomocą hamulca ręcznego Twojego Citroen Jumper 2 , informujemy, aby udać się do mechanika, który może wyregulować hamulec ręczny dla Ciebie około pięćdziesiąt lokalnej waluty . Jeśli masz problemy z drganiami podczas hamowania Citroenem Jumperem 2, nie wahaj się zajrzeć do naszego artykułu, który odnosi się do tego problemu.

Weiterlesen:
Jak ręcznie zablokować Citroen Jumper 2 ?

Obejrzyj wideo instruktażowe

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Citroen Jumper 2, spójrz na kategorię Citroen Jumper 2.

Ссылка на основную публикацию