Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować hamulec ręczny w Dacii Logan ?

Hamulec ręczny w Twoim samochodzie jest obowiązkowym zabezpieczeniem opartym na kodeksie drogowym, w rzeczywistości ma na celu zatrzymanie Dacii Logan, nawet na niewielkim wzniesieniu. Musi być dodatkiem do głównych elementów sterujących układu hamulcowego. Możliwe, że z czasem linka hamulca ręcznego poluzuje się i na pewno nie przejdziesz kontroli technicznej lub możesz poczuć, że faktycznie nie blokuje już Twojego auta. Aby sprostać tym wyzwaniom, przyjrzymy się jak wyregulować hamulec ręczny w Dacii Logan . Aby to zrobić, najpierw zobaczymy regulacja ręcznego hamulca ręcznego w Dacii Logan , potem, w drugim kroku, jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny, a ostatecznie cenę usługi wykonanej przez profesjonalistę.

Regulacja ręcznego hamulca ręcznego w Dacii Logan?

Dlatego zaczynamy nasz dokument od regulacja hamulca ręcznego w Dacii Logan w wersji manualnej. Ten rodzaj wersji działa w prosty sposób z systemem linek i śrub kotwiących, które pozwalają kontrolować napięcie na urządzeniu, a tym samym modyfikować skok dźwigni hamulca ręcznego. Aby na nim działać, musisz działać na tego typu śrubach, aby rozwiń linkę hamulca ręcznego swojej Dacii Logan . W każdym razie tuż przed regulacją hamulca ręcznego należy upewnić się, że tylne koła końcowe nie są zablokowane podczas regulacji. Poniżej znajdziesz szczegółową technikę przeprowadzenia tej interwencji:

  • Na poziomie hamulca ręcznego zdejmij plastikową konsolę, która chroni go za pomocą śrub torx i klipsów.
  • Po wykonaniu powinieneś zobaczyć zapadnię na swoim hamulcu ręcznym, otwórz ją, aby zobaczyć system śrub i kabli.
  • Musisz zlokalizować przeciwnakrętki i poluzować je kluczem, aby zmienić naprężenie kabla.
  • Teraz przykręć nakrętki mechanizmu blokującego po obu stronach, pamiętaj, aby dokonać dokładnych zmian po obu stronach, aby utrzymać zrównoważone hamowanie, i upewnij się, że uchwyt hamulca ręcznego w Twojej Dacii Logan ma skok około trzech nacięć.
  • Dokręć przeciwnakrętki i przetestuj blokowanie opon swojego samochodu, jeśli jest dobre, możesz ponownie złożyć zestaw, w przeciwnym razie ponownie dokręć śruby mocujące, aż uzyskasz doskonałą optymalną konfigurację
Weiterlesen:
Klimatyzacja w mojej Dacii Logan nie jest już zimna

.

Jeśli nie masz dostępu do klapy hamulca ręcznego w swojej Dacii Logan, regulacja będzie dokładnie taka sama, ale tak naprawdę zrobisz to, przechodząc pod samochodem na poziomie dźwigni hamulca ręcznego. Upewnij się, że postawiłeś samochód na stojaku tuż przed jakimikolwiek działaniami.

Jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny mojej Dacii Logan?

Drugie podejście do regulacja hamulca ręcznego w Dacii Logan , jest to automatyczny hamulec ręczny, w przeciwieństwie do ręcznego, ten jest wykonywany na bębnach hamulcowych lub zaciskach, które są zaprojektowane tak, aby automatycznie dostosowywać się do zużycia szczęk lub klocków hamulcowych. Może się zdarzyć, że jeśli niedługo będziesz musiał zdobyć klocki hamulcowe, hamulec ręczny straci moc. Poniżej wymieniono kroki, które należy podjąć, aby sprawdzić, czy napięcie hamulca ręcznego jest właściwe:

  • Pamiętaj, że automatycznego hamulca ręcznego nie można modyfikować prosto, ponieważ prawdopodobnie sam dostosuje się do użycia klocków lub klocków hamulcowych w Twojej Dacii Logan.
  • Nadal możesz sprawdzić, czy system działa skutecznie, po prostu umieszczając pojazd na stojaku i sprawdzając, przejeżdżając pod pojazdem, czy klocki hamulcowe są nadal w dobrym stanie.
  • W przypadku hamulców bębnowych prawdopodobnie konieczne będzie rozebranie opon w celu sprawdzenia stanu butów, zalecamy wykonanie tego przez profesjonalistę.
  • Pamiętaj o wymianie klocków hamulcowych, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jaki jest koszt regulacji hamulca ręcznego Dacii Logan przez profesjonalistę?

Wreszcie, jeśli nie czujesz się komfortowo z tą procedurą, szczególnie dlatego, że stanowi element bezpieczeństwa Twojego samochodu, a mianowicie regulacja hamulca ręcznego Twojej Dacii Logan , radzimy udać się do mechanika samochodowego, który jest w stanie wyregulować hamulec ręczny w każdym przypadku około pięćdziesiąt euro . Jeśli masz problemy z drganiami podczas hamowania Dacią Logan, nie wahaj się zapoznać z naszym dokumentem, który dotyczy tego problemu.

Weiterlesen:
Korek wlewu paliwa utknął w mojej Dacii Logan, co robić ?

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków dotyczących Dacii Logan, przejdź do naszej kategorii Dacia Logan.

Ссылка на основную публикацию