Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować hamulec ręczny w Ford Expedition?

Hamulec ręczny w Twoim samochodzie jest w rzeczywistości wymaganą funkcją ochrony w oparciu o przepisy drogowe, w rzeczywistości ma na celu zakończenie Twojego Ford Expedition, nawet na niewielkim wzniesieniu. Musi być niezależny od głównych elementów sterujących układu hamulcowego. Możliwe jest również, że po pewnym czasie układ przewodowy hamulca ręcznego rozluźni się i tak naprawdę nie przejdziesz kontroli technicznej lub możesz poczuć, że faktycznie nie blokuje już Twojego samochodu. Aby rozwiązać te problemy, przyjrzymy się jak wyregulować hamulec ręczny w swoim Ford Expedition . Aby to zrobić, najpierw zobaczymy regulacja ręcznego hamulca ręcznego w Ford Expedition , następnie, w drugim kroku, jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny, a na koniec wycenę usługi wykonanej przez profesjonalistę.

Regulacja ręcznego hamulca ręcznego w Ford Expedition?

Dlatego zaczynamy naszą treść od regulacja hamulca ręcznego Ford Expedition w wersji manualnej. Ten rodzaj wersji działa w prosty sposób, wykorzystując system drutów i śrub, które pozwalają zarządzać napięciem urządzenia, a tym samym modyfikować skok dźwigni hamulca ręcznego. Aby to zrobić, będziesz musiał działać na tych śrubach, aby móc rozciągnij linkę hamulca ręcznego swojego Ford Expedition . W każdym razie przed regulacją hamulca ręcznego należy upewnić się, że tylne koła nie są zablokowane przez regulację. Poniżej znajdziesz szczegółową procedurę przeprowadzenia tej interwencji:

  • Na poziomie hamulca ręcznego zdejmij plastikową konsolę, która chroni go za pomocą śrub torx i klipsów.
  • Po wykonaniu powinieneś odkryć zapadnię w swoim hamulcu ręcznym, otwórz ją, aby zobaczyć system śrub i drutów.
  • Będziesz musiał zlokalizować przeciwnakrętki i poluzować je kluczem, aby umożliwić zastąpienie naprężenia linki.
  • Teraz przykręć nakrętki mechanizmu blokującego po obu stronach, upewnij się, że dokonałeś dokładnych zmian po obu stronach, aby zachować zrównoważone hamowanie i upewnij się, że uchwyt hamulca ręcznego Twojego Ford Expedition ma skok około 3 nacięć.
  • Dokręć przeciwnakrętki i przetestuj blokowanie felg swojego auta, jeśli jest bardzo dobre możesz ponownie złożyć zestaw, w przeciwnym razie ponownie dokręć śruby dokręcające, aż uzyskasz optymalną konfigurację
Weiterlesen:
Jak zdjąć zderzak z Ford Expedition ?

.

Jeśli nie masz dostępu do klapy hamulca ręcznego swojego Ford Expedition, regulacja będzie dokładnie taka sama, ale zostanie wykonana poprzez przejście bezpośrednio pod samochodem na poziomie dźwigni hamulca ręcznego. Upewnij się, że postawiłeś samochód na stojaku przed jakimikolwiek działaniami.

Jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny mojego Ford Expedition?

Drugie podejście do regulacja hamulca ręcznego o Ford Expedition , jest to automatyczny hamulec ręczny, w przeciwieństwie do ręcznego, ta metoda jest wykonywana na bębnach hamulcowych lub zaciskach i ma się automatycznie zmieniać na zużycie szczęk hamulcowych lub klocków hamulcowych. Może się zdarzyć, że jeśli wkrótce będziesz musiał nabyć klocki hamulcowe, hamulec ręczny zmniejszy się. Poniżej wymieniono kroki, które należy podjąć, aby sprawdzić, czy obciążenie hamulca ręcznego jest właściwe:

  • Pamiętaj, że automatycznego hamulca ręcznego nie można wyregulować prosto, ponieważ ma on sam dostosowywać się do zakładania klocków lub szczęk hamulców tarczowych Twojego Ford Expedition.
  • Możesz jednak sprawdzić, czy system działa prawidłowo, po prostu ustawiając pojazd na stojaku i sprawdzając, jadąc pod pojazdem silnikowym, czy klocki są nadal w dobrym stanie.
  • W przypadku hamulców bębnowych wymagany jest demontaż hamulców w celu sprawdzenia butów, wszyscy sugerujemy zlecić to specjaliście.
  • Pamiętaj, aby w razie potrzeby wymienić klocki hamulcowe.

Jaka jest cena regulacji hamulca ręcznego Ford Expedition przez specjalistę?

Wreszcie, jeśli nie czujesz się komfortowo z tą procedurą, zwłaszcza, że ​​obawia się elementu bezpieczeństwa twojego samochodu, a mianowicie regulacja hamulca ręcznego Twojego Ford Expedition , informujemy, aby udać się do mechanika, który może wyregulować hamulec ręczny, aby uzyskać około pięćdziesiąt lokalnej waluty . Dla tych, którzy mają problemy z drganiami podczas hamowania Fordem Expedition, zapraszamy do zapoznania się z treścią dotyczącą tego problemu.

Weiterlesen:
Wycieraczka zablokowana w Ford Expedition

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Ford Expedition, przejdź do naszej kategorii Ford Expedition.

Ссылка на основную публикацию