Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować hamulec ręczny w Ford Fiesta 4 ?

Hamulec ręczny w Twoim samochodzie jest w rzeczywistości obowiązkową funkcją bezpieczeństwa wynikającą z przepisów ruchu drogowego, w rzeczywistości ma ona na celu zatrzymanie Twojego Ford Fiesty 4, nawet na niewielkim wzniesieniu. Musi być niezależny od głównych elementów sterujących układu hamulcowego. Możliwe, że po chwili linka hamulca ręcznego rozluźni się i tak naprawdę nie przejdziesz kontroli technicznej lub możesz poczuć, że naprawdę nie zatrzymuje Twojego samochodu. Aby poradzić sobie z tymi obawami, przyjrzymy się jak wyregulować hamulec ręczny w Twoim Ford Fiesta 4 . Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy regulacja ręcznego hamulca ręcznego w Ford Fiesta 4 , następnie w drugim kroku jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny, a na końcu cena usługi wykonanej przez profesjonalistę.

Regulacja ręcznego hamulca ręcznego w Ford Fiesta 4?

Więc zaczynamy nasz dokument od regulacja hamulca ręcznego w Ford Fiesta 4 w wersji manualnej. Ta wersja działa w prosty sposób dzięki systemowi linek i śrub, które pozwalają zarządzać napięciem urządzenia i tym samym modyfikować skok dźwigni hamulca ręcznego. Aby na tym działać, musisz działać na tego rodzaju śrubach, aby móc rozciągnij linkę hamulca ręcznego Ford Fiesta 4 . W każdym razie przed regulacją hamulca ręcznego należy upewnić się, że tylne koła nie są zablokowane podczas regulacji. Upewnij się, że pod szczegółową metodą przeprowadzenia tego rodzaju interwencji znajdziesz:

  • Na poziomie hamulca ręcznego zdejmij plastikową konsolę, która chroni go za pomocą śrub torx i klipsów.
  • Po zakończeniu powinieneś znaleźć zapadnię na swoim hamulcu ręcznym, otwórz ją, aby zobaczyć system śrub i kabli.
  • Będziesz musiał zlokalizować przeciwnakrętki i poluzować je kluczem, aby umożliwić zastąpienie naprężenia linki.
  • Teraz przykręć nakrętki mechanizmu blokującego po obu stronach, upewnij się, że dokonujesz tych samych zmian po obu stronach, aby utrzymać zrównoważone hamowanie, i upewnij się, że dźwignia hamulca ręcznego w Twoim Ford Fiesta 4 ma skok około 3 nacięć.
  • Dokręć przeciwnakrętki i przetestuj mocowanie opon w swoim aucie, jeśli jest dobrze, możesz ponownie złożyć zestaw, w przeciwnym razie ponownie dokręć śruby mocujące, aż uzyskasz świetną optymalną konfigurację
Weiterlesen:
Jak wyłączyć kontrolkę silnika Ford Fiesta 4 ?

.

Jeśli nie masz dostępu do klapy hamulca ręcznego w Ford Fiesta 4, regulacja prawdopodobnie będzie dokładnie taka sama, ale na pewno zostanie dokonana poprzez przejechanie pod samochodem na poziomie dźwigni hamulca ręcznego. Pamiętaj, aby przed jakimikolwiek działaniami postawić samochód na stojaku.

Jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny mojego Ford Fiesty 4?

Drugi system regulacja hamulca ręcznego w Ford Fiesta 4 , jest to automatyczny hamulec ręczny, w przeciwieństwie do ręcznego, ta metoda jest wykonywana na bębnach hamulcowych lub zaciskach i ma na celu automatyczne dostosowanie się do zużycia klocków lub klocków hamulcowych. Może się zdarzyć, że jeśli będziesz musiał szybko zdobyć klocki hamulcowe, hamulec ręczny straci moc, poniżej wymieniono kroki, które należy rozważyć, aby sprawdzić, czy napięcie hamulca ręcznego jest właściwe:

  • Zwróć uwagę, że automatycznego hamulca ręcznego nie można wyregulować prosto, ponieważ ma on dostosowywać się do zakładania klocków hamulcowych lub klocków w Twoim Ford Fiesta 4.
  • Możesz jednak sprawdzić, czy system działa prawidłowo, po prostu umieszczając pojazd na stojaku i sprawdzając, jadąc pod pojazdem silnikowym, czy klocki hamulcowe są nadal w dobrym stanie.
  • W przypadku hamulców bębnowych prawdopodobnie będzie konieczne rozebranie opon w celu sprawdzenia butów, wszyscy zalecamy zlecić to profesjonalistom.
  • Pamiętaj, aby wymienić klocki hamulcowe, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jaka jest cena regulacji hamulca ręcznego Ford Fiesta 4 przez profesjonalistę?

Wreszcie, jeśli nie czujesz się komfortowo z tą procedurą, zwłaszcza, że ​​martwi element bezpieczeństwa Twojego samochodu, a mianowicie regulacja hamulca ręcznego Ford Fiesta 4 , radzimy udać się do mechanika samochodowego, który może wyregulować hamulec ręczny dla około pięćdziesiąt lokalnej waluty . Jeśli masz problemy z drganiami podczas hamowania Fordem Fiesta 4, nie czekaj na zapoznanie się z naszym dokumentem, który dotyczy tego problemu.

Weiterlesen:
Sprzęgło ślizga się w moim Ford Fiesta 4, co robić ?

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Ford Fiesty 4, przejdź do naszej kategorii Ford Fiesta 4.

Ссылка на основную публикацию