Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować hamulec ręczny w foteliku ibiza ?

Hamulec ręczny Twojego samochodu jest obowiązkową podstawową funkcją bezpieczeństwa zgodnie z kodeksem drogowym, w rzeczywistości ma na celu opuszczenie siedzenia ibiza, nawet przy niewielkim nachyleniu. Musi być niezależny od głównych elementów sterujących hamulcami. Możliwe, że po chwili przewodowy układ hamulca ręcznego rozluźni się i nie przejdziesz kontroli technicznej lub poczujesz, że naprawdę nie blokuje już Twojego auta. Aby poradzić sobie z tymi obawami, przyjrzymy się jak wyregulować hamulec ręczny w foteliku ibiza . Aby to zrobić, najpierw zobaczymy regulacja ręcznego hamulca ręcznego na fotelu ibiza , potem w drugim kroku jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny, a na końcu wycena usługi wykonanej przez profesjonalistę.

Regulacja ręcznego hamulca ręcznego w foteliku ibiza?

Więc zaczynamy naszą treść od regulacja hamulca ręcznego siedzenia ibiza w wersji manualnej. Ta wersja działa w prosty sposób za pomocą systemu drutów i śrub, które pozwalają zarządzać napięciem urządzenia i tym samym modyfikować skok dźwigni hamulca ręcznego. Aby to zrobić, musisz działać na tych śrubach, aby móc rozciągnij linkę hamulca ręcznego swojego siedzenia ibiza . W każdym razie, tuż przed regulacją hamulca ręcznego, upewnij się, że tylne koła nie są zablokowane przez regulację. Upewnij się, że poniżej znajdziesz szczegółowe leczenie, aby przeprowadzić tę interwencję:

  • Na poziomie hamulca ręcznego zdejmij plastikową konsolę, która go zakrywa, za pomocą śrub torx i klipsów.
  • Po zakończeniu powinieneś zobaczyć zapadnię w swoim hamulcu ręcznym, otwórz ją, aby zobaczyć system śrub i przewodów.
  • Musisz zlokalizować przeciwnakrętki i poluzować je kluczem, aby umożliwić wymianę naciągu linki.
  • Teraz przykręć nakrętki zabezpieczające po obu stronach, upewnij się, że dokonałeś porównywalnych zmian po obu stronach, aby utrzymać zrównoważone hamowanie, i upewnij się, że dźwignia hamulca ręcznego w Twoim fotelu ibiza ma skok około trzech nacięć.
  • Dokręć przeciwnakrętki i sprawdź zablokowanie kół swojego samochodu, jeśli jest dobrze, możesz ponownie złożyć zestaw, w przeciwnym razie ponownie dokręć śruby mocujące, aż uzyskasz świetne optymalne ustawienie

.

Jeśli nie masz dostępu do klapy hamulca ręcznego w swoim fotelu ibiza, regulacja będzie dokładnie taka sama, ale dokonasz tego przechodząc pod samochodem na poziomie dźwigni hamulca ręcznego. Pamiętaj, aby ustawić samochód na stojaku tuż przed każdą akcją.

Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do fotela ibiza ?

Jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny mojego fotelika ibiza?

Drugi system regulacja hamulca ręcznego w foteliku ibiza , jest to automatyczny hamulec ręczny, w przeciwieństwie do ręcznego, ta metoda jest wykonywana na bębnach hamulcowych lub może na zaciskach i ma automatycznie dostosowywać się do zużycia szczęk hamulcowych lub klocków hamulcowych. Może się zdarzyć, że jeśli będziesz musiał szybko zdobyć klocki hamulcowe, hamulec ręczny straci moc. Oto kroki, które należy podjąć, aby sprawdzić, czy obciążenie hamulca ręcznego jest odpowiednie:

  • Zdaj sobie sprawę, że automatycznego hamulca ręcznego nie można modyfikować prosto, ponieważ ma on sam dostosować się do don z klocków hamulcowych lub klocków w Twoim fotelu ibiza.
  • Możesz jednak sprawdzić, czy system działa prawidłowo, umieszczając pojazd na stojaku i sprawdzając, jadąc pod pojazdem silnikowym, czy klocki są nadal w dobrym stanie.
  • W przypadku hamulców bębnowych konieczne będzie zdemontowanie układów hamulcowych w celu sprawdzenia szczęk, zalecamy zlecić to profesjonalistom.
  • Pamiętaj, aby wymienić klocki hamulców tarczowych, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jaki jest koszt regulacji hamulca ręcznego fotelika ibiza przez profesjonalistę?

Wreszcie, jeśli nie czujesz się komfortowo z tą procedurą, zwłaszcza, że ​​obawia się elementu bezpieczeństwa twojego samochodu, a mianowicie regulacja na hamulcu ręcznym fotelika ibiza , radzimy udać się do technika, który jest w stanie dostosować hamulec ręczny do każdego około pięćdziesiąt euro . W przypadku problemów z drganiami podczas hamowania na fotelu ibiza, nie czekaj i zapoznaj się z naszą treścią, która działa z tym problemem.

Weiterlesen:
Jak włączyć klimatyzację w fotelu ibiza ?

Aby dowiedzieć się więcej o fotelikach ibiza, zajrzyj do kategorii fotelików ibiza.

Ссылка на основную публикацию