Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować hamulec ręczny w Kia Sportage?

Hamulec ręczny Twojego samochodu jest w rzeczywistości wymaganym zabezpieczeniem opartym na kodzie drogowym, w rzeczywistości ma to na celu zatrzymanie Twojej Kia Sportage, nawet na lekkim wzniesieniu. Musi być niezależny od głównych elementów sterujących układu hamulcowego. Możliwe jest również, że w miarę upływu czasu system przewodów hamulca ręcznego poluzuje się i tak naprawdę nie przejdziesz kontroli technicznej lub możesz mieć wrażenie, że w rzeczywistości nie blokuje on już Twojego samochodu. Aby poradzić sobie z tymi problemami, przyjrzymy się jak wyregulować hamulec ręczny w Twojej Kia Sportage . Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy regulacja ręcznego hamulca ręcznego w Kia Sportage , potem w drugim kroku jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny, a na końcu wycena usługi wykonanej przez profesjonalistę.

Regulacja ręcznego hamulca ręcznego w Kia Sportage?

Dlatego zaczynamy naszą treść od regulacja hamulca ręcznego Kia Sportage w wersji manualnej. Ta wersja działa w sposób podstawowy, posiadając system drutów i śrub kotwiących, które pozwalają kontrolować napięcie w urządzeniu i tym samym modyfikować skok dźwigni hamulca ręcznego. Aby na tym działać, musisz działać na tego typu śrubach, aby rozwiń linkę hamulca ręcznego swojej Kia Sportage . W każdym razie tuż przed regulacją hamulca ręcznego należy upewnić się, że tylne koła na pewno nie są zablokowane podczas regulacji. Poniżej przedstawiamy szczegółowy sposób przeprowadzenia tego rodzaju interwencji:

  • Na poziomie hamulca ręcznego zdejmij plastikową konsolę, która go zakrywa, za pomocą śrub torx i klipsów.
  • Po wykonaniu powinieneś znaleźć zapadnię na swoim hamulcu ręcznym, otworzyć ją, aby zobaczyć system śrub i przewodów.
  • Musisz zlokalizować przeciwnakrętki i poluzować je kluczem, aby móc zmienić napięcie linki.
  • Teraz przykręć przeciwnakrętki po obu stronach, upewnij się, że dokonałeś porównywalnych zmian po obu stronach, aby utrzymać zrównoważone hamowanie, i upewnij się, że dźwignia hamulca ręcznego Twojej Kia Sportage ma skok około trzech nacięć.
  • Dokręć przeciwnakrętki i sprawdź zablokowanie opon swojego samochodu, jeśli jest super możesz zmontować zestaw, w przeciwnym razie ponownie dokręć śruby mocujące dokręcające, aż uzyskasz optymalną konfigurację
Weiterlesen:
Jak wyłączyć Start Stop w Kia Sportage?

.

Jeśli nie masz dostępu do klapy hamulca ręcznego w swojej Kia Sportage, regulacja będzie dokładnie taka sama, ale zostanie wykonana poprzez przejście bezpośrednio pod samochodem na poziomie dźwigni hamulca ręcznego. Upewnij się, że postawiłeś samochód na stojaku tuż przed jakimikolwiek działaniami.

Jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny mojej Kia Sportage?

Drugie podejście do regulacja hamulca ręcznego w Kia Sportage , jest to automatyczny hamulec ręczny, a nie jak ręczny, ten jest wykonywany bezpośrednio na bębnach hamulcowych lub może na zaciskach, a także ma automatycznie dostosowywać się do zużycia szczęk lub klocków hamulcowych. Może się zdarzyć, że jeśli będziesz musiał szybko zdobyć klocki hamulcowe, twój hamulec ręczny będzie miał moc. Oto kroki, które należy podjąć, aby sprawdzić, czy napięcie hamulca ręcznego jest właściwe:

  • Pamiętaj, że automatycznego hamulca ręcznego nie można wyregulować prosto, ponieważ prawdopodobnie sam dostosuje się do klocków lub klocków w Twojej Kia Sportage.
  • Nadal możesz sprawdzić, czy system działa skutecznie, ustawiając pojazd na stojaku i sprawdzając, jadąc pod pojazdem silnikowym, czy klocki hamulcowe są nadal w dobrym stanie.
  • W przypadku hamulców bębnowych może być konieczne rozebranie opon w celu sprawdzenia stanu butów, sugerujemy zlecić to specjaliście.
  • Pamiętaj, aby zmienić klocki, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jaki jest koszt regulacji hamulca ręcznego Kia Sportage przez specjalistę?

Wreszcie, jeśli nie czujesz się komfortowo z tą procedurą, zwłaszcza że dotyczy ona elementu bezpieczeństwa Twojego samochodu, a mianowicie regulacja w hamulcu ręcznym Twojej Kia Sportage , informujemy, aby udać się do mechanika samochodowego, który jest w stanie wyregulować hamulec ręczny na około pięćdziesiąt lokalnej waluty . W przypadku problemów z drganiami podczas hamowania Kia Sportage zachęcamy do zapoznania się z naszą treścią, która dotyczy tego problemu.

Weiterlesen:
Kia Sportage, która przyspiesza samotnie

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Kia Sportage, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Kia Sportage.

Ссылка на основную публикацию