Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować hamulec ręczny w Volkswagen Atlas ?

Hamulec ręczny w Twoim samochodzie jest obowiązkową podstawową funkcją bezpieczeństwa w oparciu o przepisy drogowe, w rzeczywistości ma na celu wyłączenie Twojego Volkswagena Atlas, nawet na niewielkim wzniesieniu. Musi być niezależny od głównych elementów sterujących układu hamulcowego. Możliwe też, że z czasem linka hamulca ręcznego poluzuje się i na pewno nie przejdziesz kontroli technicznej lub możesz mieć wrażenie, że faktycznie już nie zatrzymuje Twojego auta. Aby poradzić sobie z tymi problemami, przyjrzymy się jak wyregulować hamulec ręczny w Twoim Volkswagenie Atlasie . Aby to zrobić, najpierw zobaczymy regulacja ręcznego hamulca ręcznego w Volkswagen Atlas , potem po prostu, w drugim kroku, jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny, a ostatecznie wycenę usługi wykonanej przez profesjonalistę.

Regulacja ręcznego hamulca ręcznego w Volkswagen Atlas?

Dlatego zaczynamy naszą treść od regulacja hamulca ręcznego Volkswagena Atlas w wersji manualnej. Ta wersja działa w prosty sposób za pomocą systemu linek i śrub kotwiących, które pozwalają kontrolować napięcie za pomocą urządzenia i tym samym modyfikować skok za pomocą dźwigni hamulca ręcznego. Aby to zrobić, musisz działać na tych śrubach, aby rozwiń linkę hamulca ręcznego swojego Volkswagena Atlas . W każdym razie przed regulacją hamulca ręcznego należy upewnić się, że tylne koła na pewno nie są zablokowane podczas regulacji. Upewnij się, że poniżej znajdziesz szczegółowe leczenie, aby przeprowadzić tego rodzaju interwencję:

  • Z poziomu hamulca ręcznego zdejmij plastikową konsolę, która go zakrywa, za pomocą śrub torx i klipsów.
  • Po zakończeniu powinieneś znaleźć zapadnię na swoim hamulcu ręcznym, otwórz ją, aby zobaczyć system śrub i kabli.
  • Musisz zlokalizować przeciwnakrętki i poluzować je kluczem, aby umożliwić wymianę naciągu linki.
  • Teraz przykręć nakrętki mechanizmu blokującego po obu stronach, upewnij się, że dokonałeś porównywalnych zmian po obu stronach, aby utrzymać zrównoważone hamowanie, i upewnij się, że dźwignia hamulca ręcznego Twojego Volkswagena Atlas ma skok około 3 nacięć.
  • Dokręć przeciwnakrętki i sprawdź zablokowanie kół swojego samochodu, jeśli jest super, możesz ponownie złożyć zestaw, w przeciwnym razie ponownie dokręć śruby mocujące, aż uzyskasz świetne idealne ustawienie
Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Volkswagen Atlas ?

.

Jeśli nie masz dostępu do klapy hamulca ręcznego swojego Volkswagena Atlas, regulacja będzie dokładnie taka sama, ale dokonasz tego, przechodząc pod samochodem na poziomie dźwigni hamulca ręcznego. Pamiętaj, aby przed każdą akcją postawić samochód na stojaku.

Jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny mojego osobistego Volkswagena Atlas?

Drugi system regulacja hamulca ręcznego w Volkswagen Atlas , jest to automatyczny hamulec ręczny, w przeciwieństwie do ręcznego, to miejsce odbywa się na bębnach hamulcowych lub zaciskach, które mają automatycznie dostosowywać się do zużycia szczęk lub klocków hamulcowych. Może się zdarzyć, że jeśli wkrótce będziesz musiał nabyć klocki hamulcowe, twój hamulec ręczny ucierpi, pozwól mi podzielić się krokami, które należy podjąć, aby sprawdzić, czy napięcie twojego hamulca ręcznego jest odpowiednie:

  • Pamiętaj, że automatycznego hamulca ręcznego nie można modyfikować bezpośrednio, ponieważ ma on przystosować się do użycia klocków lub klocków Twojego Volkswagena Atlas.
  • Możesz nawet teraz sprawdzić, czy system działa prawidłowo, po prostu umieszczając pojazd na stojaku i sprawdzając, jadąc pod samochodem, czy klocki są nadal w dobrym stanie.
  • W przypadku hamulców bębnowych prawdopodobnie konieczne będzie rozebranie opon w celu sprawdzenia stanu butów, wszyscy zachęcamy do wykonania tego przez profesjonalistę.
  • Pamiętaj, aby wymienić klocki, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jaki jest koszt regulacji hamulca ręcznego Volkswagen Atlas przez profesjonalistę?

Wreszcie, jeśli nie czujesz się komfortowo z tą procedurą, zwłaszcza, że ​​dotyczy ona elementu bezpieczeństwa Twojego samochodu, a mianowicie regulacja za pomocą hamulca ręcznego Twojego Volkswagena Atlas , radzimy udać się do mechanika, który jest w stanie wyregulować hamulec ręczny na około pięćdziesiąt lokalnej waluty . W przypadku problemów z drganiami podczas hamowania Volkswagenem Atlasem, zachęcamy do zapoznania się z naszą treścią, która dotyczy tego problemu.

Weiterlesen:
Silnik Volkswagena Atlas grzechocze, gdy jest zimny

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Atlas, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Atlas.

Ссылка на основную публикацию