Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować hamulec ręczny w Volkswagen Beetle?

Hamulec ręczny w Twoim samochodzie jest w rzeczywistości obowiązkową podstawową funkcją bezpieczeństwa zgodnie z kodeksem drogowym, w rzeczywistości ma na celu zatrzymanie Twojego Volkswagena Garbusa, nawet na niewielkim wzniesieniu. Musi być dodatkiem do głównych elementów sterujących układu hamulcowego. Może się zdarzyć, że z czasem system przewodów hamulca ręcznego poluzuje się i tak naprawdę nie przejdziesz kontroli technicznej lub możesz czuć, że naprawdę nie zatrzymuje Twojego samochodu. Aby poradzić sobie z tymi komplikacjami, przyjrzymy się jak wyregulować hamulec ręczny w Twoim Volkswagen Beetle . Aby to zrobić, najpierw zobaczymy regulacja ręcznego hamulca ręcznego w Volkswagen Beetle , następnie, w drugim kroku, jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny, a na koniec wycenę usługi wykonanej przez profesjonalistę.

Regulacja ręcznego hamulca ręcznego w Volkswagen Beetle?

Dlatego zaczynamy naszą treść od regulacja hamulca ręcznego Volkswagena Garbusa w wersji manualnej. Ta wersja działa w prosty sposób z systemem drutów i śrub, które pozwalają kontrolować napięcie w urządzeniu, a tym samym modyfikować skok w dźwigni hamulca ręcznego. Aby to zrobić, musisz działać na tego typu śrubach, aby móc przedłużyć linkę hamulca ręcznego Volkswagena Beetle . W każdym razie przed regulacją hamulca ręcznego należy sprawdzić, czy tylne koła nie są zablokowane podczas regulacji. Upewnij się, że znajdziesz pod szczegółową procedurą przeprowadzania tego rodzaju interwencji:

  • Z poziomu hamulca ręcznego zdejmij plastikową konsolę, która go zakrywa, za pomocą śrub torx i klipsów.
  • Po wykonaniu powinieneś odkryć zapadnię na swoim hamulcu ręcznym, otwórz ją, aby zobaczyć system śrub i drutów.
  • Będziesz musiał zlokalizować przeciwnakrętki i poluzować je kluczem, aby umożliwić zmianę nacisku linki.
  • Teraz przykręć nakrętki mechanizmu blokującego po obu stronach, upewnij się, że wprowadzasz te same zmiany po obu stronach, aby zachować zrównoważone hamowanie, i sprawdź, czy dźwignia hamulca ręcznego Twojego Volkswagen Beetle ma skok około 3 nacięć.
  • Dokręć przeciwnakrętki i przetestuj mocowanie opon w swoim aucie, jeśli jest świetne, możesz ponownie złożyć zestaw, w przeciwnym razie ponownie dokręć śruby mocujące, aż uzyskasz świetne idealne ustawienie
Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim paliwie moim Volkswagenem Beetle?

.

Jeśli nie masz dostępu do klapy hamulca ręcznego w Volkswagen Beetle, regulacja prawdopodobnie będzie dokładnie taka sama, ale dokonana będzie poprzez przejechanie poniżej samochodu na poziomie dźwigni hamulca ręcznego. Upewnij się, że ustawisz swój samochód na stojaku przed wszelkimi działaniami.

Jak wyregulować automatyczny hamulec ręczny mojego Volkswagena Beetle?

Drugi system regulacja hamulca ręcznego w Volkswagen Beetle , jest to automatyczny hamulec ręczny, a nie jak ręczny, ta metoda jest wykonywana na bębnach hamulcowych lub zaciskach i ma automatycznie dostosowywać się do zużycia szczęk lub klocków hamulcowych. Może się zdarzyć, że jeśli wkrótce będziesz musiał nabyć klocki hamulcowe, twój hamulec ręczny będzie miał moc. Poniżej wymieniono kroki, które należy podjąć, aby sprawdzić, czy napięcie hamulca ręcznego jest właściwe:

  • Pamiętaj, że automatycznego hamulca ręcznego nie można wyregulować prosto, ponieważ prawdopodobnie sam dostosuje się do użycia klocków lub szczęk hamulcowych Twojego Volkswagena Garbusa.
  • Możesz nawet teraz sprawdzić, czy system działa prawidłowo, po prostu ustawiając samochód na stojaku i sprawdzając, jadąc pod samochodem, czy klocki hamulcowe są nadal w dobrym stanie.
  • W przypadku hamulców bębnowych konieczne jest rozebranie opon w celu sprawdzenia butów, wszyscy zalecamy zlecić to profesjonalistom.
  • Pamiętaj o wymianie klocków hamulcowych, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jaki jest koszt regulacji hamulca ręcznego Volkswagen Beetle przez profesjonalistę?

Wreszcie, jeśli nie czujesz się komfortowo z tą procedurą, szczególnie dlatego, że obawiasz się elementu bezpieczeństwa Twojego samochodu, a mianowicie regulacja w hamulcu ręcznym Volkswagena Beetle , radzimy udać się do technika, który jest w stanie wyregulować hamulec ręczny, aby uzyskać około pięćdziesiąt euro . Dla tych, którzy mają problemy z drganiami podczas hamowania Volkswagenem Garbusem, nie wahajcie się zapoznać z treścią, która dotyczy tego problemu.

Weiterlesen:
Jak otworzyć bagażnik Volkswagena Garbusa od środka?

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Volkswagena Garbusa, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Garbus.

Ссылка на основную публикацию