Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory na cordobie siedziska ?

Niezależnie od tego, czy w nocy nie widzisz tak dobrze, czy też czujesz, że świecisz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych przypadkach można winić tylko jedną część samochodu – reflektory, a także światła drogowe. . Niemniej jednak ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna regulacja jest znacznie bardziej złożona niż ta prosta manipulacja, a w tym artykule odkryjemy jak wyregulować reflektory w swoim siedzeniu cordoba? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, dlaczego musisz wyregulować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory w kordobie siedzenia.

Po co regulować reflektory w kordobie siedzeń?

Zacznijmy więc naszą treść od korzyści związanych z regulacją reflektorów w Twojej Cordobie. Dla większości z nas nasze reflektory są wystarczająco dobrze wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić w nocy. Niestety nie jest to ciągle okoliczność i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ reflektory na Twoim siedzeniu cordoba nie są wystarczająco jasne lub masz wrażenie, że są zbyt słabe, to mądra decyzja .

Regulacja wysokich belek kordoby siedzenia dla bezpieczeństwa

Na początek regulacja reflektorów w siedzeniu cordoba należy to zrobić z prostego powodu bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o Ciebie, czy o innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. Prawdę mówiąc, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko, że nie zauważysz przeszkody na swojej drodze lub źle przewidzisz zakręt. Jeśli jednak twoje reflektory są zbyt mocne, niezależnie od tego, czy oczekujesz przełączenia się na światła mijania, gdy mijasz samochód, czas potrzebny na dokonanie tej zmiany będzie w większości przypadków wystawiać kierowcę przed sobą na wiązkę reflektorów z kordoby siedzenia . Dlatego tak ważne dla innych, jak i dla Ciebie, jest optymalna regulacja reflektorów.

Regulacja reflektorów w kordobie siedzeń ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które reguluje moc, regulację reflektorów pojazdów silnikowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które oświetlają co najmniej 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi odpowiadać szerokości świateł mijania. a maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Weiterlesen:
Jakie paliwo do siedzenia cordoby ?

Jak wyregulować reflektory kordoby siedzenia?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię interesuje w tym artykule, jak wyregulować reflektory jego siedzenia w cordobie? Ta regulacja może wydawać się nieco trudna, ale po prostu postępując zgodnie ze wskazówkami, powinieneś mieć możliwość jej wykonania bez większych obaw.

Przygotowania do regulacji reflektorów w siedzeniu cordoba

Na początek musisz przygotować samochód do dostosowania świateł drogowych w dobrych warunkach, oto przygotowania do wprowadzenia:

 • Ustaw samochód na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Ostrożnie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Wyjmij z samochodu cały niepotrzebny ciężar, na miejscu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Regulacja reflektorów jego siedzenia cordoba

Gdy samochód znajdzie się na miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź poziomicą, czy obie części krzyża są proste. Następnie cofnij samochód na odległość od 7 do 10 metrów. Do końca procedury oto kroki, których należy się trzymać:

 • Otwórz maskę, zlokalizuj śruby do poziomej i pionowej kontroli reflektorów Twojej Cordoby (są one ogólnie oznaczone, a te na górze muszą modyfikować pionowość, a ta z boku obsługuje poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub innej rzeczy, aby ukryć projektor, na którym nie wykonujesz korekty.
 • Używając śrub do wykonania korekty poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o korekcję pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów w kordobie siedzenia jest logiczne, nie wahaj się sprawdzić go po przejechaniu, w niektórych przypadkach może się poruszać.
Weiterlesen:
Pomarańczowa lekka cordoba z siedziskiem, która pozostaje włączona

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne na kordobie siedzenia, zapoznaj się z naszą treścią na ten temat.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat cordoby z siedziskiem, przejdź do naszej kategorii Cordoba z siedziskiem.

Ссылка на основную публикацию