Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w Bmw Serie 4 F32 ?

Jeśli czujesz, że nie widzisz w nocy tak dobrze, albo czujesz, że świecisz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych okolicznościach wina dotyczy tylko jednej części pojazdu – reflektorów, zwanych również światłami drogowymi. Niemniej jednak ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna regulacja jest znacznie bardziej złożona niż ta podstawowa manipulacja, a w tym artykule dowiemy się jak wyregulować reflektory w Twoim Bmw Serie 4 F32? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, dlaczego musisz wyregulować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory w swoim Bmw Serie 4 F32.

Po co regulować reflektory swojego Bmw Serie 4 F32?

Zacznijmy więc naszą treść od regulacji reflektorów Twojego Bmw Serie 4 F32. Dla większości z nas nasze reflektory są wystarczająco wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić w nocy. Niestety nie jest to ciągle taka okoliczność i patrzenie na to ustawienie, ponieważ reflektory w Twoim Bmw Serie 4 F32 nie są wystarczająco jasne lub masz wrażenie, że są za słabe to dobry pomysł .

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w moim Bmw Serie 4 F32?

Regulacja świateł drogowych Twojego Bmw Serie 4 F32 dla bezpieczeństwa

Przede wszystkim regulacja reflektorów Bmw Serii 4 F32 należy zrobić dla podstawowego wyjaśnienia bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o Ciebie, czy o innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. Prawdę mówiąc, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko przeoczenia przeszkody podczas jazdy lub złego przewidzenia zakrętu. Z drugiej strony, jeśli twoje reflektory są zbyt mocne, nawet jeśli oczekujesz, że przełączysz się na światła mijania, gdy miniesz pojazd, czas potrzebny na dokonanie tej zmiany będzie generalnie wystawiać kierowcę przed sobą na wiązkę reflektorów swojego Bmw Serie 4 F32 . Dlatego konieczne jest, aby inni, a także Ty, mieli optymalną regulację swoich reflektorów.

Regulacja reflektorów Bmw Serie 4 F32 ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które reguluje moc, regulację reflektorów pojazdów silnikowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów oświetlających co najmniej 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi być dokładnie taka sama jak w przypadku świateł mijania. reflektorów i że maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Jak wyregulować reflektory Bmw Serie 4 F32?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię niepokoi w tym artykule, jak wyregulować reflektory w jego Bmw Serie 4 F32? Ta regulacja może wydawać się nieco skomplikowana, ale postępując zgodnie z wytycznymi, powinieneś być w stanie ją ukończyć bez większego problemu.

Weiterlesen:
Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik klaksonu w Bmw Serie 4 F33 ?

Przygotowania do regulacji reflektorów Bmw Serii 4 F32

Przede wszystkim musisz przygotować swój pojazd do dostosowania świateł drogowych w dobrych warunkach, oto przygotowania do wykonania:

 • Umieść swój pojazd na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Ostrożnie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń cały niepotrzebny ciężar z samochodu, na siedzeniu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Regulacja reflektorów w jego Bmw Serii 4 F32

Gdy pojazd znajdzie się na miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź poziomicą, czy obie części krzyża są poziome. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. Do końca procesu oto kroki, które należy wykonać:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do poziomej i pionowej modyfikacji reflektorów Twojego Bmw Serie 4 F32 (są one ogólnie oznaczone, a te na górze muszą regulować pionowość, a ten z boku reguluje poziomość).
 • Użyj szmatki lub innej rzeczy, aby ukryć projektor, na którym nie wykonujesz regulacji.
 • Używając śrub do regulacji poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o regulację pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów w Twoim Bmw Serie 4 F32 jest spójne, nie wahaj się sprawdzić go po przejechaniu, ponieważ czasami może się poruszać.
Weiterlesen:
Kontrolka klawisza Bmw Serie 4 F33 pozostaje włączona

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Bmw Serie 4 F32, przejrzyj nasze treści na ten temat.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Bmw Serie 4 F32, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Bmw Serie 4 F32.

Ссылка на основную публикацию