Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w Cadillacu Escalade?

Jeśli doświadczasz, że w nocy nie widzisz tak dobrze, albo czujesz, że świecisz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych okolicznościach wina leży tylko w jednym elemencie pojazdu – w reflektorach, nazywanych również światłami drogowymi. Niemniej jednak ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, cała regulacja jest znacznie bardziej złożona niż ta podstawowa manipulacja, a w tym poście zobaczymy jak wyregulować reflektory swojego Cadillaca Escalade? Aby to zrobić, najpierw zobaczymy, dlaczego musisz dostosować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory swojego Cadillaca Escalade.

Po co regulować reflektory swojego Cadillaca Escalade?

Zacznijmy więc naszą treść od korzyści płynących z regulacji reflektorów Twojego Cadillaca Escalade. Dla wielu osób nasze reflektory są wystarczająco dobrze wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić w nocy. Niestety nie zawsze tak jest i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ reflektory w Twoim Cadillacu Escalade nie są wystarczająco jasne lub masz wrażenie, że są zbyt słabe, to świetny pomysł .

Regulacja świateł drogowych Twojego Cadillaca Escalade dla bezpieczeństwa

Przede wszystkim regulacja reflektorów Cadillaca Escalade muszą być wykonane z prostego powodu bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o Ciebie, czy o innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. Oczywiście, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, ryzykujesz niezauważenie przeszkody podczas podróży lub złe przewidzenie zakrętu. Jeśli jednak twoje reflektory są zbyt mocne, nawet jeśli oczekujesz, że przełączysz się na światła mijania, gdy przejedziesz przez pojazd, czas wymagany do tego przełączenia będzie w większości przypadków wystaw kierowcę przed sobą na wiązkę reflektorów swojego Cadillaca Escalade . Dlatego tak ważne dla innych, jak i dla Ciebie, jest optymalna regulacja reflektorów.

Regulacja reflektorów Cadillaca Escalade ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które reguluje moc, regulację reflektorów pojazdów silnikowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto co sugeruje: mieć od 2 do 4 reflektorów, które świecą na co najmniej 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi być dokładnie taka sama jak w przypadku świateł mijania. reflektorów i że maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Weiterlesen:
Jak złożyć przednie siedzenie w Cadillacu Escalade?

Jak wyregulować reflektory Cadillaca Escalade?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię niepokoi w tym poście, jak wyregulować reflektory jego Cadillaca Escalade? Ta regulacja może wydawać się nieco skomplikowana, ale po prostu postępując zgodnie z wytycznymi, powinieneś mieć możliwość jej wykonania bez większych obaw.

Przygotowania do regulacji reflektorów Cadillaca Escalade

Przede wszystkim musisz przygotować swój pojazd do dostosowania świateł drogowych w dobrych warunkach, oto przygotowania do wprowadzenia:

 • Umieść swój pojazd na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Ostrożnie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Wyjmij cały niepotrzebny ciężar z samochodu, tylko jedna osoba powinna siedzieć na siedzeniu kierowcy.

Regulacja reflektorów jego Cadillaca Escalade

Gdy samochód znajdzie się na miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź za pomocą poziomicy, czy obie części krzyża są proste. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. Do końca procedury oto kroki, których należy się trzymać:

 • Otwórz maskę, zlokalizuj śruby do poziomej i pionowej kontroli reflektorów Twojego Cadillaca Escalade (są one w większości przypadków oznaczone, a te na górze muszą modyfikować pionowość, a ta z boku kontroluje poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub innej rzeczy, aby ukryć projektor, na którym nie wykonujesz regulacji.
 • Używając śrub do regulacji poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną składową belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o regulację pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów Twojego Cadillaca Escalade jest logiczne, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić je po przejechaniu, czasami może się poruszać.
Weiterlesen:
Wycieraczka zablokowana w Cadillacu Escalade

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Cadillac Escalade, zapoznaj się z naszą treścią na ten temat.

Aby odkryć więcej wskazówek na temat Cadillaca Escalade, spójrz na kategorię Cadillac Escalade.

Ссылка на основную публикацию