Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w Citroen C-zero ?

Niezależnie od tego, czy w nocy nie widzisz zbyt dobrze, czy też czujesz, że świecisz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych sytuacjach odpowiedzialna jest tylko jedna część Twojego pojazdu – reflektory oraz zwane światłami drogowymi. Niemniej jednak ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, cała regulacja jest znacznie bardziej techniczna niż ta prosta manipulacja, a w tym artykule dowiemy się jak wyregulować reflektory Twojego Citroena C-zero? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, dlaczego musisz wyregulować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory Twojego Citroena C-zero.

Po co regulować reflektory Twojego Citroena C-zero?

Zacznijmy więc naszą stronę z treścią od korzyści płynących z regulacji reflektorów Twojego Citroena C-zero. Dla większości z nas nasze reflektory są wystarczająco wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić w nocy. Niestety nie jest to ciągle taka okoliczność i patrzenie na to ustawienie, albo dlatego, że reflektory w Twoim Citroenie C-zero nie są wystarczająco jasne lub masz wrażenie, że są za słabe to mądra decyzja .

Weiterlesen:
Lampka olejowa Citroen C-zero, która pozostaje włączona

Regulacja świateł drogowych Twojego Citroena C-zero dla bezpieczeństwa

Przede wszystkim regulacja reflektorów Citroen C-zero musi być wykończony dla bardzo łatwego motywu bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o Ciebie, czy o innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. Oczywiście, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, ryzykujesz niezauważenie przeszkody na drodze lub złe przewidzenie zakrętu. Alternatywnie, jeśli twoje reflektory są zbyt mocne, nawet jeśli masz przełączać się na światła mijania, gdy przejeżdżasz przez samochód, czas potrzebny na wprowadzenie tej zmiany będzie generalnie wystawiać kierowcę przed sobą na wiązkę reflektorów Twojego Citroena C-zero . W związku z tym ważne jest, aby zarówno dla innych, jak i dla Ciebie mieć optymalną regulację reflektorów.

Regulacja reflektorów Citroena C-zero ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które nadzoruje moc, regulację reflektorów samochodowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto, co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które oświetlają co najmniej 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi być identyczna jak w przypadku świateł mijania. a maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Jak wyregulować reflektory Citroena C-zero?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię niepokoi w tym artykule, jak wyregulować reflektory jego Citroena C-zero? Ta zmiana może wydawać się nieco trudna, ale po prostu postępując zgodnie z zaleceniami, powinieneś mieć możliwość jej ukończenia bez większego problemu.

Weiterlesen:
Mój Citroen C-zero jedzie w prawo, co robić ?

Przygotowania do regulacji reflektorów Citroena C-zero

Przede wszystkim musisz przygotować swój pojazd do regulacji świateł drogowych w dobrych warunkach, oto przygotowania do ustawienia:

 • Umieść swój pojazd na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Zweryfikuj dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń cały niepotrzebny ciężar z pojazdu, na siedzeniu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Regulacja reflektorów w jego Citroen C-zero

Gdy pojazd znajdzie się na miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź za pomocą poziomicy, czy obie części krzyża są proste. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. W dalszej części procesu oto kroki, których należy się trzymać:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej reflektorów Twojego Citroena C-zero (są one ogólnie oznaczone, a te na górze muszą modyfikować pionowość, a ta z boku obsługuje poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub innej rzeczy, aby ukryć projektor, na którym nie wykonujesz korekty.
 • Używając śrub do wykonania korekty poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o korekcję pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów w Twoim Citroen C-zero jest logiczne, nie wahaj się go zweryfikować po przejechaniu nim, często może się poruszać.
Weiterlesen:
Kiedy wymienić pasek rozrządu w Citroen C-zero ?

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Citroen C-zero, przejrzyj naszą stronę z treścią na ten temat.

Jeśli chcesz więcej poradników na temat Citroena C-zero, przejdź do naszej kategorii Citroen C-zero.

Ссылка на основную публикацию