Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w Citroen Nemo ?

Jeśli czujesz, że nie widzisz tak dobrze w nocy, albo czujesz, że świecisz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych sytuacjach odpowiedzialna jest tylko jedna część Twojego samochodu – reflektory, często znane jako wysokie belki. Niemniej jednak ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, cała regulacja jest znacznie bardziej techniczna niż ta prosta manipulacja, a w tym poście zobaczymy jak wyregulować reflektory Twojego Citroena Nemo? Aby to zrobić, najpierw zobaczymy, dlaczego musisz wyregulować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory Twojego Citroena Nemo.

Po co regulować reflektory Twojego Citroena Nemo?

Zacznijmy więc naszą treść od korzyści związanych z regulacją reflektorów Twojego Citroena Nemo. Dla większości z nas nasze reflektory są odpowiednio wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić po zmroku. Jednak nie zawsze taka jest okoliczność i badanie tego ustawienia, ponieważ reflektory w Twoim Citroenie Nemo nie są wystarczająco jasne lub masz wrażenie, że są za słabe to mądra decyzja .

Regulacja świateł drogowych w Twoim Citroen Nemo dla bezpieczeństwa

Przede wszystkim regulacja reflektorów Citroen Nemo należy to zrobić ze względu na podstawowy motyw bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy to dla Ciebie, czy dla innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. Rzeczywiście, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, ryzykujesz zignorowanie przeszkody podczas podróży lub złe przewidzenie zakrętu. Alternatywnie, jeśli twoje reflektory są zbyt mocne, nawet jeśli masz przełączyć się na światła mijania, gdy mijasz pojazd, czas potrzebny na wprowadzenie tej zmiany będzie generalnie wystawiać kierowcę przed sobą na wiązkę reflektorów Twojego Citroena Nemo . W związku z tym ważne jest, aby zarówno dla innych, jak i dla Ciebie mieć optymalną regulację reflektorów.

Regulacja reflektorów Citroena Nemo ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które reguluje moc, regulację reflektorów samochodowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto co ono określa: mieć od 2 do 4 reflektorów oświetlających co najmniej 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi być identyczna z szerokością świateł mijania. a maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Weiterlesen:
Lampka kontrolna pasa bezpieczeństwa świeci w moim Citroen Nemo

Jak wyregulować reflektory w Citroen Nemo?

Przejdziemy teraz do sekcji, która najbardziej Cię dotyczy w tym poście, jak wyregulować reflektory jego Citroena Nemo? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale po prostu postępując zgodnie z instrukcjami, powinieneś mieć możliwość wykonania go bez większego problemu.

Przygotowania do regulacji reflektorów Citroena Nemo

Przede wszystkim musisz przygotować samochód, aby dostosować światła drogowe w dobrych warunkach, oto przygotowania do ustawienia:

 • Ustaw samochód na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Ostrożnie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Wyjmij z samochodu cały niepotrzebny ciężar, na miejscu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Regulacja reflektorów w jego Citroen Nemo

Gdy pojazd znajdzie się na miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź poziomicą, czy obie części krzyża są proste. Następnie cofnij samochód na odległość od 7 do 10 metrów. Do końca procesu oto kroki, które należy wykonać:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej reflektorów Twojego Citroena Nemo (są one ogólnie wyznaczone, a te na górze muszą regulować pionowość, a ta z boku reguluje poziomość).
 • Użyj szmatki lub innej rzeczy, aby ukryć projektor, na którym nie dokonujesz modyfikacji.
 • Używając śrub do wykonania poziomej modyfikacji, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o modyfikację pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów w Twoim Citroen Nemo jest logiczne, nie zastanawiaj się dwa razy, aby je zweryfikować po przejechaniu nim, w niektórych przypadkach może się poruszać.
Weiterlesen:
Ekran dotykowy Citroen Nemo nie działa

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Citroen Nemo, zapoznaj się z naszą treścią na ten temat.

Aby dowiedzieć się więcej o Citroen Nemo, spójrz na kategorię Citroen Nemo.

Ссылка на основную публикацию