Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w Dacii Sandero 2 ?

Niezależnie od tego, czy w nocy nie widzisz zbyt dobrze, czy też oświetlysz się za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych sytuacjach odpowiedzialna jest tylko jedna część pojazdu – reflektory, zwane również światłami drogowymi. Niemniej jednak ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, cała regulacja jest znacznie bardziej złożona niż ta elementarna manipulacja, a w tym poście zobaczymy jak wyregulować reflektory w swojej Dacii Sandero 2? Aby to zrobić, najpierw zobaczymy, dlaczego musisz dostosować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory w Dacii Sandero 2.

Po co regulować reflektory w swojej Dacii Sandero 2?

Zacznijmy więc nasz artykuł od regulacji reflektorów w Twojej Dacii Sandero 2. Dla większości ludzi nasze reflektory są wystarczająco dobrze wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić w nocy. Jednak nie jest to stale okoliczność i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ reflektory w Twojej Dacii Sandero 2 nie są wystarczająco jasne lub masz wrażenie, że są za słabe to dobry pomysł .

Regulacja świateł drogowych w Dacii Sandero 2 dla bezpieczeństwa

Przede wszystkim regulacja reflektorów Dacia Sandero 2 należy przeprowadzić w celu bardzo łatwego wyjaśnienia bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o Ciebie, czy o innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. Oczywiście, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, ryzykujesz niezauważenie przeszkody podczas podróży lub złe przewidzenie zakrętu. Alternatywnie, jeśli twoje reflektory są zbyt mocne, niezależnie od tego, czy masz przełączać się na światła mijania, gdy przejeżdżasz przez pojazd, czas potrzebny na wprowadzenie tej zmiany będzie generalnie wystawiać kierowcę przed sobą na wiązkę reflektorów Dacii Sandero 2 . Dlatego ważne jest, aby zarówno dla innych, jak i dla Ciebie, mieć idealną regulację swoich reflektorów.

Regulacja reflektorów Dacii Sandero 2 ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które reguluje moc, regulację reflektorów samochodowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto co określa: należy mieć od 2 do 4 reflektorów, które świecą na co najmniej 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi odpowiadać szerokości świateł mijania. a maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Weiterlesen:
W mojej Dacii Sandero lampka kontrolna pasa bezpieczeństwa pozostaje zapalona

Jak wyregulować reflektory Dacii Sandero 2?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię niepokoi w tym poście, jak wyregulować reflektory jego Dacii Sandero 2? Ta regulacja może wydawać się nieco trudna, ale po prostu podążając za wskazówkami, powinieneś mieć możliwość zrobienia tego bez większych problemów.

Przygotowania do regulacji reflektorów Dacii Sandero 2

Przede wszystkim musisz przygotować swój pojazd do dostosowania świateł drogowych w dobrych warunkach, oto przygotowania do wykonania:

 • Umieść swój pojazd na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Sprawdź dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Wyjmij z pojazdu cały niepotrzebny ciężar, na miejscu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Regulacja reflektorów w jego Dacii Sandero 2

Gdy pojazd znajdzie się na miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź za pomocą poziomicy, czy obie części krzyża są proste. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. Do końca procedury oto kroki, których należy się trzymać:

 • Otwórz maskę i zlokalizuj śruby do regulacji poziomej i pionowej reflektorów Dacii Sandero 2 (zazwyczaj są one oznaczone, a te na górze muszą regulować w pionie, a ta z boku reguluje poziomość).
 • Użyj szmatki lub czegoś innego, aby ukryć projektor, na którym nie wykonujesz korekty.
 • Używając śrub do wykonania korekty poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o korekcję pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów w Twojej Dacii Sandero 2 jest logiczne, nie wahaj się zweryfikować go po przejechaniu nim, od czasu do czasu może się poruszać.
Weiterlesen:
Pomarańczowe światło Dacia Sandero, które pozostaje włączone

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swojej Dacii Sandero 2, przeczytaj nasz artykuł na ten temat.

Aby dowiedzieć się więcej o Dacii Sandero 2, spójrz na kategorię Dacia Sandero 2.

Ссылка на основную публикацию