Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w Fiacie Scudo ?

Niezależnie od tego, czy w nocy nie widzisz zbyt dobrze, czy też oświetlone jest za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych przypadkach winna jest tylko jedna część pojazdu – reflektory, zwane również światłami drogowymi. Niemniej jednak ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, cała regulacja jest znacznie bardziej złożona niż ta prosta manipulacja, a w tym artykule zobaczymy jak wyregulować reflektory w Twoim Fiacie Scudo? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, dlaczego musisz wyregulować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory w swoim Fiacie Scudo.

Po co regulować reflektory Twojego Fiata Scudo?

Zacznijmy więc naszą stronę z treścią od korzyści płynących z regulacji reflektorów Twojego Fiata Scudo. Dla większości ludzi nasze reflektory są wystarczająco dobrze wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić w nocy. Niestety nie zawsze tak jest i patrząc na to ustawienie, również dlatego, że reflektory w Twoim Fiacie Scudo nie są wystarczająco jasne lub masz wrażenie, że są za słabe to świetny pomysł .

Regulacja świateł drogowych w Twoim Fiacie Scudo dla bezpieczeństwa

Przede wszystkim regulacja reflektorów Fiata Scudo musi zostać osiągnięty z podstawowego powodu bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o Ciebie, czy o innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. Prawdę mówiąc, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko, że nie zobaczysz prowadzącej przeszkody lub źle przewidzisz zakręt. Alternatywnie, jeśli twoje reflektory są zbyt mocne, nawet jeśli oczekujesz, że przełączysz się na światła mijania, gdy przejdziesz przez samochód, czas potrzebny na dokonanie tej zmiany będzie w większości przypadków wystawiać kierowcę przed sobą na światło reflektorów Twojego Fiata Scudo . Dlatego ważne jest, aby zarówno dla innych, jak i dla Ciebie, mieć idealną regulację swoich reflektorów.

Regulacja reflektorów Fiata Scudo ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które reguluje moc, regulację reflektorów pojazdów silnikowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto co sugeruje: należy mieć od 2 do 4 reflektorów oświetlających co najmniej 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi być zgodna z szerokością świateł mijania. a maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w moim Fiacie Scudo?

Jak wyregulować reflektory Fiata Scudo?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię interesuje w tym artykule, jak wyregulować reflektory jego Fiata Scudo? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale postępując zgodnie z instrukcjami, powinieneś być w stanie je wykonać bez większych obaw.

Przygotowania do regulacji reflektorów Fiata Scudo

Przede wszystkim musisz przygotować swój pojazd do dostosowania świateł drogowych w dobrych warunkach, oto przygotowania do wykonania:

 • Umieść swój pojazd na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Sprawdź dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Wyjmij z samochodu cały niepotrzebny ciężar, na miejscu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Regulacja reflektorów jego Fiata Scudo

Gdy pojazd znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź poziomicą, czy obie części krzyża są poziome. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. Do końca procesu oto kroki, które należy wykonać:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej reflektorów Twojego Fiata Scudo (są one ogólnie oznaczone, a te na górze muszą modyfikować pionowość, a ta z boku reguluje poziomość).
 • Użyj szmatki lub innej rzeczy, aby ukryć projektor, na którym nie dokonujesz modyfikacji.
 • Używając śrub do wykonania poziomej modyfikacji, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o modyfikację pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów Twojego Fiata Scudo jest spójne, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić je po jeździe, w niektórych przypadkach może się poruszyć.
Weiterlesen:
Światło silnika pozostaje w Fiacie Scudo

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Fiacie Scudo, przeczytaj naszą stronę z treścią na ten temat.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Fiacie Scudo, przejdź do naszej kategorii Fiat Scudo.

Ссылка на основную публикацию