Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w Ford C-max 2 ?

Niezależnie od tego, czy w nocy nie widzisz zbyt dobrze, czy też czujesz, że świecisz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych sytuacjach odpowiedzialność ponosi tylko jedna część Twojego samochodu – reflektory, zwane również światłami drogowymi . Chociaż ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, cała regulacja jest znacznie bardziej techniczna niż ta prosta manipulacja, a w tym poście zobaczymy jak wyregulować reflektory swojego Ford C-max 2? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, dlaczego musisz wyregulować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory swojego Ford C-max 2.

Po co regulować reflektory swojego Ford C-max 2?

Zacznijmy więc naszą stronę z treścią od regulacji reflektorów Twojego Ford C-max 2. Dla wielu z nas nasze reflektory są wystarczająco dobrze wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić w nocy. Niestety nie jest to ciągle okoliczność i badanie tego ustawienia, ponieważ reflektory w Twoim Ford C-max 2 nie są wystarczająco jasne lub masz wrażenie, że są zbyt słabe, to świetny pomysł .

Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Ford C-max ?

Regulacja świateł drogowych Twojego Ford C-max 2 dla bezpieczeństwa

Na początek regulacja reflektorów Ford C-max 2 należy to zrobić z bardzo łatwego motywu bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy to dla Ciebie, czy dla innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. Prawdę mówiąc, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko przeoczenia przeszkody na drodze lub złego przewidzenia zakrętu. Alternatywnie, jeśli twoje reflektory są zbyt mocne, nawet jeśli oczekujesz, że przełączysz się na światła mijania, gdy przejedziesz przez pojazd, czas potrzebny na to przełączenie będzie w większości przypadków wystawiać kierowcę przed sobą na wiązkę reflektorów Twojego Ford C-max 2 . Dlatego konieczne jest, aby inni, a także Ty, mieli idealną regulację swoich reflektorów.

Regulacja reflektorów Ford C-max 2 ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które reguluje moc, regulację reflektorów samochodowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto co określa: należy mieć od 2 do 4 reflektorów oświetlających co najmniej 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi odpowiadać szerokości świateł mijania. a maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Jak wyregulować reflektory Ford C-max 2?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię niepokoi w tym poście, jak wyregulować reflektory jego Ford C-max 2? To ustawienie może wydawać się nieco trudne, ale postępując zgodnie z zaleceniami, powinieneś mieć możliwość jego ukończenia bez większych obaw.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik klimatyzacji w Ford C-max ?

Przygotowania do regulacji reflektorów Ford C-max 2

Na początek musisz przygotować swój samochód do dostosowania świateł drogowych w dobrych warunkach, oto przygotowania do wykonania:

 • Ustaw samochód na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Ostrożnie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń cały niepotrzebny ciężar z samochodu, tylko jedna osoba powinna siedzieć na siedzeniu kierowcy.

Regulacja reflektorów jego Ford C-max 2

Gdy samochód znajdzie się na miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź poziomicą, czy obie części krzyża są proste. Następnie cofnij samochód na odległość od 7 do 10 metrów. Do końca procedury oto kroki, których należy się trzymać:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do poziomej i pionowej modyfikacji reflektorów Twojego Ford C-max 2 (zazwyczaj są one oznaczone, a te na górze muszą modyfikować pionowość, a ta z boku reguluje poziomość).
 • Użyj szmatki lub innej rzeczy, aby ukryć projektor, na którym nie wykonujesz korekty.
 • Używając śrub do wykonania korekty poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o korekcję pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów Twojego Ford C-max 2 jest logiczne, nie wahaj się sprawdzić go po jeździe, w niektórych przypadkach może się poruszać.
Weiterlesen:
Ford C Max, który przyspiesza sam

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Ford C-max 2, zapoznaj się z naszą treścią strony na ten temat.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Ford C-max 2, przejdź do naszej kategorii Ford C-max 2.

Ссылка на основную публикацию