Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w Ford F 150 ?

Niezależnie od tego, czy w nocy nie widzisz tak dobrze, czy też oświetlenie jest zbyt niskie lub zbyt wysokie, we wszystkich tych przypadkach wina dotyczy tylko jednego elementu pojazdu – reflektorów, znanych jako wysokie belki. Niemniej jednak ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna regulacja jest znacznie bardziej techniczna niż ta prosta manipulacja, a w tym poście zamierzamy odkryć jak wyregulować przednie reflektory Twojego Ford F 150 ? Aby to zrobić, po pierwsze dowiemy się, dlaczego musisz wyregulować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory Twojego Ford F 150 .

Po co regulować reflektory Twojego Ford F 150 ?

Zacznijmy więc nasz artykuł od regulacji reflektorów Twojego Ford F 150 . Dla wielu z nas nasze reflektory są wystarczająco dobrze wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić w nocy. Niestety nie jest to ciągle okoliczność i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ reflektory w Twoim Ford F 150 nie są wystarczająco jasne lub masz wrażenie, że są za słabe to mądra decyzja .

Regulacja świateł drogowych Twojego Ford F 150 dla bezpieczeństwa

Przede wszystkim regulacja reflektorów Ford F 150  należy to zrobić z bardzo łatwego motywu bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy to dla Ciebie, czy dla innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko, że nie zauważysz przeszkody na drodze lub źle przewidzisz zakręt. Jeśli jednak twoje reflektory są zbyt mocne, nawet jeśli masz przełączać się na światła mijania, gdy przejeżdżasz przez pojazd, czas wymagany do przełączenia na ogół będzie wystawiać kierowcę przed sobą na wiązkę reflektorów Twojego Ford F 150  . Dlatego konieczne jest, aby inni, a także Ty, mieli optymalną regulację swoich reflektorów.

Regulacja reflektorów Ford F 150 ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które reguluje moc, regulację reflektorów pojazdów silnikowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto co sugeruje: mieć od 2 do 4 reflektorów oświetlających co najmniej 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi być zgodna z szerokością świateł mijania. a maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Weiterlesen:
Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Fordem F 150 

Jak wyregulować przednie reflektory Ford F 150 ?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię niepokoi w tym poście, jak wyregulować reflektory jego Ford F 150 ? Ta regulacja może wydawać się nieco trudna, ale postępując zgodnie z wytycznymi, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych obaw.

Przygotowania do regulacji reflektorów Ford F 150 

Przede wszystkim musisz przygotować swój pojazd do dostosowania świateł drogowych w dobrych warunkach, oto przygotowania do wykonania:

 • Umieść swój pojazd na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Ostrożnie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Wyjmij cały niepotrzebny ciężar z pojazdu, na miejscu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Regulacja reflektorów jego Ford F 150 

Gdy samochód znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź poziomicą, czy obie części krzyża są poziome. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. W pozostałej części procedury należy wykonać następujące czynności:

 • Otwórz maskę, zidentyfikuj śruby do poziomej i pionowej modyfikacji reflektorów Twojego Ford F 150 (zazwyczaj są one oznaczone, a te na górze muszą regulować pion, a ten z boku kontroluje poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegoś innego, aby ukryć projektor, na którym nie wykonujesz korekty.
 • Używając śrub do wykonania korekty poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną składową belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o korekcję pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów Twojego Ford F 150 jest spójne, nie wahaj się sprawdzić go po przejechaniu nim, od czasu do czasu może się poruszyć.
Weiterlesen:
Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik klaksonu w Ford F 150 ?

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Ford F 150, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Ford F 150, przejdź do naszej kategorii Ford F 150.

Ссылка на основную публикацию