Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w GMC Yukon ?

Jeśli doświadczasz, że nie widzisz tak dobrze w nocy, lub czujesz, że świecisz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych sytuacjach jest tylko jedna część twojego samochodu, która jest wadliwa – twoje reflektory, również zidentyfikowane jako wysokie belki. Niemniej jednak ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, cała regulacja jest znacznie bardziej techniczna niż ta elementarna manipulacja, a w tym poście dowiemy się jak wyregulować reflektory swojego GMC Yukon? Aby to osiągnąć, po pierwsze dowiemy się, dlaczego należy dostosować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory w GMC Yukon.

Po co regulować reflektory swojego GMC Yukon?

Zacznijmy więc nasz artykuł od korzyści związanych z regulacją reflektorów Twojego GMC Yukon. Dla większości z nas nasze reflektory są odpowiednio wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić w nocy. Niestety nie zawsze tak jest i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ reflektory w Twoim GMC Yukon nie są wystarczająco jasne lub masz wrażenie, że są zbyt słabe, to mądra decyzja .

Regulacja świateł drogowych w GMC Yukon dla bezpieczeństwa

Przede wszystkim regulacja reflektorów GMC Yukon należy przeprowadzić w celu bardzo łatwego wyjaśnienia bezpieczeństwa. Czy to dla Ciebie, czy dla innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko, że przegapisz przeszkodę na swojej drodze lub źle przewidzisz zakręt. Jeśli jednak twoje reflektory są zbyt mocne, niezależnie od tego, czy masz przełączać się na światła mijania, gdy mijasz samochód, czas potrzebny na tę zmianę będzie w większości przypadków wystawiać kierowcę przed sobą na wiązkę reflektorów swojego GMC Yukon . W związku z tym dla innych, a także dla Ciebie, ważne jest, aby mieć idealną regulację swoich reflektorów.

Regulacja reflektorów GMC Yukon ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które nadzoruje moc, regulację reflektorów pojazdów silnikowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które świecą na minimum 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi być identyczna jak w przypadku świateł mijania. a maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Weiterlesen:
Jak wymienić olej w skrzyni biegów w GMC Yukon XL ?

Jak wyregulować reflektory GMC Yukon?

Przejdziemy teraz do sekcji, która najbardziej Cię interesuje w tym poście, jak wyregulować reflektory jego GMC Yukon? Ta regulacja może wydawać się nieco trudna, ale po prostu postępując zgodnie z zaleceniami, powinieneś mieć możliwość zrobienia tego bez zbytniego obaw.

Przygotowania do regulacji reflektorów GMC Yukon

Przede wszystkim będziesz musiał przygotować swój samochód do regulacji świateł drogowych w dobrych warunkach, oto przygotowania do wykonania:

 • Ustaw samochód na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Ostrożnie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń cały niepotrzebny ciężar z pojazdu, na siedzeniu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Regulacja reflektorów w jego GMC Yukon

Gdy samochód znajdzie się na miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź poziomicą, czy obie części krzyża są proste. Następnie cofnij samochód na odległość od 7 do 10 metrów. W dalszej części procesu oto kroki, których należy się trzymać:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do poziomej i pionowej modyfikacji reflektorów Twojego GMC Yukon (są one zwykle oznaczone, a te na górze muszą modyfikować pionowość, a ta z boku kontroluje poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub innych rzeczy, aby ukryć projektor, na którym nie dokonujesz modyfikacji.
 • Używając śrub do wykonania poziomej modyfikacji, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o modyfikację pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów w Twoim GMC Yukon jest logiczne, nie wahaj się go zweryfikować po przejechaniu nim, czasami może się poruszać.
Weiterlesen:
GMC Yukon XL, który przyspiesza sam

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim GMC Yukon, przeczytaj nasz artykuł na ten temat.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat GMC Yukon, spójrz na kategorię GMC Yukon.

Ссылка на основную публикацию