Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w Honda Civic ?

Jeśli czujesz, że nie widzisz w nocy tak dobrze, albo czujesz, że świecisz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych okolicznościach odpowiedzialna jest tylko jedna część Twojego samochodu – reflektory, zwane również światłami drogowymi. Chociaż ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna regulacja jest znacznie bardziej złożona niż ta prosta manipulacja, a w tym artykule dowiemy się jak wyregulować reflektory w Twojej Honda Civic? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, dlaczego musisz wyregulować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory swojej Hondy Civic.

Po co regulować reflektory swojej Hondy Civic?

Zacznijmy więc naszą stronę z treścią w celu dostosowania reflektorów Twojej Hondy Civic. Dla większości ludzi nasze reflektory są wystarczająco dobrze wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić w nocy. Niestety nie jest to ciągle taka okoliczność i patrzenie na to ustawienie, albo dlatego, że reflektory w Twojej Honda Civic nie są wystarczająco jasne lub masz wrażenie, że są zbyt słabe, to mądra decyzja .

Regulacja świateł drogowych w Twojej Honda Civic dla bezpieczeństwa

Przede wszystkim regulacja reflektorów Hondy Civic należy przeprowadzić z prostego powodu bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o Ciebie, czy o innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, ryzykujesz niezauważenie przeszkody podczas podróży lub złe przewidzenie zakrętu. Alternatywnie, jeśli twoje reflektory są zbyt mocne, niezależnie od tego, czy oczekujesz przełączenia się na światła mijania, gdy przejdziesz przez pojazd, czas potrzebny na wprowadzenie tej zmiany będzie generalnie wystaw kierowcę przed sobą na wiązkę reflektorów swojej Hondy Civic . Dlatego ważne jest, aby zarówno dla innych, jak i dla Ciebie, mieć idealną regulację swoich reflektorów.

Regulacja reflektorów Hondy Civic ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które nadzoruje moc, regulację reflektorów samochodowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto co sugeruje: posiadaj od 2 do 4 reflektorów, które świecą na minimum 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi odpowiadać szerokości świateł mijania. a maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Weiterlesen:
Jak czyścić silnik Hondy Civic ?

Jak wyregulować reflektory Hondy Civic?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię niepokoi w tym artykule, jak wyregulować reflektory jego Hondy Civic? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale postępując zgodnie z instrukcjami, powinieneś być w stanie je ukończyć bez większych obaw.

Przygotowania do regulacji reflektorów Hondy Civic

Przede wszystkim musisz przygotować samochód, aby dostosować światła drogowe w dobrych warunkach, oto przygotowania do ustawienia:

 • Ustaw samochód na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Uważnie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń niepotrzebny ciężar z samochodu, tylko jedna osoba powinna siedzieć na siedzeniu kierowcy.

Regulacja reflektorów jego Hondy Civic

Gdy samochód znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź poziomicą, czy obie części krzyża są poziome. Następnie cofnij samochód na odległość od 7 do 10 metrów. W dalszej części procesu oto kroki, których należy się trzymać:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej reflektorów Twojej Hondy Civic (są one w większości przypadków oznaczone, a te na górze muszą modyfikować pionowość, a ta z boku reguluje poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub innych rzeczy, aby ukryć projektor, na którym nie wykonujesz korekty.
 • Używając śrub do korekty poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o korekcję pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów w Twojej Honda Civic jest spójne, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zweryfikować je po przejechaniu, ponieważ czasami może się poruszać.
Weiterlesen:
Jak zainstalować czujniki parkowania w Honda Civic?

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swojej Honda Civic, przejrzyj naszą stronę z treścią na ten temat.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Hondy Civic, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Hondy Civic.

Ссылка на основную публикацию