Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w Honda Insight?

Jeśli czujesz, że nie widzisz w nocy tak dobrze, albo czujesz, że świecisz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych przypadkach odpowiedzialny jest tylko jeden element Twojego samochodu – reflektory, również określane jako światła drogowe. Niemniej jednak ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, cała regulacja jest znacznie bardziej złożona niż ta elementarna manipulacja, a w tym artykule dowiemy się jak wyregulować reflektory swojej Hondy Insight? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, dlaczego musisz wyregulować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory swojej Hondy Insight.

Po co regulować reflektory swojej Hondy Insight?

Zacznijmy więc naszą stronę z treścią w celu dostosowania reflektorów Twojej Hondy Insight. Dla wielu z nas nasze reflektory są wystarczająco dobrze wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić w nocy. Niestety nie zawsze tak jest i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ reflektory w Twojej Honda Insight nie są wystarczająco jasne lub masz wrażenie, że są za słabe to dobry pomysł .

Regulacja świateł drogowych w Twojej Honda Insight pod kątem bezpieczeństwa

Przede wszystkim regulacja reflektorów Hondy Insight musi być przeprowadzone z podstawowego motywu bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o Ciebie, czy o innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko, że nie zauważysz przeszkody na drodze lub źle przewidzisz zakręt. Ewentualnie, jeśli twoje reflektory są zbyt mocne, niezależnie od tego, czy masz przełączać się na światła mijania, gdy mijasz samochód, czas potrzebny do tego przełączenia będzie generalnie wystaw kierowcę przed sobą na wiązkę reflektorów swojej Hondy Insight . Dlatego konieczne jest, aby inni, a także Ty, mieli optymalną regulację swoich reflektorów.

Regulacja reflektorów Hondy Insight ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które reguluje moc, regulację reflektorów pojazdów silnikowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto co sugeruje: należy mieć od 2 do 4 reflektorów, które świecą na co najmniej 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi być zgodna z szerokością świateł mijania. a maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Weiterlesen:
Honda Insight, która umiera podczas jazdy

Jak wyregulować reflektory Hondy Insight?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię interesuje w tym artykule, jak wyregulować reflektory jego Hondy Insight? Ta regulacja może wydawać się nieco skomplikowana, ale postępując zgodnie ze wskazówkami, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych problemów.

Przygotowania do regulacji reflektorów Hondy Insight

Przede wszystkim musisz przygotować swój samochód, aby dostosować światła drogowe w dobrych warunkach, oto przygotowania do wprowadzenia:

 • Ustaw samochód na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Uważnie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Wyjmij z samochodu cały niepotrzebny ciężar, na miejscu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Regulacja reflektorów w jego Honda Insight

Gdy samochód znajdzie się na miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź poziomicą, czy obie części krzyża są proste. Następnie cofnij samochód na odległość od 7 do 10 metrów. W dalszej części procesu oto kroki, których należy się trzymać:

 • Otwórz maskę, zlokalizuj śruby do poziomej i pionowej modyfikacji reflektorów Twojej Hondy Insight (są one ogólnie oznaczone, a te na górze muszą modyfikować pionowość, a ta z boku kontroluje poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegoś innego, aby ukryć projektor, na którym nie wykonujesz korekty.
 • Używając śrub do wykonania korekty poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną składową belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o korekcję pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów w Twojej Honda Insight jest spójne, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zweryfikować je po przejechaniu, ponieważ czasami może się poruszać.
Weiterlesen:
Jak zablokować Honda Insight z rozładowanym akumulatorem?

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swojej Honda Insight, przeczytaj naszą stronę z treścią na ten temat.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Hondy Insight, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Honda Insight.

Ссылка на основную публикацию