Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w Hyundai Tucson ?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że nie widzisz w nocy zbyt dobrze, czy też czujesz, że oświetlasz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych sytuacjach odpowiedzialna jest tylko jedna część Twojego pojazdu – reflektory oraz zwane światłami drogowymi. Chociaż ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, cała regulacja jest znacznie bardziej złożona niż ta prosta manipulacja, a w tym poście zobaczymy jak wyregulować reflektory w Twoim Hyundai Tucson? Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, dlaczego musisz wyregulować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory swojego Hyundai Tucson.

Po co regulować reflektory w swoim Hyundai Tucson?

Zacznijmy więc naszą treść od korzyści płynących z regulacji reflektorów Twojego Hyundaia Tucson. Dla większości z nas nasze reflektory są wystarczająco dobrze wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić w nocy. Jednak nie zawsze tak jest i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ reflektory w Twoim Hyundai Tucson nie są wystarczająco jasne lub masz wrażenie, że są za słabe to świetny pomysł .

Regulacja świateł drogowych Twojego Hyundai Tucson dla bezpieczeństwa

Przede wszystkim regulacja reflektorów Hyundai Tucson należy przeprowadzić dla prostego wyjaśnienia bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o Ciebie, czy o innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. Prawdę mówiąc, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, ryzykujesz zignorowanie przeszkody na drodze lub złe przewidzenie zakrętu. Z drugiej strony, jeśli twoje reflektory są zbyt mocne, niezależnie od tego, czy masz przełączać się na światła mijania, gdy przejeżdżasz przez pojazd, czas potrzebny na dokonanie tej zmiany będzie generalnie wystawiać kierowcę przed sobą na wiązkę reflektorów swojego Hyundai Tucson . W związku z tym dla innych, a także dla Ciebie, ważne jest, aby mieć idealną regulację swoich reflektorów.

Regulacja reflektorów Hyundai Tucson ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które nadzoruje moc, regulację reflektorów samochodowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto co sugeruje: posiadaj od 2 do 4 reflektorów, które oświetlają co najmniej 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi być zgodna z szerokością świateł mijania. a maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Weiterlesen:
How to change brake pads of my Hyundai Tucson ?

Jak wyregulować reflektory Hyundai Tucson?

Przejdziemy teraz do sekcji, która najbardziej Cię niepokoi w tym poście, jak wyregulować reflektory jego Hyundaia Tucsona? Ta regulacja może wydawać się nieco trudna, ale po prostu postępując zgodnie z wytycznymi, powinieneś mieć możliwość jej wykonania bez większych problemów.

Przygotowania do regulacji reflektorów Hyundai Tucson

Przede wszystkim musisz przygotować swój pojazd do regulacji świateł drogowych w dobrych warunkach, oto przygotowania do ustawienia:

 • Umieść swój pojazd na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Ostrożnie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Wyjmij z pojazdu cały niepotrzebny ciężar, na miejscu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Regulacja reflektorów w jego Hyundai Tucson

Gdy pojazd znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź poziomicą, czy obie części krzyża są poziome. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. Do końca procesu oto kroki, które należy wykonać:

 • Otwórz maskę, zidentyfikuj śruby do regulacji poziomej i pionowej reflektorów Twojego Hyundai Tucson (są one zwykle oznaczone, a te na górze muszą regulować pionowość, a ta z boku dostosowuje poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub innych rzeczy, aby ukryć projektor, na którym nie wykonujesz korekty.
 • Używając śrub do korekty poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o korekcję pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów w Twoim Hyundai Tucson jest logiczne, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zweryfikować je po przejechaniu, często może się poruszać.
Weiterlesen:
How to clean Hyundai Tucson engine ?

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Hyundai Tucson, zapoznaj się z naszą treścią na ten temat.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Hyundai Tucson, spójrz na kategorię Hyundai Tucson.

Ссылка на основную публикацию