Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyregulować reflektory w Jeep Patriot ?

Jeśli doświadczasz, że nie widzisz tak dobrze w nocy, lub czujesz, że świecisz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych przypadkach można winić tylko jedną część pojazdu – reflektory, często znane jako wysokie belki. Niemniej jednak ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna regulacja jest znacznie bardziej techniczna niż ta podstawowa manipulacja, a w tym artykule zobaczymy jak wyregulować reflektory w Twoim Jeep Patriot? Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, dlaczego musisz dostosować światła drogowe, a po drugie, jak wyregulować reflektory Twojego Jeepa Patriota.

Po co regulować reflektory w Twoim Jeep Patriot?

Zacznijmy więc naszą stronę z treścią z korzyścią płynącą z regulacji reflektorów Twojego Jeepa Patriota. Dla większości z nas nasze reflektory są wystarczająco dobrze wyregulowane i wydają się wystarczająco świecić w nocy. Jednak nie jest to stale okoliczność i badanie tego ustawienia, ponieważ reflektory w Twoim Jeep Patriot nie są wystarczająco jasne lub masz wrażenie, że są zbyt słabe, to świetny pomysł .

Regulacja świateł drogowych w Twoim Jeep Patriot dla bezpieczeństwa

Przede wszystkim regulacja reflektorów Jeep Patriot muszą być przeprowadzane z prostego powodu bezpieczeństwa. Czy to dla Ciebie, czy dla innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko przeoczenia przeszkody podczas jazdy lub złego przewidzenia zakrętu. Z drugiej strony, jeśli twoje reflektory są zbyt mocne, nawet jeśli masz przełączyć się na światła mijania, gdy mijasz samochód, czas potrzebny na dokonanie tej zmiany będzie w większości przypadków wystawiać kierowcę przed sobą na wiązkę reflektorów Twojego Jeepa Patriota . Dlatego tak ważne dla innych, jak i dla Ciebie, jest optymalna regulacja reflektorów.

Regulacja reflektorów w Jeep Patriot ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które nadzoruje moc, regulację reflektorów samochodowych (artykuły R313-2 kodeksu drogowego), oto co sugeruje: mieć od 2 do 4 reflektorów, które świecą na minimum 100 metrów. Inne przepisy regulujące ich stosowanie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowią, że nie ma maksymalnej wysokości regulacji reflektorów, ale maksymalna szerokość wiązki musi odpowiadać szerokości świateł mijania. a maksymalna jasność musi wynosić 225 000 cd.

Weiterlesen:
What is causing my Jeep Patriot to overheat ?

Jak wyregulować reflektory w Jeep Patriot?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię niepokoi w tym artykule, jak wyregulować reflektory jego Jeep Patriot? Ta regulacja może wydawać się nieco skomplikowana, ale po prostu postępując zgodnie z instrukcjami, powinieneś mieć możliwość jej wykonania bez większego problemu.

Przygotowania do regulacji reflektorów Jeepa Patriota

Przede wszystkim musisz przygotować swój pojazd do dostosowania świateł drogowych w dobrych warunkach, oto przygotowania do wykonania:

 • Umieść swój pojazd na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Ostrożnie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Wyjmij z samochodu cały niepotrzebny ciężar, na miejscu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Regulacja reflektorów w jego Jeep Patriot

Gdy pojazd znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Sprawdź za pomocą poziomicy, czy obie części krzyża są proste. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. W pozostałej części procedury należy wykonać następujące czynności:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej reflektorów Twojego Jeep Patriot (w większości przypadków są one przeznaczone, a te na górze muszą regulować pionowość, a ta z boku kontroluje poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegoś innego, aby ukryć projektor, na którym nie wykonujesz regulacji.
 • Używając śrub do regulacji poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o regulację pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie reflektorów w Twoim Jeep Patriot jest logiczne, nie zastanawiaj się dwa razy, aby je zweryfikować po przejechaniu nim, w niektórych przypadkach może się poruszać.
Weiterlesen:
Wiper stuck on Jeep Patriot

.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Jeep Patriot, przeczytaj naszą stronę z treścią na ten temat.

Aby dowiedzieć się więcej o Jeep Patriot, spójrz na kategorię Jeep Patriot.

Ссылка на основную публикацию